یکشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۹
»   استان البرز, کرج, یادداشت  »   ابر پروژه زیرگذر محتشم کاشانی (مهرویلا) به بهره برداری می رسد
963 views
۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۲۵

شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

ابر پروژه زیرگذر محتشم کاشانی (مهرویلا) به بهره برداری می رسد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابر پروژه زیرگذر محتشم کاشانی (مهرویلا) راه اندازی می شود تا این پروژه ملی با هزینه ای بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال جهت بهره برداری در اختیار شهروندان ایران کوچک قرار بگیرد.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، صبح روز شنبه ۲۵ دی ماه سال ۹۵ ساعت ۹ با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مسئولان ارشد شهری و استانی البرز پروژه عظیم زیرگذر محتشم کاشانی (مهرویلا) به بهره برداری می رسد.

این پروژه همراه با تملکات آن بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه اجرایی در بر داشته است که در محل زیر گذر محتشم کاشانی، ایستگاه خط ۵ قطار شهری و سازه سخت مترو نیز در حال ساخت می باشد.

پروژه عظیم زیرگذر مهرویلا بعد از تونل نیایش تهران، بزرگترین تونل شهری است که غیر از آن در شهرهای کشور پلی به این عظمت و بزرگی ساخته نشده است و این امر یک شاخص ارزشمند برای کلانشهر کرج به شمار می آید.

سطح عرشه کل پل ها ۱۸ هزار مترمربع است و طول تونل زیرگذر و تونل مترو به ترتیب ۳۰۰ متر و ۷۰۰ متر می باشد؛ مجتمعی تجاری به منظور تامین بخشی از هزینه های صرف شده برای احداث زیرگذر مذکور در محل این پروژه ملی در نظر گرفته شده است که سطح ساختمان سازی آن به ۱۲ هزار مترمربع می رسد.

۱۲۰ هزار مترمکعب عملیات خاکریزی، ۶۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، ۴۷ هزار تن آسفالت و ۷۷ هزار مترمکعب بتن مصرفی از دیگر اقداماتی است که برای احداث این پروژه به انجام رسیده است.

مطالب مرتبط استان البرز  , کرج  , یادداشت

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها