چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
»   استان البرز, گزارش  »   افزایش بهره وری خدمات مشاوره ای در نشست های شورای مشورتی
308 views
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۴۴

افزایش بهره وری خدمات مشاوره ای در نشست های شورای مشورتی

 

عملکرد کمی و کیفی مشاوران شاغل در مرکز مشاوره پیش از طلاق دادگستری کل استان البرز، در جلسه شورای مشورتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز، در جلسه ای که با حضور نمایندگانی از اداره کل بهزیستی استان و مرکز مشاوره پیش از طلاق دادگستری برگزار شد، عملکرد یک ساله مشاوران مرکز مشاوره پیش از طلاق دادگستری، درخواست های همکاری ارائه شده به مرکز مشاوره، نحوه ارجاع پرونده ها به مرکز مشاوره بهزیستی و نحوه همکاری و تعامل با اداره کل بهزیستی استان البرز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز بررسی عملکرد کمی و کیفی مشاوران شاغل در مرکز

مشاوره پیش از طلاق را موجب بهبود کارایی مرکز عنوان نموده و اظهار داشت: این معاونت با استفاده از

ظرفیت شورای مشورتی، گزینش مشاوران دارای صلاحیت علمی و اخلاقی را مورد توجه قرار داده است و تمامی افرادی که هم اکنون در این مرکز به ارائه خدمات مشاوره  ای می پردازند، دارای توانمندی مناسب علمی و عملی هستند.

وی با اشاره به تعامل مناسب میان اداره کل بهزیستی استان با این معاونت بیان کرد: براساس تفاهم نامه منعقده مقرر شد که این همکاری ها گسترش یابد و اداره کل بهزیستی استان در چارچوب برنامه¬های ابلاغی شورای اجتماعی کشور در خصوص پیشگیری از طلاق، بخشی از هزینه های مرکز مشاوره فوق را تقبل نماید.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه هم اکنون در دو شهرستان نظرآباد و هشتگرد مشاوره های پیش از طلاق توسط برخی از نیروهای مشاوره اداره کل بهزیستی  انجام می شود، از ضرورت تقویت این نیروها که موجب عملکرد بهتر این مراکز خواهد شدسخن به میان آورد.

در ادامه بیات نژاد، مدیر کل بهزیستی استان البرز اظهار داشت: کسانی که در حوزه مشاوره مشغول به فعالیت هستند، باید در این حوزه اطلاعات به روزی داشته باشند زیرا اتفاقاتی که در زندگی افراد و در روابط میان آن ها رخ می دهد، با گذر زمان متفاوت است لذا می بایست آموزش های لازم با استفاده از کارگاه های تخصصی به مشاوران ارائه شود. بنابراین لازم است نیازهای آموزشی مشاوران بررسی شده و متناسب با آن به طراحی این کارگاه ها بپردازیم.

بیات نژاد با اشاره به تفاهم نامه منعقده میان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز و اداره کل بهزیستی استان بیان داشت: اداره کل بهزیستی آمادگی دارد که یارانه پرداختی به ارائه خدمات مشاوره ای را به این مرکز اختصاص دهد.

گفتنی است در این جلسه مباحثی از جمله ملاک های بررسی صلاحیت مشاوران، بررسی درصد سازش در پرونده های ارجاعی به مشاوران در طول یک سال، شرکت در کارگاه های مداخله در فرایند طلاق و … توسط حاضرین در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

۰

مطالب مرتبط استان البرز  , گزارش

به گزارش اثرآنلاین سمیرا رحمانی ورزشکارزن 33 ساله و اصفهانی است که دوازده سال است ورزش را به صورت جدی پی می گیرد و درنهایت در جدیدترین مسابقه ی رکورد زنی توانست حد نصاب لیفت را کسب کند و سهمیه...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از ماهدشت وحید عطایی نایب رئیس شورای شهرماهدشت درمصاحبه اختصاصی با خبرنگارجاذبه گفت:درسال 97 برنامه های متعددی را برای ماهدشت پیش بینی کرده ایم که از جمله آن انجام مطالعات...
به گزارش اثرآنلاین از کرج صبح امروز شنبه هشتم اردیبهشت نودوهفت نشست مطبوعاتی شورای اسلامی استان البرز سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کرج باحضوراعضای این شورا و خبرنگاران برگزار شد. نادرایزدبین رئیس این شورا در پاسخ به سوال اختصاصی...
به گزارش اثرآنلاین از هشتگرد آییئن نکوداشت مقام مادر و روز زن در هفته مقارن با میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مدرسه متوسطه اول شهید مهین خیل برگزار شد. کیانپور مدیر مدرسه شهید مهین خیل با اشاره به...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها