شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
»   کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   افزایش 20%نرخ کرایه اتوبوس شهری
522 views
۸ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۲۴

افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس در سال 96در صحن علنی شورای شهر تصویب شد

افزایش ۲۰%نرخ کرایه اتوبوس شهری

اعضای شورای اسلامی شهر کرج با لایحه افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس موافقت کردند.

به گزارش گروه اجتماعی اثرآنلاین، لایحه شهرداری در صحن علنی شورای شهر مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس مطرح و پس از بررسی های بعمل آمده از سوی اعضای شورای شهر مصوب شد.

این در حالی است که لایحه مذکور مخالف و موافقانی نیز داشت، رضا شریفی، رئیس کمیسیون بودجه در این رابطه اظهار داشت: با توجه به اینکه نرخ کرایه تاکسی نیز طی لایحه شهرداری و موافقت اعضای شورای شهر به میزان ۱۲ درصد افزایش یافته است، شایسته است نرخ کرایه اتوبوسرانی نیز به همین میزان افزایش یابد.

سعید فیروزگاه دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن انتقاد از درخواست افزیش ۲۰ درصدی نرخ کرایه اتوبوسرانی پیشنهاد  تخصیص مبلغ چهار میلیارد تومان از محل ماده ۱۶ به سازمان اتوبوسرانی را داد و مقرر شود، استفاده از این وسیله حمل و نقل عمومی به صورت رایگان انجام گیرد.

روح الله کیان عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرج گفت: رایگان کردن رفت و آمد در شهر ها میزان مهاجرت را افزایش می دهد و اینگونه تسهیلات باید در روستا ها لحاظ گردد.

مریم قهرمانی گفت: نباید نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی را افزایش داد بلکه باید زمینه استفاده از این ناوگان را با احداث خط ویژه و اعطای امتیازاتی به رانندگان افزایش دهیم تا ضمن ترغیب افراد به استفاده از وسایل نقلیه عمومی، سود حاصل از آن نصیب رانندگان شود.

کیانی در خصوص افزایش دو درصدی کرایه اتوبوس رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری کرج در دفاع از لایحه شهرداری عنوان کرد: مسافتی که اتوبوس یک مسافر را سوار و پیاده می کند، با مسافتی که تاکسی ها طی می کنند قابل مقایسه نیست ،بنابراین این میزان افزایش در مقابل افزایش ۱۲ درصدی نرخ کرایه تاکسی عادلانه خواهد بود.

گفتنی است، این لایحه با آرای مثبت اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر کرج به تصویب رسید.

 

پایگاه خبری مدیریت شهری كرج

مطالب مرتبط کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها