دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
»   اقتصادی, تیتریک, کارآفرینی, گزارش  »   امین فتاحی مدیریت کارخانجات شرکت پاکشو ما :حمایت از تولید ملی جهت پیشرفت در بازار صنعت
567 views
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۸

تولید داخلی وحمایت جدی از تولیدکنندگان کشوری

امین فتاحی مدیریت کارخانجات شرکت پاکشو ما :حمایت از تولید ملی جهت پیشرفت در بازار صنعت

حمایت از سرمایه گذاران در تولیدات داخلی از مهمترین دغدغه های جامعه است .

به گزارش اثرآنلاین  امین فتاحی مدیریت کارخانجات شرکت پاکشومادر مصاحبه باخبرنگاراثرآنلاین گفت:همه جای دنیاکشورها برپایه تولیدوصنعت می چرخد،کشوری در دنیا موفق است که پایه خودرا تولید وصنعت قراردهد.آلمان درجنگ جهانی دوم با خاک یکسان شددرحال حاضر اقتصادش رتبه یک دنیاست.تولید وصنعت عامل پیشرفت این کشوراست ،شرکت مرسدس بنز،بی ام دبلیو،هنکرازجمله این صنایع است ،در جامعه ای که تولید وصنعت نباشد دزدی وفساد بیدادمی کند.ما علی رغم شعار های تولیدی که می دهیم به سمت نابودی کشانده می شویم  .به فرمو ده رهبرمعظم انقلاب اقتصاد مقاومتی که متاسفانه هنوز آقایان نتوانستند تعریف خوبی از آن ارائه دهند(حمایت از تولیدداخلی ) .

وی افزود:حدود۵۰سال است بنده کارخانه دارهستم درطول این مدت درآمدآن سربه سراست،نداشتن بدهی دلیل فعال ماندن کارخانه است.اگر وام بانکی داشت مثل بقیه کارخانجات تعطیل می شد.در همه جای دنیا حمایت از تولید کار بسیار راحتی است پیچیدگی ندارد،برای حمایت از تولید منابع بانکی باید در اختیار تولید قرار گیرد .بنده پیشنهادهایی برای دریافت تسهیلات داشتم ولی هیچ کدام رانپذیرفتم، خیلی منت سر تولید بگذارند می خواهند به آن وام بدهند با سود ۱۸درصدیعنی بنده باید تولیدی را انجام دهم که ۳۰الی ۴۰درصد سود بدهد۲۰درصد بانک و۲۰درصد برای تولیدکننده .

فتاحی افزود:بانک باید حمایت کنددر کشور همسایه ما ترکیه بانک با بهره ۳ الی ۴ درصدوام در اختیار تولید کننده قرار  می دهد.وقتی در کشور ترکیه صادرات انجام می شود .۲۰ در صد سوداز طرف دولت به تولیدکننده پرداخت می شود.درحال حاضربازار افغانستان وعراقم را ازدست داده ام چون با ترکیه به دلیل قیمت تمام شده نمی توانم رقابت کنم.

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت:عدم عملیاتی نشدن اقتصاد مقاومتی نپرداختن به آن می باشد.بسیاری ازکارخانجات با دریافت وام با مشکل مواجه شدندوبه ورشکستگی رسیدند .وقتی من مشکل دارم ۳۰ درصداز ۷۰ درصدم فعال یعنی  نتوانستم تولیدم رابه سود دهی برسانم وآن را در بازار عرضه کنم .

وی با اشاره به حضور آقای روحانی جهت بازدید از کارخانه افزود:حمایت از تولید کار سختی نیست.الان به جای اینکه  بخواهیم وام به تولید کننده بدهیم  با توجه به این که می دانیم رکود وجود دارد حالا بگوییم رکود کجاست ؟رکود وجود دارد تورم اگر کنترل شده،به خاطر رکوداست بنده  نظرم برعکس این است معتقدم تورم وجود داشته باشدمملکت هم فعال باشدحداقل چرخه اقتصادی می چرخد.

وی افزود:صحبتهایی که در تلویزیون می شود مردم باید آن را لمس کنند.وقتی چیزی را لمس نمی کنی حالا هزار بار هم بگویید وجود دارد.می گوییم رتبه دوم درسرمایه گذاری در استان البرز بدست آوردیم چندتا کارخانه خارجی در استان البرز در طول این یک سال احداث شده.اگر چنین باشد باید نرخ بیکاری استان البرز پایین آمده باشد،بهترین شیوه حمایت در زمان رکود دادن وامهای کم بهره ،معافیت های بیمه ،اداره کاربه شیوه بهتری با تولیدکنندگان برخوردنمایند،صنایع برای دادن پروانه راحت ترعمل نمایندیارانه برق را به کارخانجات اختصاص دهند.

فتاحی درادامه در خصوص توزیع گفت :بنده در اکثرنقاط نمایندگی دارم،که اکثرا با سابقه می باشند،همه پخش های مویرگی دارندبا فروشگاه هایی مثل هایپر،شهروند،رفاه به صورت مستقیم کار می کنیم .قراردادمی بندیم ومحصول به صورت مستقیم واردشرکت می شود.

وی درخصوص نظام توزیع وارتباط آن با حمایت دولت افزود:نقطه قوت چند چیز است که بخشی ازآن توزیع وفروش محصولات است ،ما قدرت حضور دربازار را داشتیم ،بحث مالی شرکت بسیارمهم است که حضور یک شرکت به سرمایه بستگی دارد.بحث سرمایه تهیه مواد اولیه است حقوق وبیمه در مرحله آخر است ،بتوان مواداولیه را به موقع وبا قیمت مناسب تهیه کردچون سوددرخریداست ،به دلیل رقابت بسیار زیاد روی قیمت خرید نمی توان مانورداد.برای خرید خوب باید سرمایه باشد.

فتاحی با اشاره به مضرات دریافت وام گفت :من زیاد به دنبال وام نیستم با عشق به کارم می پردازم اگر این عشق نبود من تا الان ادامه      نمی دادم .اینکه بنده بخواهم با فروش ملک به کارم ادامه دهم بسیار اشتباه است ،بنده بیس مواد اولیه محصولات خود را از کارخانه خارجی بدست می آورم .

وی با تایید برجام درادامه گفت : اقای روحانی وتیم ایشان آقای ظریف وهمراهانشان زحمات زیادی کشیدندمنتها برجام خطرهایی هم در بردارداگر برجام انجام نمی پذیرفت شرایط از این هم بدتر می شد،با فروش نفت سرمایه به کشورورودکرد.نمی توان ازبرجام خیلی توقع داشت یک شبه ره صدساله را برود.چون بسیاری از شرکتها با ایران ارتباط ندارندچون آفرهای خودرا از شرکتهای دیگربه دست می آورنددنیا از بحث انرژی نفتی داره خارج میشه ،الان داریم درپایین ترین قیمت نفت به سر می بریم .

مدیر شرکت پاکشوما در خصوص حمایت از محصولات داخلی گفت :مردم به جای خرید محصولات داخل کشورحاضرند اجناس حتی تقلبی خارجی را خریداری کنندوجنس مرغوب داخلی راخریداری نکنندکه این موضوع باید فرهنگ سازی بشود.

وی درپایان گفت :فرهنگ باید عوض شودلایحه ای در مجلس فرانسه تصویب شد مبنی بر کشتار ارامنه توسط عثمانی مردم ترک خودجوش خرید لوازم فرانسه را ممنوع کردندوفرانسه داشت به ورشکستگی می رسیدنداین همدلی را فرهنگ می گویند.وقتی بسترفرهنگ درست شودنیازی به سرمایه نیست . کارفرهنگ سازی مربوط به رسانه ملی می شودکه متاسفانه بسیار ضعیف است .

مصاحبه از علیرضا عبادالهی

۰

مطالب مرتبط اقتصادی  , تیتریک  , کارآفرینی  , گزارش

مقدمه: اهمیت کلان داده ها در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است که از جمله علت های آن بحث فضای ذخیره سازی زیاد و بروز شبکه های اجتماعی با حجم زیادی از اطلاعات و استفاده از سنسورها در قسمت...
بروز تظاهرات صورت گرفته در چند روز گذشته هرچند که همه در یک قالب نیست و مطالباتشان هم ایضا یکی نیست و حتی بعضا برخی از تجمعات از جنس مردمی نیست و نیات ساختارشکنانه دارد، اما آنها که مردمی هستند ...
هرساله معمولا در آذر و دی ماه بودجه سال بعد توسط دولت به مجلس ارائه می شود.امسال هم این اتفاق افتاد اما یکی از مهمترین ویژگی هایی که در بودجه امسال وجود داشت یک تناقض آشکار در بودجه با منویات...
سالهای سال است که وضع اقتصادی کشور دچار مشکلات عدیده ای است که از جمله مهمترین های آن تورم، رکود و افزایش فاصله سطح زندگی بین فقیر وغنی(ضریب جینی) است. این مشکلات شاید برای قسمتی از جامعه که سطح زندگی متوسط...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها