جمعه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
»   اقتصادی, تیتریک, کارآفرینی, گزارش  »   باهم سفر کنیم ارزان وایمن
987 views
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۵۶

با نرم افزاربا همسفر:

باهم سفر کنیم ارزان وایمن

استارت آپ البرزی با تولید نرم افزار با همسفرامکان به اشتراک گذاشتن صندلی های خالی خودروهای سواری را با دیگران ممکن کرد.

به گزارش اثرآنلاین مهرداد صیرفی بنیانگذار استارت آپ با همسفرگفت: وب سایت را بانام” bahamsafar.com”ارائه دادیم کار ما این است که صندلی خالی اتومبیل شخصی  داخل شهری ،خارج شهری وبین شهری را به مسافران وصل می کنیم.

وی گفت:سیستم کار به این صورت است که افرادی که قصد سفربه داخل شهریا خارج شهردارند سفرشان را ثبت می کنند،تعداد صندلی خالی،قیمت،هزینه، سیگارکشیدن ممنوع ،بخاری سالم ،پخش موسیقی ،سیستم صوتی داردیاخیر خلاصه هر چیز ممکن که رادر این آگهی ثبت می کند وما  آن را دروب سایت ونرم افزار اندروید منتشر می کنیم ، به این صورت کاربران آگهی مورد نظرشان راپیدا می کنند درخواست خود را اعلام می نمایند، بعداز تایید درخواست می توانند باهم همسفر شوند.

صیرفی گفت:ازآنجایی که کار ما بحث زیست محیطی است دنبال منفعت مادی مستقیم از این سیستم نیستیم هیچ پورسانتی برداشت نمی کنیم.این در حالی است که برای به وجود نیامدن ذهنیت منفی  که ما چیزی برداشت می کنیم یا خیردر حالی که می دانید سیستم های اسنپ که در حال حمل ونقل مسافرهستند  ۱۳ درصد  برداشت می کنند . در نهایت بحث کرایه هم مابین راننده ومسافران رد وبدل می شود.

وی در ادامه افزود:ما روی تمام کاربران ازجمله رانندگان ومسافران احراز هویت خوبی را انجام می دهیم ،راننده ومسافر را بایک دید نگاه می کنیم،همه کاربر ما هستند، زیرا ممکن است کسی امروز راننده باشد وروز دیگر مسافرکسی شود به همین دلیل با یک دید نگاه می شوند.ما یک اپلی کیشن داریم وراننده ومسافر جدا نیست.

بنیانگذار استارت آپ با همسفر گفت: احراز هویتمان به این شکل است که ما در بدو ثبت نام پیامک  فعال سازی ارسال می کنیم ،مرحله دوم  نام ونام خانوادگی کاربر وارد می شود سپس سیستم ما شماره شانزده رقمی کارت بانکی کاربررادریافت می کند با سیستم بانکی چک می کنیم که با ان نام ونام خانوادگی که اعلام شده یکی هست یا خیر،بنابراین تا اینجا احراز هویت خیلی خوبی پیاده کرده ایم.

صیرفی در ادامه افزود:برای اینکه راننده بتواند آگهی بزند اطمینان بیشتری وجود داشته باشد مشخصات اتومبیلش را دریافت می کنیم پلاک اتومبیل ،رنگ نوع اتومبیل ،مدل اتومبیل ما همه این هارا به مسافران اعلام می کنیم.وقتی می خواهند سوار شوندازوی می خواهیم که فقط این اتومبیل را سوارشوند، وسیله مغایر با مشخصات داده شده را سوار نشود وآن راننده را برای ما ریپورت کند .ما خانمها را هم به صورت مستقل وجداگانه به صورت تلفنی احرازجنسیت می کنیم ،کسانی هم که در این بین خطا کنند ازرده خارج می شوند.

صیرفی گفت: سیستم ما رایگان است .کمک مستقیم،کمک مالی نمی خواهیم ولی اگر هم دادن که خیلی خوب می شود.توسعه وگسترش کار را هم خودمان انجام می دهیم ،ممکن است از قبل درآمد هایی داشته باشیم ، در خصوص کمک ما نیاز به کمکهای غیر مادی داریم البته از بیشتر نقاط پیشنهاد کمک داشته ایم. در حال حاضر بسیاری از سازمانها مارا حمایت کرده اند وبرخی هم در آینده قرار است مارا مورد حمایت قرار دهند.

وی گفت: بنده بسیار خوشحالم که این کار مفید واقع شده .روزنامه همشهری نصف صفحه را به ما اختصاص دادند،رادیو مارا حمایت کرد وما در آن برنامه داشتیم .همه به صورت رایگان است ما هیچ هزینه ای پرداخت نکردیم.

گزارشگر:علی رضا عبادالهی

۰

مطالب مرتبط اقتصادی  , تیتریک  , کارآفرینی  , گزارش

شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه صبح یکشنبه هیجدهم شهریورماه نودوهفت نشست تخصصی بررسی و هماهنگی ویژه ماه محرم درکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرمدره برگزار شد. این جلسه با حضوررئیس شورای شهر،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از کمالشهر علی صفری رئیس سال دوم شورای شهرپنجم کمالشهر به جهت استفاده از تجارب اعضای ادوارگذشته شورا از آنها جهت برگزاری جلسه مشترکی دعوت کرد. در این جلسه هرکدام از...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها