دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
»   ازدواج, یادداشت  »   به دنبال ازدواج اینترنتی!!!
868 views
۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۰۴

به دنبال ازدواج اینترنتی!!!

با توجه به مسائل موجود در زمینه ازدواج و طلاق جامعه ما در چندسال اخیر،با پدیده ای جدید به نام (ازدواج های اینترنتی ) که روز به روز در حال افزایش است رو برو شده ایم.
طبق آخرین آمار مراکز مشاوره ای در استان تهران و البرز در سال ۹۲حدود ((۳درصد)) (یعنی از هر ۱۰۰ ازدواج سه مورد ) از آشنایی ها و ازدواج ها به صورت اینترنتی انجام میگیرد..
((با توجه به صحبت های مشاوران خانواده ))
که این آمار تا به امروز به سرعت در خال پیشرفت است..
که متاسفانه در اکثر مواقع با شکست جدایی نیز همراه است.
اینگونه آشنایی ها و ازدواج ها خطرات بزرگی برای شخص،خانواده او،و جامعه ای که در آن زندگی میکند دارد..
در اینجا فقط به خطرات شخصی آن نگاه میکنیم؛
-یکی از این خطرات که در ازدواج اینترنتی وجود دارد، ادامه‌ ارتباط به‌ صورت مجازی است. فضای مجازی زمینه‌ی مناسبی برای طرح دروغ و ساخت تصویری دروغین از شخصیت و هویت فرد فراهم می کند. بنابراین بعد از طرح ازدواج در فضای مجازی، این رابطه باید به عرصه‌ی واقعیت کشیده شود و هرچه سریع‌تر درباره‌ی حقیقت داشتن مطالب مطرح‌شده از جانب طرفین تحقیق شود؛ زیرا ادامه‌ ارتباط در این فضا تصوری آرمانی و غیرواقعی در ذهن طرفین ایجاد می‌کند.
-آفت دیگر ازدواج‌های مجازی، توجه نکردن به اختلافات فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی فرد و خصوصا خانواده‌ی اوست. در ارتباط مجازی، از آن‌جا که طرف مقابل در واقعیت دیده نمی‌شود، توجه کمتری به اختلافات فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی می‌شود.
-ارتباط حاصله از فضای مجازی،ارتباطی است که در بیشتر آنها اعتماد بین زوجین دیده نمیشود
و جالب است بدانید علت اصلی در اینگونه ازدواج ها که به طلاق ختم میشود
عدم وجود اعتماد طرفین در آن است.
با توجه به آمار طلاق در استان های تهران و البرز و بیشتر کلانشهرها که در آن از هر ده ازدواج شش مورد به طلاق میانجامد((مرکز آمار ایران ))
اینگونه اتفاقات در بدتر شدن این آمار تاثیر بسزایی دارد،بهتر است که با دید باز تر به پیشواز این امر حسنه و سنت پیامبر برویم.
مهدی کرمی
دانشجوی کارشناسی راهنمایی و مشاوره

مطالب مرتبط ازدواج  , یادداشت

  علیرضا عبادالهی کارشناس سوادرسانه ای و مدرس دانشگاه دانش-انتقادی- ضرورت اجرا:جامعه با ورود به عصر ارتباطات دچار تحولات گسترده وشگرف شده است که به دلیل در دسترس بودن بیشتر ابزار ارتباطی وتنوع آنها از نظر ساختار وامکانات طیف وسیعی ازمردم را...
ثریا چراغی:دوران کودکی برای افراد دوران خاطرات شیرین و بازی های کودکانه است،فارغ و سبک بال از هرمسئولیتی،اما برای کودک کار آن کس که شانه های کودکانه آن یارای تحمل بارمسئولیت ودغدغه کسب درآمدراندارداین دوران دیگردوران شیرین کودکی نیست.به کارگیری...
مقدمه: اهمیت کلان داده ها در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است که از جمله علت های آن بحث فضای ذخیره سازی زیاد و بروز شبکه های اجتماعی با حجم زیادی از اطلاعات و استفاده از سنسورها در قسمت...
بروز تظاهرات صورت گرفته در چند روز گذشته هرچند که همه در یک قالب نیست و مطالباتشان هم ایضا یکی نیست و حتی بعضا برخی از تجمعات از جنس مردمی نیست و نیات ساختارشکنانه دارد، اما آنها که مردمی هستند ...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها