سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹
»   استان البرز, گزارش  »   به دنبال جنگ نیستم ولی دفاع می کنیم
432 views
۵ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۳۹

مشاور فرمانده سپاه:دفاع در هر صورتی واجب است و تا آخر برای دفاع ایستادگی می‌کنیم.

به دنبال جنگ نیستم ولی دفاع می کنیم

جنگ فی‌نفسه خوب نیست و کار افراد جاه‌طلب است/دفاع در هر صورتی واجب است و تا آخر برای دفاع ایستادگی می‌کنیم.

به گزارش اثرآنلاین،  سیزدهمین هم‌اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس دانشگاه‌های استان البرز ظهر امروز برگزار شد.

در این جلسه اسماعیل کوثری طی بیاناتی  اظهار داشت:کشور ها در دور ه های تاریخی برای کشور گشایی به همسایه های خود حمله می کردندکشور هایی که دارای قدرت بودند حملاتی را طراحی می کردندکه در قرن بیستم واقعه جنگ جهانی به راه افتاد.

وی تصریح کرد:با پیروزی انقلاب وحمله رژیم بعث عراق به کشورمان مردم ما از موضع دفاع برآمدند ومفهوم جنگ افروزی را به کلی تغییر دادند.

کوثری تصریح کرد:بسیاری از کشورها در دنیا امروزه الگوی دفاع را از مردم ایران فرا گرفتندوبا این سلاح به حفظ اعتقادات خود پرداختند.

وی اظهار داشت:: مقاومت اسلامی در منطقه یکی از نتایج ترویج فرهنگ دفاع است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی افزود:هنگامی که بنی صدر به قدرت رسیدبا دفاع مخالفت کردومانع دفاع مردم از انقلابشان شد.

کوثری در ادامه سخنان گفت:اما بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با برپایی فرهنگ بسیج در کشور دستاورد های بزرگی را به مردم ارائه دادندکه هرچه امروز شاهد آن هستیم مرهون فرهنگ بسیج است.

وی گفت:خیلی ها با طرح ارتش بیست میلیونی که امام(ره) مطرح کردند مخالفت نمودند،اما امام با اعتقاد به اینکه انقلاب مال مردم است ومردم باید از آن دفاع کنند این مسئله را ملزم نمودند.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان ایم مطلب که جنگ فی نفسه خوب نیست اظهار داشت:ما تا آخر برای دفاع از اسلام و انقلاب و ولایت ایستاده‌ایم.

کوثری افزود:دفاع از واجبات جهان تشیع می باشد.به همی خاطر رزمندگان در جبهه ها ی جنگ شعارشان فرمان رهبری وولی امر مسلمین بوده وبا پشتیبانی از فرمان ولایت ورهبری در نبرد با دشمنان پرداختند.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفت:ما امروزه شاهدایثار گری ودفاع مردانی هستیم که در دوران جنگ هشت ساله به دفاع از میهن پرداختندوباید این روحیه نسل به نسل منتقل شود

امروز ما نتیجه ایثار و فداکاری مدافعان اسلام در دوران دفاع مقدس را می‌بینیم و باید همین روحیه به نسل‌های بعدی به درستی منتقل شود.

 

فارس

مطالب مرتبط استان البرز  , گزارش

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها