سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
»   کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   بکار گیری مهندسین کارآمد جهت بهبود وضعیت عمران وشهر سازی
545 views
۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۰۰

غلامرضایی: تخصص و تعهد مهندسین تضمینی برای شکوفایی و توسعه کشور است

بکار گیری مهندسین کارآمد جهت بهبود وضعیت عمران وشهر سازی

مهندسین در تمام عرصه ها وحوز ه ها مفید واثر بخش هستند و با برنامه ریزی و هوشِ ریاضی خود به کارها نظم ونظام خاصی می بخشند.

به گزارش گروه اجتماعی اثرآنلاین ،غلامرضایی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج گفت: مهندسین کشور با تخصص ومتعهد بودن خود راهی برای شکوفائی کشور هستند.
غلامرضائی اظهارداشت:  مهندسین که رکن اصلی توسعه پایدار می باشند و با تحقیق و پژوهش، به بومی سازی آخرین فناوری ها و دستاوردهای علمی دست پدا می کنند میهن اسلامی را از نیاز به کشورهای خارجی بی نیاز می کنند
وی در ادامه گفت :مهندسین در تمام عرصه ها وحوز ه ها مفید واثر بخش هستند و با برنامه ریزی و هوشِ ریاضی خود به کارها نظم ونظام خاصی می بخشند.
این مسئول شهری گفت: جامعه مهندسین در راه خدمت به بدنه مدیریت شهری نقش بسیار مهمی را در راستاری عمران وسازندگی شهر ایفا می کنند پروژه هایی که در حال حاضر در سطح شهر به ثمر می رسند نتیجه تدبیر وتلاش مهندسین خلاق وهوشمند است که با درایت بسیار عالی مسئولان را در جهت رفع مشکلات ومعضلات موجود یاری می رسانند.
عضو پارلمان شهری کرج اظهار داشت: با توجه به نحوه تعامل شهرداریها و سازمان نظام مهندسی از دیرباز تاکنون که جای بحث و گفتگو بوده است، مهندسین و معاونت معماری و شهرسازی با آغاز همکاریهای جدید باید نظارت بسیار عالی برروند ساخت وساز های شهری داشته باشند تابتوانند با نظارت دقیقاز ساخت وساز های فاقد استانداردهای لازم ممانعت به عمل آورندچه بسا که عدم نظارت در این حوزه مشهود است وهمین امر باغعث نگرانی کارشناسان ونخبگان می باشد.
غلامرضائی رییس کمیسیون عمران وشهرسازی در ادامه افزود:باید از ظرفیتهای نظام مهندسی به منظور رفع مشکلات شهری وقانونمند شدن پروژه های عمرانی استفاده نمودوبا برگزاری نشست های کارشناسی اقدام به تقویت همکاریهای دو سویه   و افزایش تعاملات نمود هم چنین دعوت از نخبگان وافراد کارآمد در این عرصه  رونق اقتصاد شهری و حرکت به سمت معماری ایرانی – اسلامی را رقم می زند بااین کار میزان رضایتمندی شهروندان وحقوق شهروندی رونق بسیار عالی خواهد داشت.
وی  در ادامه افزود:رفع مشکلات مهندسین نباید به برگزاری همایشهای یکروزه وشعار های برخی از مسئولان محدودشود بلکه باید سازمان نظام مهندسی با تقسیم صحیح وظایف و ماموریت های کاری از سوی سازمان نظام مهندسی به برقراری عدالت اجتماعی و ایجاد برابری و برادری بین مهندسین و ارتقای بهره وری فعالیت های این قشر اهتمام کند.واز وجود مهندسین نخبه وکارآمد بهر ه کافی را ببرند.
غلامرضائی  در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر که اصول وقواعد  «اقتصاد مقاومتی» که از جانب رهبر انقلاب مطرح  وتاکیدشده بهر مندی از تجربیات مهندسین می تواندبرای هزینه کرد کارشناسی اعتبارات عمرانی و تعیین نیازها و اولویتهای  مدیریت شهری  یاری کند تادراین راستا بتوانیم تصمیمات درست وصحیحی اتخاذ نماییم .
پایگاه خبری شهرداری کرج

مطالب مرتبط کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...