دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
»   اجتماعی, استان البرز, گزارش, مدیریت شهری  »   ترکاشوند مطرح کرد: فعالیت های انسان محور راهکار تبدیل شهرداری ها به نهادهای اجتماعی است.
487 views
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۴

ترکاشوند مطرح کرد: فعالیت های انسان محور راهکار تبدیل شهرداری ها به نهادهای اجتماعی است.

شهردار کرج گفت: امروزه برنامه ریزی ها و تمهیدات شهرداری ها باید به سمتی پیش رود تا این دستگاه از نهادی خدمات رسان به نهادی اجتماعی تحول و ارتقاء یابد که تحقق این مهم نیازمند حرکت به سمت فعالیت های انسان محور است و در این زمینه رضایت شهروندان باید در راس امور عمرانی و غیرعمرانی شهرداری ها قرار گیرد.

به گزارش اثرآنلاین علی ترکاشوند  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری ها در تمامی حوزه‌های زندگی شهری از مسائل اجتماعی و فرهنگی گرفته تا عمرانی، خدماتی، حمل‌ و‌ نقل عمومی، رفاهی، تفریحی و… دخیل هستند، اکنون وقت آن رسیده تا بنای تبدیل شهرداری ها به یک نهاد اجتماعی پایه گذاری شود.

شهردار کرج با اشاره به اینکه برای تبدیل شدن کامل این سازمان به یک نهاد اجتماعی نیاز به تلاش و فعالیت بسیار است اظهار داشت: توجه به یک توسعه اجتماعی همه جانبه و حرکت به سمت فعالیت های انسان محور امری ضروری است و با پیش بردن شهرداری ها به سمت نهادی اجتماعی، می توان افقی روشن را برای شهر و شهروندان در آینده رقم زد.

ترکاشوند بیان کرد: مدیریت یکپارچه در شهرداری ها موجب استاندارد سازی رفتار سازمانی و تأثیر مثبت آن بر رفتار شهروندان می شود می‌تواند و شهر را به سمت شهروند محوری هدایت می کند؛اگر شهرداری بخواهد از یک نهاد خدماتی پوسته انداخته و به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود، باید نیازهای شهر را بر محور شهروندان طراحی کند و اجرایی شدن آنها را بنابر رضایت عمومی به مرحله عملیاتی شدن برساند.

این مسئول گفت: با تبدیل شدن شهرداری ها به نهاد اجتماعی علاوه بر موضوعاتی نظیر ساخت ساز، تراکم، کثرت جمعیت در محدوده شهری، نظافت معابر و دیگر پروژه های عمرانی، سبک زندگی شهروندان، شبکه روابط اجتماعی، ارتقاء فرهنگ شهروندی، ارتقاء کیفیت زندگی و کیفی سازی روابط اجتماعی نیز اصل قرار می گیرد و باید همه برنامه ها و سندهای چشم انداز، شهری بر همین اساس، تدوین و اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: با تبدیل شدن این دستگاه به نهاد اجتماعی حتی کالبد و سیمای شهری نیز برای توسعه سطح کیفی زندگی شهروندان طراحی می شود و باید در این راستا حفظ و ارتقاء شاخص های محیط زیستی به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار گیرد تا در این صورت شهروند محوری، به عنوان الگوی مدیریت شهری تحقق یابد و رضایت شهروندان در راس امور عمرانی و غیرعمرانی شهرداری ها قرار گیرد.

شهردار کلانشهر کرج در پایان یادآور شد: طی چهار سال گذشته مدیریت شهری کرج برآن بوده تا به یک نهاد اجتماعی شهروند محور تبدیل شود و خواسته‌های مردم را به عنوان صاحبان اصلی شهر پایه و اساس برنامه‌های خود قرار دهد؛ در این مجموعه تمامی تلاش ها بر این بوده تا راه‌های ارتباطی شهروندان با متصدیان امور شهری به شکل نظام‌یافته باشد و هر شخص به راحتی بتواند درخواست خود را مطرح و آن را پیگیری کند.

اثرآنلاین

مطالب مرتبط اجتماعی  , استان البرز  , گزارش  , مدیریت شهری

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها