پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
»   اجتماعی, استان البرز, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   ترکاشوند: ملی شدن باغ سیب ماحصل مدیریت شهری کرج در دوره چهارم شوراها است.
501 views
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۵:۱۸

ترکاشوند: ملی شدن باغ سیب ماحصل مدیریت شهری کرج در دوره چهارم شوراها است.

شهردار کرج با بیان اینکه مدیریت شهری این کلانشهر طی چهار سال گذشته تمام همت خود را در جهت حفظ و حراست از باغ سیب به کار بست و با اعمال روشهای قانونی، از خواسته های به حق مردم دفاع کرد گفت: امروز و با پیگری های مستمر این مجموعه خدمات رسان، باغ سیب مهرشهر که سال ها در معرض تهدید و تخریب قرار داشت در فهرست میراث طبیعی ملی کشور ثبت شده است که تحقق این مهم ماحصل اقدامات مطلوب دوره چهارم شورای اسلامی شهر می باشد.

علی ترکاشوند به نقل از اثرآنلاین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را عنوان کرد و گفت: باغ  سیب مهرشهرسرمایه ای ملی و پتانسیلی ارزشمند برای محیط زیست استان البرز به حساب می آید که در حفظ سلامت مردم و افزایش نشاط آنها نقش تعیین کننده ای دارد.

شهردار کرج اظهار داشت: امروز با تلاش‌های گسترده‌ای که طی سال‌های اخیر به منظور حفظ و حراست از باغ سیب صورت گرفت شاهد آن هستیم که از تغییر کاربری این باغ جلوگیری شد و مسئولان ارشد شهری و استانی البرز با مقاومت، از نابودی نگین سبز کرج پیشگیری کردند.

ترکاشوند ادامه داد: مدیریت شهری کرج با بکارگیری راهکارهای فنی و تخصصی به منظور احیای این میراث ملی از هرگونه آسیب جزئی یا تغییر کاربری در باغ سیب جلوگیری کرد و با توجه به روندی قانونی، حفظ کاربری و احیای آن را محقق ساخت؛ در حال حاضر نیز این مجموعه به دنبال آن است تا با همیاری دیگر دستگاه های متولی با سرعت هر چه تمام این باغ ملی را احیاء کند.

این مسئول گفت:  درآینده ای نزدیک شهرداری کرج این موقعیت را فراهم می آورد تا با اولویت قرار دادن حفظ تمامی درختان موجود در باغ باغ سیب مهرشهر، میزبان شهروندان کرجی باشد وبا ایجاد پیاده روها و مکان هایی برای استفاده عموم به نحوی که عبورو مرور شهروندان به شاخ و برگ درختان آسیبی نرساند مردم بتوانند از این سرمایه های ارزشمند نهایت استفاده را ببرند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری هر چه بیشتر مسئولان ذیربط شهری و استانی و همدلی و همکاری هر چه بیشتر در زمینه احیای باغ سیب مهرشهر کرج شاهد تحقق فاز اجرایی احیای این باغ و بهره برداری عمومی از آن باشیم.

اثرآنلاین

مطالب مرتبط اجتماعی  , استان البرز  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

درابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا درجهان وایران رفتارهای غیرعاقلانه ای از عده ای دیده شد که توسط علمای دینی ردشد و این افرادرا نه افراددیندار که افراد احمقی دانستند که برای مطرح شدن خوداز حربه دین می خواهنداستفاده کنند که...
مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها