سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
»   مدیریت شهری  »   تمامی منابع مالی پروژه بزرگراه شمالی تعیین و تامین شده است/30درصد نقد 70 درصد تهاتر
612 views
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۵:۵۱

محمدرضا رضاپور:

تمامی منابع مالی پروژه بزرگراه شمالی تعیین و تامین شده است/۳۰درصد نقد ۷۰ درصد تهاتر

قائم مقام شهردار کرج تصریح کرد: بزرگراه شمالی نخستین پروژه عمرانی شهر کرج است که در آغاز کار تمامی منابع مالی آن مشخص و تامین شده که این امر به سرعت اجرای طرح کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از   پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا رضاپوردر گفتگو با خبرنگاربا تاکید بر اینکه احداث بزرگراه شمالی یکی از اهداف طولانی مدت مدیریت شهری در کرج بوده است، اذعان داشت: مسئولان در دوره های گذشته، پیوسته به دنبال اجرایی کردن این طرح بودند اما محدودیت منابع و امکانات در کنار عدم وجود جسارت و شجاعت لازم، اجرای آن را به تاخیر می انداخت.


وی اضافه کرد: این امر باعث شده بود احداث یکی از اثرگذارترین طرح ها در شبکه ارتباطات درون و برون شهری که موجب کاهش قابل توجه ترافیک و آلودگی هوا در منطقه می شود به تاخیر بیافتد.

به گفته رضاپور، با توجه به حجم و بزرگی طرح، تامین منابع مالی آن از اهمیت بسزایی برخوردار بود که به همین منظور مدیریت شهری با تدبیر و حمایت شورای اسلامی شهر و شهردار، نسبت به تعیین و تامین آنها از طریق تهاتر اراضی و همکاری با بانک شهر اقدام کرد.

این مسئول بیان داشت: تمامی این اراضی و منابع در مراحل آغاز طرح، تعیین و تامین شده و به عنوان یکی از بهترین پروژه های شهری کرج شناخته می شود که اجرای آن حتی یک روز هم به دلیل نبود پول و مباحث اقتصادی تعطیل نشده است.

قائم مقام مدیر ارشد اجرایی شهر کرج، با تصریح بر اینکه قرارداد اولیه طرح، رقم ۵۱۵ میلیارد تومان است، ادامه داد: با تکمیل پروژه اعتبار این پروژه به یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

رضاپور اذعان داشت: روانسازی ترافیک و کاهش آلودگی شهر عمده ترین رویکرد ما در اجرای یکی از بزرگترین طرح های عمرانی شهر بود که می توان ادعا کرد جنبه ملی و استانی آن با توجه به تاثیرگذاری آن در ترددهای درون و برون شهری بشدت برجسته و بارز است.

معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری کرج، یادآور شد: ۳۰ درصد از اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح نقد و مابقی به صورت تهاتری تامین خواهد شد.

این مسئول در پایان تاکید کرد: تاکنون به میزان ۷۰۰ میلیارد تومان زمین برای تهاتر با بانک شهر تعیین شده تا طرح بدون توقف به اجرا درآمده و نگرانی ای از بابت پرداخت هزینه های پیمانکار و تملکات وجود ندارد.

مطالب مرتبط مدیریت شهری

رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
به گزارش اثرآنلاین وبه نقل از هفته نامه جاذبه رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهرکرج به خبرنگاران گفت :وزارت کشور با شهردار شدن سیروس شفقی گزینه منتخب شورا برای این پست موافقت نکرده است . وی افزود:درجلسه علنی روز یکشنبه درباره...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها