یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   استان البرز, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   تملک املاک و بازگشایی معابر در کرج تکرار نشدنی بوده است/ تحقق اقدامات ماندگار عوامل زیست محیطی
342 views
۳۱ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۲

تملک املاک و بازگشایی معابر در کرج تکرار نشدنی بوده است/ تحقق اقدامات ماندگار عوامل زیست محیطی

شهردار کرج با بیان اینکه اقدامات زیست محیطی و ارتقاء فضاهای سبز در سطح ایران کوچک در دوره چهارم شورای اسلامی شهر بی نظیر بوده است، گفت: تملک املاک و بازگشایی شوارع و معابر با احداث پروژه های بزرگ عمرانی از دیگر فعالیت های مدیریت شهری کرج طی چهار سال گذشته بوده که با جرات می توان گفت در تاریخ این مجموعه تکرار نشده است.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، صبح امروز جلسه شورای برنامه ریزی مدیران شهرداری کرج عطر و بوی بهاری داشت و در محیط سراسر سبز و با نشاط باغ لاله ها که سیزده روز از آغاز فعالیت آن در این کلانشهر کرج می گذرد، برگزار شد؛ در این جلسه شهردار کرج، قائم مقام شهردار، معاونان، مدیران ستادی، مدیران عامل سازمان های تابعه و مدیران مناطق ۱۲گانه این  دستگاه خدمات رسان حضور داشتند.

شهردار کرج در جلسه مذکور عنوان کرد: خدمت بی منت به مردم از جمله اصول اداری است که مدیران و مسئولان شهرداری کرج باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند و در حیطه وظایف خود تا حد ممکن خواسته های شهروندان را مرتفع سازند.

علی ترکاشوند خواستار آن شد تا تمامی مسئولان و مدیران حوزه های مختلف شهرداری کرج در مدت زمان باقی مانده تا پایان فعالیت دوره چهارم شورای اسلامی شهر هیچ فرصتی را برای خدمت به مردم از دست ندهند و با تمام توان و امکانات به نیازهای ارباب رجوعان رسیدگی کنند.

ترکاشوند در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: در چهار سال گذشته شهرداری کرج با تعامل مثبت اعضای شورای اسلامی شهر این کلانشهر توانست در حوزه های عمرانی و زیست محیطی اقدامات ارزنده و ماندگاری را اجرایی کند که این مهم در تاریخ مدیریت شهری ایران کوچک بی بدیل و تکرار نشدنی بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پروژه ۴۰۰ هکتاری جنگلکاری باغستان در اسفند ماه سال گذشته به بهره برداری رسید گفت: پروژه مذکور یکی از بزرگ ترین فعالیت های مدیریت شهری کرج در زمینه ارتقاء و صیانت از محیط زیست بوده است که در نوع خود همتایی ندارد.

وی بر این مهم تاکید کرد تا با تلاش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج که در چهار سال گذشته فعالیت های بسیار شکوفایی در حوزه افزایش سرانه های سبز و شادابی سیمای شهری داشته است، ۶۰۰ هکتار باقی مانده از اراضی جنگلکاری باغستان در نیمه اول سال جاری به بهره برداری برسد و در این زمینه هرگونه همکاری با این سازمان از سوی مدیران ذیربط شهرداری کرج صورت پذیرد.

شهردار کلانشهر کرج در ادامه سخنان خود به برگزاری با شکوه “جشنواره باغ لاله ها” در این کلانشهر اشاره کرد و خواستار آن شد تا به منظور دوام و افزایش اینگونه جشنواره ها در سطح شهر، سازمان پارکها و فضای سبز محدوده ای از پروژه جنگلکاری باغستان را برای انجام این مهم اختصاص دهد تا هم به رشد سرانه های فضای سبز در ایران کوچک کمک شود و دیگر آنکه محیطی بکر و با طروات برای شهروندان فراهم گردد.

ترکاشوند عملکرد سازمان پارکهای شهرداری کرج را در راستای برگزاری جشنواره لاله قابل تقدیر دانست و  اظهار داشت: تبدیل “جشنواره لاله های کرج” در دو سال گذشته  به ابعاد فرا استانی تحسین بر انگیز بوده و  در همین  زمینه از تمامی همکارانی که در این خصوص زحمت کشیده اند قدردانی می نماییم.

این مسئول در پایان از تمامی مدیران مناطق ۱۲گانه، مدیران عامل سازمانها و سایر مسئولان شهرداری کرج خواست تا با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توجه به مدیریت هزینه و درآمد پروژه های مختلف را در اسرع وقت در شهر به اجرا درآورند و به مبحث انظباط مالی در سال جاری با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور و کاهش درآمدهای این دستگاه اهتمام بیشتری ورزند.

اثرآنلاین

مطالب مرتبط استان البرز  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها