پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
»   دانشگاه, گزارش  »   جوانان ما نیازمند توجه بیشترمسئولین هستند
627 views
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۵۹

جوانان ما نیازمند توجه بیشترمسئولین هستند

به گزارش اثرآنلاین  استاد دانشگاه آزاد کرج در گفتگو با خبر نگار ما گفت :روانشناسی  یعنی مطالعه علمی رفتار وفرایند های ذهنی واگر این مطلب به صورت کلینیکال اتفاق بیافتد به آن می گویندکلینیکال سایکولوژی یعنی روانشناسی بالینی اگر در ورزش این اتفاق بیافتد یعنی مطالعه علمی رفتار وفرایند های ذهنی ، اسپی سایکلوژی اگر درصنایع باشد اینداستریال سایکولوژی  می باشد در حیطه کارسازمانها اورگانیزیشن سایکولوژی نام دارد.

این پژوهشگر واستاد دانشگاه افزود: وظیفه روانشناسان صنعتی وسازمانی  در بحث سلکشن ورکرویتمنداز شروع می شوداستخدام وگزینش نیروی انسانی حالا در بدو ورود ودر حین خدمت از آموزشهای مختلفی استفاده می کنند.عملکرد شغلی تولید صنایع وکارخانه هابالابردوبه بهر ه وری رساند.

قدیمی در ادامه در خصوص تعریف نخبگی گفت:در ایران مفهوم نخبگی به گونه ای دیگر تعریف شده،نخبگی ربطی به معدل بالاندارد.بلکه نخبگی آن است که فرد از توانایی ها وپتانسیل های خود به نحو احسنت استفاده کند.

وی در خصوص طرح ها وپژوهش های خود اشاره کرد:در حال حاضر طرح های مختلفی را دردست دارم ولی متاسفانه به دلیل نداشتن امنیت شغلی ،نبود اعتماد بین سازمان های مختلف ،پژوهشگران ،محققان در نهایت نبود یک فضای امن طرح هایم را جایی ارائه نکردم برای عملی شدن ،ولی طرح هایی دارم که قابل اجرا هستند و می توان با آنها وضعیت کنونی سازمانها وصنایع را متحول کرد.

ایشان در ادامه گفت::بنده در چند دانشگاه ازجمله  تهران ، آزاد واحد قزوین ،کرج ،تهران مرکز وتهران جنوب به عنوان مدرس واستاد دانشگاه و مشاور شغلی دانشگاه تهران که اولین مشاور شغلی می باشد مشغول به  فعالیت در رشته روانشناسی صنعتی وسازمانی که تخصص اصلی بنده است ورشته مدیریت البته روانشناسی ومدیریت در تمام گرایشها مشغول به فعالیت وتدریس هستم. دروسی مثل رفتار سازمانی توسعه یا بالندگی سازمانی ،آموزش وکارآموزی نیروی انسانی ،روانشناسی سازمانی ،صنعتی ،رفتار مصرف کننده ودروس بخش روانشناسی را تدریس می کنم .

قدیمی در خصوص زندگی خصوصی  گفت:بنده بعداز پایان یافتن تحصیلات در مقطع کارشناسی با همسرم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفتیم و او مانند بنده دکتری روانشناسی صنعتی وسازمانی دارند.

وی در رابطه با فعالیت های همسرخود شاهانی افزود: وی  مدرس دانشگاه تهران ،کرج ،قزوین ودانشگاه آزاد در تهران هستند.همچنین در کنار تدریس کارمشاور شغلی را انجام می دهند.

وی گفت: چیزی که درحال حاضردر جامعه کمتر دیده می شود بحث احترام است .احترام در هرم نیازهای مازلودر مرحله چهارم قرار گرفته همانطور که می دانیم مرحله اول در این هرم مرحله نیازهای فیزیو لوژی است که  مربوط می شود به خوراک ،پوشاک ،مسکن ،نیازهای جنسی که در مرحله اول نیازپایه است ،مرحله دوم ،سوم ،چهارم مربوط به نیاز های روانی است .مرحله دوم که مرحله امنیت است ،یعنی اگر کار هست حتما بیمه باشدیافرد پس اندازی را برای خودش در مقوله امنیتی به عنوان پشتیبان داشته باشد. مرحله سوم که دوست داشتن وعشق است. مرحله چهارم احترام گذاشتن به خودودیگران است بنده به این مرحله خیلی اعتقاددارم .در نهایت مرحله پنجم که خودشکوفایی است زمانی به این مرحله می رسیم که چهار مرحله قبل را پشت سر بگذاریم .ما دردنیا شاهد این هستیم که خیلی از افراد به مرحله چهارم می رسند ولی به مرحله پنجم دست نمی یابند.آرزوی من این است که از پتانسیل ها وجوانان بتوانیم استفاده کنیم  تاجوانان به مرحله خودشکوفائی برسند.

وی بااشاره به مسئولیت پذیری افراد گفت:فردی که مسئولیت می پذیرد وهدفش خدمت گزاری است باید تمام توانایی خودرا به مرحله عمل برساند تا به تعهداتش عمل نماید.

قدیمی افزود: متاسفانه اکثر قریب به اتفاق افراد مرد عمل نیستند وتنها شعار می دهند، باید از متخصصها در جایگاه خودشان استفاده کنندازمنابع ونیروی انسانی نهایت استفاده بشود، اگر این کار انجام نشد امنیت وفرصتهای شغلی را برای فرزندان وجوانان فراهم نکردیم واین باعث  فرار مغز ها می شو د که رهبر معظم انقلاب هم به این موضوع اشاره داشتند.

این استاددانشگاه گفت: در خارج از کشوربا بهترین امکانات نخبگان را جذب می کنند، مسئولینی که برای جوانان فرصت شغلی ایجاد می کنند بایددر ابتدا امنیت شغلی را فراهم نمایندو هرکس را بنا بر ظرفیت توانمندیش به کار گمارند ما نیاز به نیروهای جوان وتازه نفس داریم تا بتوانیم در راه توسعه پایدار قدم برداریم.

 مصاحبه و تنظیم:منیره تقی پور

مطالب مرتبط دانشگاه  , گزارش

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از کمالشهر علی صفری رئیس سال دوم شورای شهرپنجم کمالشهر به جهت استفاده از تجارب اعضای ادوارگذشته شورا از آنها جهت برگزاری جلسه مشترکی دعوت کرد. در این جلسه هرکدام از...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها