سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹
»   گزارش, مدیریت شهری  »   حفاظت از محیط زیست؛ به تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی نیازمند است
675 views
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۱۵

رضاپور:

حفاظت از محیط زیست؛ به تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی نیازمند است

قائم مقام شهردار کرج با اشاره به اینکه صیانت از محیط زیست، مطالبه عمومی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و مردم است گفت: در کنار اینکه دستگاه های ذیربط باید برای تحقق این مهم از تمامی قوای خود بهره مند شوند، مردم نیز باید بر حفاظت از این مواهب و نعمت های کوشا باشند زیرا تنها دستگاه ها و ارگان ها نمی توانند حجم وسیعی از منابع طبیعی را اداره کنند تا نسل های آینده هم از آن بهره مند شوند.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل ازپایگاه خبری مدیریت شهری کرج محمد رضا رضاپور در گفتگو با خبرنگار  عنوان کرد: در سال های اخیر مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر حفاظت از محیط زیست داشته اند و توجه به این مهم که از بین بردن طبیعت، خسارت جبران ناپذیری را برای ادامه حیات انسان ها به دنبال دارد امری است که باید از سوی دستگاه های ذیربط و شهروندان نگاه ویژه ای به آن شود.

قائم مقام شهردار کرج اظهار داشت: حفظ و نگهداشت محیط زیست وظیفه همگانی آحاد جامعه است و این موضوع عزم عمومی را می طلبد؛ مهم‌ترین کاری که می‌توان برای حفاظت از محیط زیست انجام داد، توسعه ظرفیت است که در این راستا باید به چند مؤلفه آموزش و آگاهی عمومی، تحقیقات، تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی در سطوح و اقشار مختلف، اشاره کرد.

رضاپور گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد نیز باید در این زمینه فعال‌تر شوند و فعالان این عرصه در زمره محیط زیست با دستگاه ها و دوستداران محیط زیست اقدامات گسترده تری را به اجرا درآورند.

این مسئول عنوان کرد: مدیریت شهری کرج به دنبال آن است تا با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و خدماتی این مجموعه، همچنین بهره مند شدن از پتانسیل تشکل‌های مردم نهاد، مشکلات محیط زیست استان البرز را به حداقل برساند.

وی با بیان این‌که رسیدگی به مشکلات زیست محیطی و حفاظت از طبیعت و فضای سبز شهری ایران کوچک جزء اولویت های مدیران ارشد شهری کرج است خاطرنشان کرد: مسئولان شهری و استان باید با وحدت و همکاری با یکدیگر در راستای رسیدگی به مشکلات زیست محیطی موجود در سطح استان تلاش کنند و شاخصه‌های زیست محیطی را در البرز ارتقاء بخشند.

مطالب مرتبط گزارش  , مدیریت شهری

رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
به گزارش اثرآنلاین وبه نقل از هفته نامه جاذبه رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهرکرج به خبرنگاران گفت :وزارت کشور با شهردار شدن سیروس شفقی گزینه منتخب شورا برای این پست موافقت نکرده است . وی افزود:درجلسه علنی روز یکشنبه درباره...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها