یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹
»   گزارش, مدیریت شهری  »   حفاظت از محیط زیست؛ به تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی نیازمند است
697 views
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۱۵

رضاپور:

حفاظت از محیط زیست؛ به تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی نیازمند است

قائم مقام شهردار کرج با اشاره به اینکه صیانت از محیط زیست، مطالبه عمومی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و مردم است گفت: در کنار اینکه دستگاه های ذیربط باید برای تحقق این مهم از تمامی قوای خود بهره مند شوند، مردم نیز باید بر حفاظت از این مواهب و نعمت های کوشا باشند زیرا تنها دستگاه ها و ارگان ها نمی توانند حجم وسیعی از منابع طبیعی را اداره کنند تا نسل های آینده هم از آن بهره مند شوند.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل ازپایگاه خبری مدیریت شهری کرج محمد رضا رضاپور در گفتگو با خبرنگار  عنوان کرد: در سال های اخیر مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر حفاظت از محیط زیست داشته اند و توجه به این مهم که از بین بردن طبیعت، خسارت جبران ناپذیری را برای ادامه حیات انسان ها به دنبال دارد امری است که باید از سوی دستگاه های ذیربط و شهروندان نگاه ویژه ای به آن شود.

قائم مقام شهردار کرج اظهار داشت: حفظ و نگهداشت محیط زیست وظیفه همگانی آحاد جامعه است و این موضوع عزم عمومی را می طلبد؛ مهم‌ترین کاری که می‌توان برای حفاظت از محیط زیست انجام داد، توسعه ظرفیت است که در این راستا باید به چند مؤلفه آموزش و آگاهی عمومی، تحقیقات، تغییر جهان‌بینی جامعه و تقویت اخلاقیات زیست محیطی در سطوح و اقشار مختلف، اشاره کرد.

رضاپور گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد نیز باید در این زمینه فعال‌تر شوند و فعالان این عرصه در زمره محیط زیست با دستگاه ها و دوستداران محیط زیست اقدامات گسترده تری را به اجرا درآورند.

این مسئول عنوان کرد: مدیریت شهری کرج به دنبال آن است تا با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و خدماتی این مجموعه، همچنین بهره مند شدن از پتانسیل تشکل‌های مردم نهاد، مشکلات محیط زیست استان البرز را به حداقل برساند.

وی با بیان این‌که رسیدگی به مشکلات زیست محیطی و حفاظت از طبیعت و فضای سبز شهری ایران کوچک جزء اولویت های مدیران ارشد شهری کرج است خاطرنشان کرد: مسئولان شهری و استان باید با وحدت و همکاری با یکدیگر در راستای رسیدگی به مشکلات زیست محیطی موجود در سطح استان تلاش کنند و شاخصه‌های زیست محیطی را در البرز ارتقاء بخشند.

مطالب مرتبط گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها