دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹
»   مدیریت شهری  »   دیدگاه شواري چهارم كرج در تخصیص بودجه توجه به مباحث عمرانی است
682 views
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۵

حاج کاظم

دیدگاه شواری چهارم کرج در تخصیص بودجه توجه به مباحث عمرانی است

خزانه دار و عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه شورای چهارم توجه ویژه ای به مباحث عمرانی دارد، افزود: بودجه های عمرانی در كلانشهر كرج با هدف محرومیت زدایی از مناطق غير برخوردار تدوین می شود.

 

به گزارش اثرآنلاین علی حاج کاظم با بیان این مطلب که مهمترین بحث درحوزه شهری تملکات شهرداری  و توسعه ساختارهای شهراست، اظهار داشت: باید عمل کردمان برای رفع مشکلات مردم باشد.

حاج کاظم درادامه افزود: کارهای عمرانی نبایدمشکلات مردم رامرتفع کند. بر این اساس ضرورت دارد اتمام کارهای نیمه تمام عمرانی در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

حاج کاظم معتقد است،  افزایش نقدینگی در مبحث تملکات گامی به سوی کسب موفقیت خواهد بود که شورای شهر کرج در تخصیص بودجه سال ۹۶ بر این مهم اهتمام ویژه خواهد داشت.

خزانه دار و عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم احیای بافت فرسوده و تملکات در این مناطق جهت تسریع در انجام امور تاکید کرد و گفت: بازسازی بافت‌های قدیمی شهر موجب ارتقاء کیفی ساختارهای شهری و جلب رضایت شهروندان می شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به این که کلانشهر کرج دارای بافت‌های فرسوده بسیار زیادی است باید اقداماتی درجهت احیای این بافت‌ها انجام پذیرد.

به گفته حاج کاظم  وجود این بافت‌های فرسوده علاوه بر اینکه چهره شهر را نامنظم و نازیبا می‌سازد خطراتی را نیز دارد و جان شهروندان را تهدید می‌کند.

حاج کاظم، اجرای پروژه‌های مرتبط با احیای بافت‌های قدیمی شهر را موجب ارتقاء کیفی ساختارهای شهری دانست و افزود: مجموعه مدیریت شهری کرج اهتمام ویژه‌ای برای انجام این مهم دارد و شورای شهر نیز تدابیر خوبی جهت اجرای این امر ضروری را اندیشیده است که شهرداری باید همسو با سیاست های شورا اقدام نماید.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی احیای بافت‌های فرسوده شهری را بیشتر مد نظر قرار دهیم، افزود: احیای بافت‌های فرسوده یکی از مهم‌ترین نیازهای ساکنان این بافت‌ها است چراکه کوچک‌ترین تکانی در اثر لرزش زمین خطرات بسیارزیادی رابرای شهروندان درپی دارد.

وی افزود: هر چند که بدون همکاری  واقعی مالکان بافت‌های فرسوده دست یافتن به بهسازی امکان‌پذیر نیست اما باید  در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های صورت گیرد.

علی حاج کاظم درخصوص استفاده بهینه از فضاهای مطلوب شهری عنوان کرد: اجرای طرح احیای بافت‌های قدیمی و فرسوده به صورت گسترده می‌تواند به طور کارآمد و شایسته‌ای توسعه پایدار فضا و ساختار شهری را فراهم آورد.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج

مطالب مرتبط مدیریت شهری

رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
به گزارش اثرآنلاین وبه نقل از هفته نامه جاذبه رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهرکرج به خبرنگاران گفت :وزارت کشور با شهردار شدن سیروس شفقی گزینه منتخب شورا برای این پست موافقت نکرده است . وی افزود:درجلسه علنی روز یکشنبه درباره...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها