یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
»   اجتماعی, استان البرز, اقتصادی, کارآفرینی, کرج, گزارش  »   رئیس مرکز پژوهشهای شورای شهر کرج:باید ساختاری ایجاد کنیم تا بسیاری از وظایف شهرداری توسط برون سپاری به بخش خصوصی اجرا شود
918 views
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۴

رئیس مرکز پژوهشهای شورای شهر کرج:باید ساختاری ایجاد کنیم تا بسیاری از وظایف شهرداری توسط برون سپاری به بخش خصوصی اجرا شود

به گزارش اثرآنلاین از کرج مجیدکاویانی رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر کرج در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار اثرآنلاین گفت:شهرداری براساس قانون متولی بیش از ۳۰۰ نوع خدمت است و این به آن معنا نیست که این نهاد خود راسا نسبت به ارائه تمام این خدمات اقدام کند.

وی افزود:شهرداری می تواند با ایجاد بسترهای لازم اجرای بسیاری از این فعالیت ها را به بخش خصوصی واگذار کند.چراکه یکی از شاخصه های توسعه یافتگی در دنیامیزان اشتغال در بخش خدمات است.

این عضو شورای شهر کرج با اشاره به این که آمار اشتغال در کشورهای پیش رفته دنیا نزدیک به هشتاددرصد است گفت:متاسفانه این آمار در ایران کمتر از ۵۰ درصد است و تقریبا می توان گفت که این میزان بیکاری در جامعه متعلق به همان خلاءی است که در بحث فعالیت های خدماتی وجود دارد.

وی در این رابطه گفت:خدمت دهنده ها و خدمت گیرنده ها دوعامل اصلی خدمت هستند و ما باید با ایجاد فرهنگ خدمت دهی و خدمت گیری در جامعه به توسعه این بحث کمک کنیم. نباید اینطور باشد که کسانی که خدمتی را ارائه می دهند احساس بدی داشته باشند و یا احساس حقارت کنند،که این موضوع ضرورت دارد توسط نهادهای مختلف مورد اشاره قرارگیرد.

رئیس مرکز پژوهش های شورای شهرکرج در رابطه با وضعیت فعلی خدمت در جامعه گفت :متاسفانه امروز مردم ما به جای استفاده ازخدمات دیگران بسیاری از اقدامات را راسا انجام می دهند در حالی که در دنیا اینگونه نیست.

کاویانی در ادامه گفت:ماسالهاست که از مهارت آموزی به فرزندانمان غفلت کرده ایم که نتیجه آن کمبود مهارت و عدم اشتغال جوان های امروز شده است،وبه همین دلیل یکی از اولیت های اصلی دولت و یکی از بحران های اصلی کشور بحث اشتغال است.

وی افزود:نبود اشتغال هم بخش اعظمش بخاطر کم مهارتی نیازمندان اشتغال است و از همین رو هدف گذاری شهرداری در برگزاری دوره آموزشی کسب و کار برای نوجوانان خانواده شهرداری کرج بوده که فرزندان ایشان از هم اکنون با الزامات و نیازمندی های زندگی ایشان  آشنا شده تا در آینده توان ایجاد شغلی مناسب برای خودشان رابراساس مهارت هایشان داشته باشند.

مجید کاویانی

مجید کاویانی

این عضو شورادر ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه تابستانه آموزش کسب و کار معروف به پرواک گفت:شهرداری سعی دارد ساختار مناسب را برای علمی تر پرداختن به موضوع کارآفرینی ایجادکند ضمن آنکه سعی می شود این فعالیت توسط بخش خصوصی اجرا شود که یک نمونه موفق از آن همین برنامه پرواک بوده است که توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

وی افزود:البته تا رسیدن به نقطه ایده آل  نیازمند فرصت و دانش بیشتر هستیم اما به هرحال تلاش خود را در این زمینه آغاز کردیم،ضمن آنکه پروژه مطالعاتی با همین عنوان در دست پژوهش داریم تا شهرداری بتواند نقش اجتماعی خود را ایفا کند.

مصاحبه:علیرضا عبادالهی

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط اجتماعی  , استان البرز  , اقتصادی  , کارآفرینی  , کرج  , گزارش

درابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا درجهان وایران رفتارهای غیرعاقلانه ای از عده ای دیده شد که توسط علمای دینی ردشد و این افرادرا نه افراددیندار که افراد احمقی دانستند که برای مطرح شدن خوداز حربه دین می خواهنداستفاده کنند که...
مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها