چهارشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۹
»   اجتماعی  »   راز مــوفــقـــیـــتـــ
373 views
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۲۱

راز مــوفــقـــیـــتـــ

راز مــوفــقـــیـــت ـــآیا تا به حال به زندگی افرادی چون ادیسون،انیشتین و….. فکر کرده اید؟
به اینکه چگونه این افراد موفق شده اند و دلیل موفقیت آنها چه بوده است؟
با نگاه کردن به زندگی این افراد متوجه خواهید شد که همه آنها از اصول و ضوابط خاصی پیروی می کنند و مهم ترین این اصول طرز تفکرشان است که با دیگران بسیار متفاوت است.افراد موفق خود را در معرض ایده ها و آدم های مختلف قرار می دهند.انها بسیار ریسک پذیر هستند.هنگامی که ایده ای به ذهنشان میرسید باید سریع عملی کنند.
همه افراد فارغ از زن یا مرد ،سیاه یا سفید،ایرانی یا اروپایی، توانایی خلق ایده های جدید و موفق شدن را دارند،که این به همت خود آنها بستگی دارد.
این افراد با مهار کردن استرس و تقویت اعتماد به نفس ،در زمینه هایی پا می نهند که از آنها یک اسطوره واقعی می سازد.
به عنوان مثال بیل گیتس ،بنیان گذار مایکروسافت که توانست موفقیت جهانی کسب کند،اظهار داشته که او هر شب دست کم یک ساعت مطالعه میکند.
یا مگ وایتمن که درکمپانی های چون p&G .ای بی.HP. عهده دار مسولیت است.او بیان داشته که به ماهیگیری علاقه زیادی داشته وحدود ۶بار در سال با پسرش به ماهیگیری می رود.بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته در دانشگاهوکالیفرنیا ،شرکت داشتن درفعالیت های شاد و هیجانی تا حد زیادی از استرس شما میکاهد و سلامت روح و روان را به دنبال دارد.
ایندرا نوئی،کارآفرین،بازرگان و مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت پپسی،در یکی از مصاحبه هایش بیان داشته که در دوران جوانی مادرش هرشب از وی و خواهرش می خواسته تا یک متن سخنرانی به عنوان یک رئیس جمهور یا نخست وزیر برایش بنویسد.هر شب آنها باید وانمود می کردند که یکی از رووسای جمهور دنیا هستند و سخنرانی خود را ایراد می نمودند.درآخر هم مادرشان به او و خواهرش رای می داده است.
با نگاه به زندگی افراد موفق شاهد این مساله هستیم که همگی آنها در ضمن برخورداری از هوش سرشار،از اصولی چون نظم،اعتماد به نفس،مطالعه مستمر وشجاعت پیروی می کردند.در زندگی همه آنها یک عمل خلاف عادت و عجیب دیده میشود که منجر به موفقیت آنها میشود.
ایرانیان موفق نیز در این زمینه بسیار خوش درخشیده اند .از جمله این افراد امید کردستانی(سهامدار و معاون ارشد گوگل)
امیر مجیدی مهر(معاون بخش رسانه های دیجیتال شرکت مایکروسافت)
پروفسور توفیق موسیوند (مخترع نخستین قلب مصنوعی داخل بدن انسان)
پروفسور مجید سمیعی(جراح برجسته و متخصص مغز و اعصاب)…..
این افراد در ایران و جهان کم نیستند ،کسانی که نمونه ای از تلاش و پشتکار و خلاقیت هستند.
نکته مهم و درخور توجه این است که اکثر افراد موفق درگذشته ،زندگی سخت و مستمندانه ای داشته اند طوریکه حتی از کمترین امکانات زندگی بی بهره بوده اند.آنها با استفاده از همین فقر و تنگدستی پله های ترقی را یکی پس از دیگری صعود کرده اند.مثلا گای لالیبرت موسس یک شرکت سرگرمی معروف ،قبل از اینکه شرکت خود را تاسیس کند،یک دلقک سیرک بوده وتا دبیرستان بیشتر درس نخوانده .او توانست به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل شود.
بنابراین هر یک از ما می توانیم به یک فرد موفق تبدیل شویم به شرط اینکه ابتدا استعداد های خود را بشناسیم و درجهت عملی کردن آنها سخت بکوشیم.
از جمله ویژگی های افراد موفق :
۱-از شکست نمی ترسند.
۲-از دیگر افراد موفق الگو میگیرند و به مطالعه زندگی آنها می پردازند.
۳-بسیار شجاع و ریسک پذیر هستند.
۴-برای زندگی کاری و شخصی شان برنامه دارند.
۵-هرگز تسلیم نمیشوند ودر برابر ناکامی ها کم نمی آورند.
۶-هدف شان مشخص است.
۷-مسولیت پذیر هستند.
۸-به دنبال رویاهایشان هستند.
۹-به خودشان و توانایی هایشان اعتماد دارند.
۱۰-همیشه به دنبال تغییر هستند.
۱۱-از زندگی که دارند ،لذت میبرند.
۱۲-در همه زمینه های زندگی خلاق هستند.
نهایتا اندازه موفقیت شما به وسیله قدرت اشتیاقتان ،اندازه رویاهایتان و اینکه چگونه در طول راه با ناامیدی کنار می آیید ،مشخص میشود.
🔗بــــرای انسان های بــــــزرگ بن بستی وجود نداردزیرا آنها بر این باورند که یا راهــــی خواهند یـــافتــــــ یا راهی خواهند ساختــــ.🔗

مطالب مرتبط اجتماعی

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه صبح یکشنبه هیجدهم شهریورماه نودوهفت نشست تخصصی بررسی و هماهنگی ویژه ماه محرم درکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرمدره برگزار شد. این جلسه با حضوررئیس شورای شهر،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا،...
  علیرضا عبادالهی کارشناس سوادرسانه ای و مدرس دانشگاه دانش-انتقادی- ضرورت اجرا:جامعه با ورود به عصر ارتباطات دچار تحولات گسترده وشگرف شده است که به دلیل در دسترس بودن بیشتر ابزار ارتباطی وتنوع آنها از نظر ساختار وامکانات طیف وسیعی ازمردم را...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها