شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۹
»   ازدواج, تیتریک, گزارش  »   راه های شناخت وآشنایی در ازدواج
454 views
۲ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۵

خانواده محور مهم آشنایی ازدواج دختران وپسران

راه های شناخت وآشنایی در ازدواج

بحث آشنایی دختر وپسر در امر ازدواج مهمترین مسئله در انتخاب می باشد.

به گزارش اثرآنلاین برخی از راههای آشنایی برای ازدواج

۱:از مهمترین را های آشنایی در خصوص ازدواج ارتباط خانوادگی مانند فامیل ،همسایه،ودوستان  می باشدکه خانواده دوطرف بعداز مدتی که با یکدیگر همراه شدند خوب شناخت پیدا کنند.

۲:شناخت در محیط غیرازخانوادگی

این چنین محیطها از جمله مکان تحصیل وکار می تواند برای شناخت دو طرف بعداز مدتی ایجاد انگیزه در زمینه ازدواج نمایددونفر بعداز مدتی برسی به این نتیجه دست پیدا می کنند که با روحیات یکدیگر آشنا شوند وامکان ازدواج بین آن دو وجود داردیاخیر.در چنین مواقعی اگر زیر نظر خانواده قرار گیرد بسیار بهتر خواهد بود.

در شناخت دیگر که مکان آن خیابان ،مهمانی ،ومکانهای خارج از محدوده خانوادگی می باشدوافراد معمولابدون شناخت ودرک درست تنها براساس یک سری معیارهای ظاهری به یکدیگردلبسته         می شوند وازدواج می کنند.که مشکل این ازدواج عدم شناخت درست است زیرا جذبه های ظاهری ومصنوعی تنها ملاک انتخاب قرار می گیرد.

۳:آشنایی از طریق معرف

را ه دیگر از طریق شخص ثالثی است که دوطرف رابا شناختی که دارد از هردو با برسی هایی که انجام می دهد انها را با یکدیگر آشنا می کنددر این بین دختر وپسر نباید به شناخت معرف بسنده نمایند بلکه برسی های لازم را مجدد انجام دهندزیرا معرف تنها براساس شناخت فکری که ازدوطرف دارد واسط می شود.

۴: سایتها ومراکز همسریابی

روشی که امروزه به واسطه تجدد در بین افراد بسیار شایع شده آشنایی افراد از طریق سایتها ومکانهای همسریابی است این مراکز وسایتها با گرفتن مشخصات افراد آنهارا با توجه به درک تفاهم با یکدیگر معرفی می نمایدکه این روش مسائل بسیارزیادی را در بر دارد.

نکته اینجاست که این مراکز وسایتها در برخی موارد خاص که اشخاص دارای مشکلات خاص ازجمله ژنتیک ومعلولیت می باشد مفید است زیرا این افراد در بسیار موارد نمی توانند با هرکسی ازدواج نمایند.

در پایان باید گفت که دختران وپسران در انتخاب باید بسیار دقیق باشند تادر زندگی شخصی دچار چالش واشتباه نشوند.

 

 

گلبرگ ازدواج

مطالب مرتبط ازدواج  , تیتریک  , گزارش

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها