دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
»   ازدواج, گزارش  »   راه کار های مهم در دعوای بین زن ومرد
506 views
۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۳۷

اختلاف فرهنگی عامل مهم در مشاجره های خانوادگی است.

راه کار های مهم در دعوای بین زن ومرد

دیالکتیک یعنی یک جمله یا کلمه هم درست است هم غلط به کار بردن قیدهای احتمالی در گفتگوی بین همسران می باشد

به گزارش گروه ازدواج  اثرآنلاین ،برای ارام کردن همسر چندروش وجود دارد که باید همسران آنها را یبرای داشتن زندگی آرام به کار گیرند.

۱)اختلاف فرهنگی : یکی از دلایلی که بین طرفین در زندگی مشترک اختلاف پیش می آید داشتن فرهنگ متفاوت است بسیاری از خانواد ها عمده ترین مشکلشان اختلافات طبقاتی وهم چنین داشتن زندگی سنتی ومدرنیته می باشد.پس نباید تلاش کرد که فرهنگ طرف مقابل را عوض کرد.این مسئله عامل مهم در مشاجره های خانوادگی است.

۲) نداشتن مهارت ارتباصی:وقتی زن وشوهر ندانند که اختلاف را به چه صورت باید حل کنند وراه ارتباط را بلد نباشند این مشکل پیش می آید که باهم به مشاجره ونزاغ بپردازند.اگر مهارت زندگی را به خوبی یاد بگیرند می توانند زندگی    بی دغدغه ای را در کنار هم تجربه کنند.

۳)تغییر رفتار یکدیگر:چه بسیار همسرانی که در تلاش این هستند که طرف مقابل را مطابق با عقاید خود راضی کنند که این مسئله امکان پذیر نمی باشد زیرا در این صورت همسر به مقاومت می پردازد واین باعث بحث وجدل می شود.

۴)استفاده درست از کلمه من وتو:هنگامیکه با همسر تان درگیر می شوید باید از کلمه من استفاده کنید وقتی می گویید من حس خوبی ندارم بهتر ازآن است که به طرفتان بگویید تو رفتارت مناسب نیست چون در این حالت همسر به تلاش برای دفاع برمی آید وباعث اختلاف می شود.

۵)نوشتن بعداز مشاجره:نامه نگاری بعداز مشاجره می تواند جو را بسیار آرام کند زیرا قبل از اینکه همسرمان نامه را بخواند خودمان احساساتمان را چند بار می خوانیم وجملاتی که بار منفی دارند را اصلاح می کنیم این کار باعث می شود وقتی همسرمان نامه را می خواند خودش را جای ما بگذارد وبه اشتباهش پی برده مشاجره حل شود.

۶)تنها گذاشتن همسر:در بعضی مواقع بعداز مشاجره باید همسرمان را مدتی با خود ش تنها بگذاریم تا با خودش فکر کند این را هکار بسیار مفید است به جای اینکه خانه را ترک کنیم وبه خانه والدین پناه ببریم البته این کار برای همه مفید نیست چه بسا بسیاری از افراد از تنها ماندن خوششان نیاید ودوست دارند که درآرامش با همسر خود گفتگو داشته باشند.

۷)زمان مناسب برای آشتی :در مشاجره باید به خودتان فرصت دهید تا از حالت هیجانی بیرون بیایید زیرا وقتی دچار هیجان هستید رابطه بین قشر عالی مغز ( کورتکس ) با قسمت مغز میانی ( مغز اولیه ) قطع می شودواین باعث می شود که فرد رفتارهای نامعقولی از خود نشان دهددر این حالت هیچ کدانم نباید برای آشتی قدم گذارند زیرا باید هیجان را ابتدا دور کنند سپس به حالت مصا لحه وگفتگو با هم اقدام نمایند.

۸)قهر نکردن:زنها نسبت به مردان جزئی نگر وریزبین هستند به همین خاطر مشکل را زودتر لمس می کنندوشروع کننده بحث ومشاجره هستندولی نباید گفت که زنها همیشه آغزگر مشاجره هستند بلکه در بعضی مواقع مردان نیز به این کار دامن می زنند.در گذشته شاهد بودیم که دعوای زنان با مردان بسیار متفاوت بود ولی امروزه نزاغها بین زن ومرد فرقی نداردقهر کردن کار مناسبی نیست چه بسا بسیاری از زنها سلاح شان قهر است که در دعوا ومشاجره شیوه بسیار خوبی نیست ، زیرا قهر رابطه را به سمت سردی و سنگینی می کشاند.

۹) استفاده از روش دیالکتیک:این کلمه یعنی یک جمله یا کلمه هم درست است هم غلط به کار بردن قیدهای احتمالی مانند گاهی، برخی اوقات و… … در این روش بسیار دیده می شود و از قیدهای مطلق مثل همیشه، هیچ وقت پرهیز می شود. در روش دیالکتیک، مطلق اندیشی و باید و نباید ها وجود ندارد و احترام به تفاوت های فردی در آن نهفته است. این روش به ما می گوید همسر ما حتی بعد از دعوا هم انسان بدی نیست و مسلما دارای برخی ویژگی های مثبتی است که باعث برتری او نسبت به دیگران در انتخاب مان شده که می توان با تکیه روی آن خصوصیات پیشقدم آشتی کردن شد.

 

 

 

 

 

 

گلبرگ ازدواج

مطالب مرتبط ازدواج  , گزارش

شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از کمالشهر علی صفری رئیس سال دوم شورای شهرپنجم کمالشهر به جهت استفاده از تجارب اعضای ادوارگذشته شورا از آنها جهت برگزاری جلسه مشترکی دعوت کرد. در این جلسه هرکدام از...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل ازهفته نامه جاذبه از کمالشهر در اولین جلسه به ریاست صفری رئیس سال دوم شورای شهر پنجم کمالشهر اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر کمالشهر انتخاب شدند. براساس این گزارش اسامی اعضا به شرح زیر...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها