پنجشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹
»   اجتماعی, مدیریت شهری  »   روند کار اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بررسی شد
413 views
۸ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۱

روند کار اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بررسی شد

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از مرکز توانبخشی آوا اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بازدید و بر لزوم راه اندازی کارگروه های تخصصی در راستای ارتقای مشارکت اجتماعی نخبگان و متخصصین در جامعه و بین افراد تاکید کرد.

به گزارش اثرآنلاین، احمد خیری از مرکز توانبخشی آوا بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور این مرکز قرار گرفت و با مدیران این مجموعه به گفتگو نشست.

در این راستا معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج علاوه بر شرکت در جلسه هفتگی گروه توانبخشی آوا و ارائه نظرات و راهکارها جهت همکاری های دو جانبه، از این مجموعه شامل مرکز خانواده و کودک کم شنوا، کلینیک های توانبخشی و سالن های آموزشی بازدید کرد.

خیری در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه حضور در این مرکز فرصت مغتنمی برای طرح ایده ها و معرفی ظرفیت های این مجموعه توانبخشی بود، اظهار داشت: امید می رود با همراهی سایر مسئولان ذیربط و دست اندرکار در جهت یاری رساندن به همه گروه های هدف در شهرمان کرج، گامهای مثبتی را برداریم.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در جامعه ایرانی سن سالمندی رو به افزایش است، یادآور شد: باید تدابیر ویژه ای در خصوص حمایت و حفظ شان این قشر اندیشیده شود تا خدمات مطلوب تری به این افراد ارائه شود.

وی بر مناسب سازی محیط و فضاهای شهری جهت سهولت در تردد سالمندان تاکید و خاطرنشان کرد: در کنار تمامی این موارد نباید به مقوله بهره گیری از تجربیات این سرمایه های ارزشمند کشور بی توجه بود.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در ادامه بازدید از این مرکز توانبخشی که توسط خیرین احداث و راه اندازی شده، بر ایجاد کارگروه های تخصصی با مشارکت نخبگان و متخصصان در راستای شناسایی، بررسی و رفع مشکلات اجتماعی تاکید کرد.

لازم به ذکر است که مرکز آوا از اردیبهشت سال۱۳۸۰ با پذیرش ۱۵ کودک کم شنوا در شهرستان کرج کار خود را آغاز کرد و مبنا و اساس فعالیت های آن از ابتدا بر پایه رویکرد شنیداری _ شفاهی بوده است.

تاکنون بیش از ۵۰۰ کودک کم شنوا و خانواده آنها از خدمات روزانه این مرکز استفاده کرده اند. در حال حاضر مرکز دارای هفت کلاس است که در پنج سطح آموزشی فعالیت دارند. دارا بودن کادر متخصص و استفاده از تجهیزات مدرن جهت ارائه خدمات به ناشنوایان از جمله مزیت های این مرکز است.

 

 

 

 

مطالب مرتبط اجتماعی  , مدیریت شهری

چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها