پنجشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۷
»   اجتماعی, مدیریت شهری  »   روند کار اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بررسی شد
262 views
۸ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۱

روند کار اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بررسی شد

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از مرکز توانبخشی آوا اولین مهد کودک کم شنوایان استان البرز بازدید و بر لزوم راه اندازی کارگروه های تخصصی در راستای ارتقای مشارکت اجتماعی نخبگان و متخصصین در جامعه و بین افراد تاکید کرد.

به گزارش اثرآنلاین، احمد خیری از مرکز توانبخشی آوا بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور این مرکز قرار گرفت و با مدیران این مجموعه به گفتگو نشست.

در این راستا معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج علاوه بر شرکت در جلسه هفتگی گروه توانبخشی آوا و ارائه نظرات و راهکارها جهت همکاری های دو جانبه، از این مجموعه شامل مرکز خانواده و کودک کم شنوا، کلینیک های توانبخشی و سالن های آموزشی بازدید کرد.

خیری در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه حضور در این مرکز فرصت مغتنمی برای طرح ایده ها و معرفی ظرفیت های این مجموعه توانبخشی بود، اظهار داشت: امید می رود با همراهی سایر مسئولان ذیربط و دست اندرکار در جهت یاری رساندن به همه گروه های هدف در شهرمان کرج، گامهای مثبتی را برداریم.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در جامعه ایرانی سن سالمندی رو به افزایش است، یادآور شد: باید تدابیر ویژه ای در خصوص حمایت و حفظ شان این قشر اندیشیده شود تا خدمات مطلوب تری به این افراد ارائه شود.

وی بر مناسب سازی محیط و فضاهای شهری جهت سهولت در تردد سالمندان تاکید و خاطرنشان کرد: در کنار تمامی این موارد نباید به مقوله بهره گیری از تجربیات این سرمایه های ارزشمند کشور بی توجه بود.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج در ادامه بازدید از این مرکز توانبخشی که توسط خیرین احداث و راه اندازی شده، بر ایجاد کارگروه های تخصصی با مشارکت نخبگان و متخصصان در راستای شناسایی، بررسی و رفع مشکلات اجتماعی تاکید کرد.

لازم به ذکر است که مرکز آوا از اردیبهشت سال۱۳۸۰ با پذیرش ۱۵ کودک کم شنوا در شهرستان کرج کار خود را آغاز کرد و مبنا و اساس فعالیت های آن از ابتدا بر پایه رویکرد شنیداری _ شفاهی بوده است.

تاکنون بیش از ۵۰۰ کودک کم شنوا و خانواده آنها از خدمات روزانه این مرکز استفاده کرده اند. در حال حاضر مرکز دارای هفت کلاس است که در پنج سطح آموزشی فعالیت دارند. دارا بودن کادر متخصص و استفاده از تجهیزات مدرن جهت ارائه خدمات به ناشنوایان از جمله مزیت های این مرکز است.

 

 

 

 

۰

مطالب مرتبط اجتماعی  , مدیریت شهری

به گزارش اثرآنلاین وبه نقل از هفته نامه جاذبه رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهرکرج به خبرنگاران گفت :وزارت کشور با شهردار شدن سیروس شفقی گزینه منتخب شورا برای این پست موافقت نکرده است . وی افزود:درجلسه علنی روز یکشنبه درباره...
شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه صبح یکشنبه هیجدهم شهریورماه نودوهفت نشست تخصصی بررسی و هماهنگی ویژه ماه محرم درکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرمدره برگزار شد. این جلسه با حضوررئیس شورای شهر،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا،...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها