یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
»   استان البرز, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   سرمایه گذاری بخش خصوصی و زیباسازی سیمای شهری از اولویت های شهرداری کرج است.
545 views
۳۱ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۴

سرمایه گذاری بخش خصوصی و زیباسازی سیمای شهری از اولویت های شهرداری کرج است.

قائم مقام شهردار کرج گفت: در سال 96 شهرداری این کلانشهر به دنبال آن است تا با اجرایی کردن تمهیدات لازم، اقداماتی جهادی را در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، تدوین طرح جامع سیما و منظر شهری، بهسازی معابر و پیاده روها و... انجام دهد.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی رضا حسینی این مطلب در جلسه شورای برنامه ریزی مدیران شهرداری کرج که در باغ لاله ها برگزار شد عنوان کرد و گفت: این دستگاه خدمات رسان از ابتدای سال ۹۵ اقدامات بسیار مطلوبی را در سطح شهر به اجرا درآورده است و در ایام تعطیلات معاونت های خدمات شهری، فنی و عمرانی و سازمان های عمران و پارکها و فضای سبز با تلاش و همت مجدانه توانستند معضلات را در این کلانشهر به حداقل ممکن برسانند تا شهروندان با فراغ خاطر سفرهای درون شهری خود را انجام دهند.

قائم مقام شهردار کرج اظهار داشت: همچنین می توان به این مهم اشاره کرد که طی چهار سال گذشته این دستگاه توانسته است در زمینه صیانت از محیط زیست شهری و افزایش فضای سبز در سطح شهر بسیار موفق عمل کند و گواه این امر، انجام جنگلکاری باغستان، نهالستان کرج، پارک جهان نما، برگزاری جشنواره باغ لاله ها، کاشت گلهای لاله در تمامی مناطق ۱۲گانه و… است.

رضاحسینی ادامه داد: از نکات قابل توجه در تمامی پروژه های فضای سبز شهری که توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اجرایی شده است، کاشت درخت و گونه های گیاهی است که متناسب با اقلیم بوده و نیاز به آب فراوان ندارند؛ این اقدام موجب شده است تا این دستگاه بتواند گامی مفید را در جهت صرفه جویی آب بردارد.

این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: با توجه به تاکید شهردار کرج مبنی بر اجرای “دبیرخانه بدون کاغذ” در این دستگاه، مدیران مناطق دوازده گانه و مدیران عامل سازمانهای تابعه باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهند تا در اسرع وقت بنابر دستورالعمل ها و برنامه ریزی های اتخاذ شده در این زمینه، سیستم مذکور را در شهرداری این کلانشهر به طور کامل محقق سازند.

وی اضافه کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباط شهرداری کرج نیز آمادگی خود را اعلام کرده است تا با استفاده از نیروهای متخصص و تجهیزات در اختیار، آموزش های لازم را در زمینه اجرایی کردن اتوماسیون اداری و دبیرخانه بدون کاغذ در این دستگاه ارائه دهد.

قائم مقام شهردار کرج خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برآنیم تا در سال ۹۶، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را در اجرای پروژه های عمرانی شهر بیش از پیش در دستور کار قرار دهیم تا با محقق شدن این مهم بتوانیم به توفیقاتی در مباحث اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی، عمران و آبادانی هر چه بیشتر شهر دست پیدا کنیم و رضایتمندی شهروندان را از خدمات این مجموعه خدوم به حداکثر برسانیم.

رضا حسینی در پایان با اشاره به اینکه سیما و منظر شهری نقش بسیار تاثیر گذاری در آرامش روانی شهروندان دارد گفت: شهرداری کرج در تلاش است طی سال جاری برای ارتقاء و ساماندهی هر چه بیشتر مبلمان شهری و زیباسازی چهره این کلانشهر، طرح جامع سیما و منظری شهری را تدوین و اجرایی کند.

مطالب مرتبط استان البرز  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها