جمعه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
»   استان البرز, تیتریک, گرمدره, مدیریت شهری  »   سعیدیان:گرمدره در مسیر پیشرفت و طرقی است
147 views
۱۱ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۱۰

سعیدیان:گرمدره در مسیر پیشرفت و طرقی است

داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال ۸۳ با تجمیع ۵ روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت شهری فراز ونشیب های زیادی را پشت سر گذاشتیم.در یک سالی که درشورای پنجم گذشت انتخاب شهردار و جایگزینی شهردار بخشی از انرژی های ما را گرفت هرچند جلوی کار ما را نگرفت و در یک سال گذشته سعی کردیم زیرساخت ها را راه بیندازیم که ان شاالله امسال آنها را جهت حصول نتیجه پی می گیریم.

وی افزود:شهرگرمدره به نام دیگری هم که معروف است شهرحرائم است که با شهرهای مختلف تهران،کرج،شهرقدس،فردیس دارای حریم هایی است که محل اختلاف است باید نهایی شود و یکی از پیگیری های اعضای شورای شهر تعیین تکلیف این موضوع است.ضمن آنکه سرفصل های دیگری هم مثل آب شرب،پیگیری مراکز بهداشتی و غیره است.

نائب رئیس شورای شهرگرمدره ادامه داد:یکی از علت هایی که آقای قدوسی به عنوان شهردار انتخاب شد پتانسیل های ایشان از جمله در ارتباط با شهرداری ها و عملکرد ایشان در معاونت فرمانداری بود که متوجه شدیم کسی است که می تواند سیاست های شورا را در گرمدره پی بگیرد.

سعیدیان بااشاره به پیگیری پروژه های گرمدره گفت:زیرگذر امیرآباد که ارتباط چهار منطقه پایین به بالا و همت است.و حریم هایی شهری گرمدره ،پیگیری ساکنین حریم راه آهن که جدیدا راه آهن خطی را اضافه کرده است که البته موظف شده اند املاکی که در حریم ریل هستند را تملک کنند را پیگیر هستیم.

این عضو شورای شهرافزود:در حوزه فرهنگی از ابتدای شورا پیگیر یک فرهنگسرای جامع بودیم که تمام نیازهارا پوشش دهد که زمین آن فراهم است طرح آن طراحی شده است و ماکتی هم ساخته شده است اکنون به دنبال یک سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم تااین مجموعه هرچه زودتر کار ساختش آغاز شود.

وی افزود:همچنین پیگیر راه اندازی یک مرکز مطالعات فرهنگی هستیم که پیشنهادخوب آقای صحافی مشاورفرهنگیمان بود که لایحه آن هم تصویب شده است و ان شاالله بعد از نهایی شدن در هیئت تطبیق فرمانداری کار اجرایی می شود.

سعیدیان افزود:در بحث سرمایه گذاری در شرح گرمدره باید به فرصت هاو ظرفیت های بسیار این شهر بالاخص در شمال شهرگرمدره و دامنه کوهستان اشاره کرد.

وی درادامه گفت:اکنون تردد هفده استان از شهرگرمدره است،اینجا قطب گل و گیاه غرب استان تهرانه،قطب ورزشی استان البرز در رشته جودو،پیشانی استان البرزه و شاهد تردد روزانه صدها هزار خودرو است و ناحیه شمالی شهر فرصت های بسیار گردشگری در قالب پارک های کوهستانی،باغ وحش،شهربازی می تواند موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

نائب رئیس شورا گفت:ضمن آنکه ما برنامه هایی را هم جهت تدوین یک الگو سرمایه گذاری به صورت عام داریم.درنهایت از شهروندان می خواهیم تا پیشنهادات و طرح های خود را به شورا ارائه کنند.

داودسعیدیان گفت:برای مشارکت مردم برای ارائه طرح های اجتماعی فراخوان هایی را اعلام کردیم که بانوان در این زمینه فعال تر بوده اند.گروه هایی به نام ذره بین شهر،هوشیارزنان. کارگروه فضای سبز،کارگروه آموزشی،کارگروه عمرانی و غیره، جوانان هم طرحی رو تحت عنوان اندیشکده جوانان که ان شاالله همه این ها را در قالب مرکز مطالعات فرهنگی فعال خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط استان البرز  , تیتریک  , گرمدره  , مدیریت شهری

رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها