شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
»   گزارش, مدیریت شهری  »   شهردار کرج افزایش سرانه خدمات شهری را راهکار رسیدن به اهداف مدیریت شهری دانست
407 views
۳ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۴۳

شهردار کرج افزایش سرانه خدمات شهری را راهکار رسیدن به اهداف مدیریت شهری دانست

به گزارش اثرآنلاین، علی ترکاشوند با اشاره بر ضرورت سیاست گذاری در خصوص  افزایش سرانه خدمات عمومی و شهری در این کلانشهر گفت: امر مهم در مدیریت شهری برنامه ریزی برای جذب درآمدهای پایدار است که باید برای عملی شدن آن بایداقدامات لازم را در دستور کار خود قراردهیم.

شهردار کرج گفت: شناخت پتانسیل های عمرانی ،خدماتی رفاهی و… ازاهم وظایف شهرداریست بایدزمینه را برای اجرای طرح های خرد و کلان در سطح شهر با در نظر گرفتن الویت ها ونیاز فراهم می کند.

ترکاشونددر ادامه گفت: برنامه ریزی و سیاست گذاری برای اجرای طرح های عمرانی، زیربنایی، ساختاری، اقتصادی و … در سطح شهر به دلیل شرایط و موقعیت های خاص منطقه از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به تاکید اعضای شورای اسلامی مبنی بر انجام اقادامات شهری به شیوه کارشناسی، افزود: برنامه ها و طرح های عمران  شهری باید با رعایت استاندردها، نیازها و مهم تر از آن در نظر داشتن ظرفیت و کشش منطقه در مدار اجرا قرار بگیرد.

ترکاشوندشهردارکرج در ادامه افزود: توجه به پتانسل های اقتصادی و سرمایه گذری نیز از مهمترین اولویت هایی است که در انجام اقدامات مدیریت شهری به آن توجه می شود. این موضوع که در مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج همه اقدامات با در نظر گرفتن امکانات موجود، نیازهای مطرح شده از سوی ساکنین مناطق، اولویت های منطقه ای با در نظرداشتن سطح برخورداری مناطق از خدمات شهری و… انجام می شود.

وی با با اشاره بر ضرورت پیش بینی بودجه های مناسب و کافی به منظور انتفاع و آبادانی شهر به ارسال بودجه پیشنهادی شهرداری کرج به شورای شهر برای سال آینده اشاره کرد و افزود: پیشنهاد ارائه شده برای بودجه سال آتی دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که در این بودجه پیشنهادی ۶۵ درصد به پروژه‌های عمرانی و ۳۵ درصد نیز برای هزینه‌های جاری و اجرای طرح‌های غیر عمرانی اختصاص داده شده است.

شهردار کلانشهر کرج افزود: شهرداری ها به عنوان متولی توسعه شهرها و بر اساس وظایف قانونی شناخته شده باید خدمات تعریف شده ای را به شهر و شهروندان ارائه دهند.زیرا منابع مالی شهرداریها براساس شرایطی که برکشور حاکم است تغییر می کند.

تر کاشوند در پایان اظهار داشت: شهرداری کرج با حمایت شورای اسلامی اقدامات ویژه ای را در جهت ارائه خدمات بهینه به شهر و شهروندان انجام داده است که از جمله آنها همکاری و تعامل با بانک شهر به منظور تقویت بنیه مالی اجرای پروژه های عمرانی می باشد.

مطالب مرتبط گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها