پنجشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
»   گزارش, مدیریت شهری  »   صیانت از محیط زیست عزم همگانی را می طلبد/ نگاهداشت طبیعت مسئولیت همیشگی مدیریت شهری کرج
643 views
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۱:۰۱

ترکاشوند تاکید کرد:

صیانت از محیط زیست عزم همگانی را می طلبد/ نگاهداشت طبیعت مسئولیت همیشگی مدیریت شهری کرج

شهردار کرج گفت: مقوله هایی نظیر حفاظت از محیط زیست، کاهش بار ترافیکی، آگاهی افراد نسبت به حقوق و تکالیف شهروندی و... از اولویت های جاری و همیشگی مدیریت شهری این کلانشهر می باشد که به صورت مقطعی به آن نپرداخته و تمهیدات ویژهه ای را در این زمینه اجرایی کرده است.

به گزارش اثرآنلاین علی ترکاشوند این مطلب را در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد و گفت: گواه این امر بهره برداری از چندین تقاطع غیر هم سطح طی چهار سال گذشته و کسب عنوان ملی واحد خدماتی قابل تقدیر کشوردر هجدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز در سال ۹۵ می باشد.

وی افزود: حفظ محیط زیست شهری از جمله دیدگاه هایی است که در زمینه مدیریت شهری، در سال های اخیر مطرح گردیده و به تدریج به عنوان عمده ترین مسئله شهرنشینی مورد توجه قرار گرفته است؛ « شهر سالم » بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی، شهری است که در آن با بهبود شرایط اجتماعی، فیزیکی و زیست محیطی و استفاده از منابع و امکانات موجود موقعیتی فراهم شود که در اثر آن مردم ضمن حمایت یکدیگر و مشارکت گروهی، در انجام کلیه امور زندگی قابلیت های خود را به حداکثر ممکن برسانند.

شهردار کرج اظهار داشت: در میان نهادهای دولتی و غیر دولتی ای که عهده دار بخشی از امور مربوط به حفظ محیط زیست شهری اند، نمی توان به سادگی از نقش شهرداری ها که در واقع بنا به نظر بسیاری از کارشناسان کانون اصلی مدیریت واحد شهری قلمداد می شوند، گذشت؛ عمده ترین مسائلی که هر شهر از لحاظ حفظ محیط زیست با آن رو به است و به نوعی مرتبط با وظایف شهرداری ها می باشد در سه مبحث جمع آوری و بازیافت زباله ها به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی، هدایت آبهای سطحی و ارتقاء سیستم حمل و نقل عمومی جهت کاهش آلودگی هوا خلاصه می شود.

ترکاشوند ادامه داد: مدیریت شهری کرج توانسته است در سالهای اخیر در حیطه وظایف خود، برنامه های منسجمی را در سطح شهر به منظور جمع آوری زباله ها و بازیافت این مواد زاید زیست محیطی اجرایی کند که روزانه بیش از هزار و ۲۰۰ تن زباله جمع آوری و به مرکز دفن حلقه دره برای انجام عملیات های نظیر دفن و بازیافت انتقال داده می شود.

این مسئول بیان کرد: هدایت آبهای سطحی و ساماندهی فاضلاب شهری در کرج نیز با جدیت هر چه تمام از سوی این دستگاه خدمات رسان در حال اجرا است که ساماندهی نهر دلمبر و سیاه جوی از جمله فعالیت هایی می باشد که در این زمینه محقق می گردد.

وی یادآور شد: حالت باغ شهری کرج مدیریت کرج را بر آن داشته است تا جهت حفظ باغات و صیانت از محیط زیست شهری، اقدامات ویژه ای را در این راستا انجام دهد که از شاخص ترین این اقدامات می توان به احداث ۴۰۰ هکتار جنگلکاری در اراضی شمال غرب شهر واقع در محدوده باغستان اشاره کرد و تا پایان اسفند ماه نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شهردار کلانشهر کرج اضافه کرد: در حاشیه هجدهمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، شهرداری کرج با حمایت منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر موفق به کسب عنوان ملی واحد خدماتی قابل تقدیر کشور شد و سازمان پارکها و فضای سبز این دستگاه، بر اساس معیارهای زیست محیطی و بنا به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به اقداماتی که در طول سال در زمینه حفظ محیط زیست به انجام رسانده بود با ارائه مستندات مربوطه، گواهینامه ای را از سوی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد UNIDO و سازمان همکاری های بین المللی آلمان GIZدریافت کرد.

ترکاشوند گفت: پروژه  احیای باغ سیب، بهسازی جهان نما ، توسعه بوستانها و بهره برداری از نهالستان بزرگ کرج از دیگر فعالیت های مدیریت شهری کرج جهت ارتقاءو حفاظت از محیط زست شهری است و این مجموعه  بر آن است تا با عزمی راسخ در جهت توسعه و پایداری فضای سبز شهری گام های مطلوبی را برداشته و به شعار همیشگی ” قامت سبز کرج نزدیک است” تحقق بخشد.

کلیدار شهر کرج در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: امروز حفاظت از محیط زیست یک نیاز همگانی می باشد و همه شهروندان در زمینه کاهش آلودگی های زیست محیطی در کنار دستگاههای ذیربط کشوری، استانی و باید سهم خود را ایفا کنند تا به استاندارهای جهانی در این رابطه دست پیدا کنیم.

مطالب مرتبط گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها