دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
»   ازدواج, گزارش  »   عشق در ازدواج کافی نیست
678 views
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۲۹

حتی اگر عاشق هم هستید چشمانتان را باز کنید و از تمام اشتباهات پیش از ازدواج آگاه شوید.

عشق در ازدواج کافی نیست

درزمان قبل از ازدواج از رفتارهای طرف مقابل دچار آزار می شوید بدانیدبا زندگی کردن هم مشکل رفتاری حل نخواهد شد.

 

به گزارش گروه ازدواج اثرآنلاین متاسفانه در بین جوانان ما این رایج است که فکر می کنند همین که به یکدیگر عشق بورزند زندگی بی مشکل خواهند داشت در بیشتر مواقع عشق خودش مانع شناخت درست وصحیح زوجین از یکدیگر است وبه اصطلاح چشم دختر وپسر را کور می کندانسانی که دچار عشق می شود نمی تواند منطقی ودرست تصمیم بگیرد بلکه از روی احساس نظر می دهد وحرف می زند. حتی اگر عاشق هم هستید چشمانتان را باز کنید و از تمام اشتباهات پیش از ازدواج آگاه شوید.

تعبیر عوض کردن فرد توسط همسرش

عقیده رایجی که بیشتر جوانها در تشکیل زندگی مشترک دارند تغییر فرد مقابل است مطابق میل خودش این مسئله بسیار اشتباه است وبزرگترین خطایی است که ما فکر کنیم همسر آیند مان را می توانیم در زندگی مشترک با او تغییر دهیم اگر درزمان قبل از ازدواج از رفتارهای طرف مقابل دچار آزار می شوید بدانیدبا زندگی کردن هم مشکل رفتاری  حل نخواهد شد.در زمان آشنایی به روحیات، شخصیت، عادت‌ها، مهارت‌های ارتباطی، وضعیت ظاهری فرد مقابل خوب دقت کنید و مطمئن شوید که می‌توانید با این فرد با خصوصیاتی که دارد کنار بیاید.

دیدگاه عشق در یک نگاه

عشق ورزیدن خوب است ولی اگر با یک نگاه عاشق شد ه اید این عمل برای ادامه احساس شما بسیار ناخوشایند خواهد بود،ملاک انتخاب شما ظواهر است وزیباییهای ظاهر شمارا مجذوب کرده تا شخصیت ومنش فرد مقابل ،زیبایی می تواند باعث ایجاد جرقه اتش در یک  رابطه بشود اما منش ورفتار خوب باعث شعله ور شدن وروشن ماندن آن آتش می شود.

در خصوص انتخاب فرد مقابل ۴ خصوصیت هست که باید مد نظر قرار گیرد:

فروتنی وتواضع :ایا فرد اعتقاد دارد که کاردرست بسیار مهمتر از کار شخصی می باشد؟

مهربانی :برخورد فرد بادیگران چگونه است واز کمک به دیگران احساس لذت دارد؟آیا دروی علاقهای برای کارهای نیک وخیر خواهانه وجود دارد ؟

حس مسئولیت پذیری:تا چه میزان بر حرفهایی که می زند پایبند است وعمل می کند؟

خوشحالی :چقدر از زندگی لذت می برد وبرایش خوشایند است آیا در مسائل عاطفی وهیجانی ثبات دارد؟

شما با خودتان فکر کنید دوست دارید که شباهت به این فرد را با این خصوصیات داشته باشید؟

در ک نکردن نیاز شما توسط فرد مقابل

در بیشتر مواقع زنان ومردان نیاز های عاطفی دارند که باید برطرف شود البته این نیاز در زنان به مراتب بیشتر از مرزدان است به طوریکه در برخی جوامع به مردان آموزش داده می شود که را های برطرف کردن نیازعاطفی زنان را بیاموزندوآنهارا خوشحال کننداگر مردی نتوانست نیاز عاطفی همسر خود را برآورده کند پس ازدواج آن دو صحیح ودرست نیست.

ازاو بدتان نمی آیدفقط همین

رضایت از روی ناچاری واجبار اشتباه هست وقتی کسی را دوست ندارید مجبورر نیستید اورا انتخاب کنید،با خود بگویید آیا من می توانم به این فرد احترام بگذارم واورا تایید کنم ویژ گی هایی که باید شما را تحت تاثیر قراردهدمانند خلاقیت، صداقت و راسخ بودن و… است،این موارد یعنی اینکه این فرد از لحاظ عاطفی دارای ثبات هست یا خیر؟آیا می توان با راحتی واطمینان به او در زندگی تکیه کرد؟

خودرا گول می زنید

شما همراه در اشتباه هستید زیرا مطالبی که به ذهنتان برسد نمی توانید به راحتی برای طرف مقابل به زبان جاری کنیددر حالیکه باید این توان را داشته باشید با طرف مقابل راحت در مورد نظراتتان صحبت کنید،قبل از ازدواج باید بدانید که می توانید اختلافات را راحت حل کنید یا بفهمیدمواردی که در آنها با فرد مقابل توافق دارید را پیدا کنید.هیچگاه واهمه نداشته باشید که طرف مقابل بفهمد چه چیزی شمارا آزار می دهد این می تواند در شما این حس را القا کند که شما در مقابل فرد مورد نظرتان چقدر آسیب پذیر هستید،یادتان باشد که هرقدر کسی با شما صمیمی‌تر باشد بیشتر می‌تواند به شما آسیب برساند.

گاهی پیش می آید برخی افرادمی خواهند زندگی شمارا کنترل کنند که این اشتباه است و احساس ناامنی در شما ایجاد می کندبین بزرگی وکنترل کردن وپیشنهاد دادن بسیار فرق وجود دارد یک پیشنهاد به نفع خود شماست ولی یک رفتار و حرف کنترل‌گر به نفع فرد کنترل‌کننده است.

قرار نیست ازدواج مشکلات شخصی، روانی و عاطفی شما را برطرف کند. اگر شما هر مشکلی داشته ‌باشید، اگر شما از خودتان و زندگی‌تان راضی نیستید، مسئولیت آن را قبول کنید و بکوشید که در همان زمان مجردی با مشکلات بجنگید. در این صورت احتمالا هم خودتان احساس بهتری خواهید داشت و هم همسر آینده شما خوشبخت‌تر خواهد بود. ازدواج آن را بزرگ‌تر هم خواهد کرد. اگر شما ناراحت و افسرده هستید، به احتمال فراوان حتی اگر متاهل هم بشوید باز ناراحت و افسرده خواهید بود.

تبیان

مطالب مرتبط ازدواج  , گزارش

شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از کمالشهر علی صفری رئیس سال دوم شورای شهرپنجم کمالشهر به جهت استفاده از تجارب اعضای ادوارگذشته شورا از آنها جهت برگزاری جلسه مشترکی دعوت کرد. در این جلسه هرکدام از...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل ازهفته نامه جاذبه از کمالشهر در اولین جلسه به ریاست صفری رئیس سال دوم شورای شهر پنجم کمالشهر اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر کمالشهر انتخاب شدند. براساس این گزارش اسامی اعضا به شرح زیر...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها