سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹
»   اقتصادی, تیتریک, کارآفرینی, مدیریت شهری  »   علی حاج کاظم:حمایت از کسب و کارهای نوپا موجب تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش بیکاری می شود
796 views
۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۱:۳۶

علی حاج کاظم:حمایت از کسب و کارهای نوپا موجب تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش بیکاری می شود

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج گفت: سرمایه گذاری و تمرکز بر روی استارت آپ ها ضمن افزایش اشتغال و کاهش بیکاری موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از  پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی حاج کاظم در حاشیه افتتاح اولین نمایشگاه الکامپ در کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: به طور حتم تمرکز و سرمایه‌گذاری روی این بخش با توجه به رویکرد خلاقانه و فناورانه ضمن کاهش بیکاری سبب رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر به طور جدی به مساله استارت آپ ها بپردازیم خواهیم دید که نقش موثری در افزایش سرمایه ملی خواهند داشت و با توجه به فلسفه وجودی استارت‌آپ‌ها و راهبرد فعالیت این نوع کسب‌وکارها که شامل فعالیت‌های ایده‌محور، نوآورانه، زودبازده و دانش‌بنیان هستند، می‌توان دریافت استارت‌آپ‌ها با جذب سرمایه به سرعت به نتیجه می‌رسند و ارزش افزوده اقتصادی قابل ملاحظه‌ای خلق می‌کنند.

وی با بیان اینکه افتتاح نمایشگاه الکامپ اتفاق بسیار خوشایند در کرج می باشد اظهار داشت: برای ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه استارت‌آپ‌ها، باید از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه استفاده و حمایت کرد.

حاج کاظم یادآور شد: طبق ارزیابی کارشناسان در کشورمان حدود هزار نوع شغل وجود دارد در حالی که در کشورهای توسعه یافته این آمار به ۱۸ هزار نوع شغل مختلف می رسد به همین علت مدیریت شهری کرج در پی ایجاد تنوع شغلی و رفع نیازهای مختلف شهروندان همچنین ایجاد شغل های پایدار به کمک جوانان آمده و سعی کرده در قالب برگزاری رویدادهای استارتاپ ویکند به حمایت از جوانان بپردازد و شرایطی را محیا کند که طی آن جوانان به خود شکوفایی و خود اشتغالی برسند و آینده در خوری را برای خودشان، شهر و ایران بتوانند ایجاد کنند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: امروزه در جهان سهم بالای ارزش افزوده به استارت‌آپ‌ها تعلق دارد که به جای ایجاد صنعت‌های سرمایه‌بر یا دارای نیروی‌انسانی بالا، در آن‌ها دانش، فناوری و ایده‌های کارآمد محور قرار گرفته و از این طریق درآمدزایی می‌کنند و ما نیز با استفاده از این تجربیات و با حمایت از استارت آپ ها شاهد شکوفایی دانش در جوانان و ایده پردازان باشیم.

حاج کاظم تاکید کرد: مدیریت شهری کرج در نظر دارد با ایجاد “مرکز تسهیلگری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا” با حمایت های پایدار و مستمر از ایده های خلاقانه و جمعی جوانان در راستای خودکفایی اقتصادی به نتایج مطلوبی دست یابد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج تقویت روحیه کارآفرینی، کمک و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و ایجاد اشتغال سبب دلگرمی جوانان شده و با تقویت اقتدار ملی مانع از رسیدن دشمنان به اهداف شوم در راستای ایجاد رکود در کشور و وابستگی به غرب خواهد شد.

یادآور می شود: نمایشگاه الکامپ از ۵ بهمن در محل برگزاری نمایشگاه پارک چمران به مدت ۴ روز بوده که حضور فعال و بانشاط استارت آپ ها در این مکان آینده خوبی برای شهر رقم خواهد زد.

مطالب مرتبط اقتصادی  , تیتریک  , کارآفرینی  , مدیریت شهری

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها