پنجشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
»   اقتصادی  »   غول‌های مخابرات دنیا،شهریوربه ایران می آیند
513 views
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۱۵

غول‌های مخابرات دنیا،شهریوربه ایران می آیند

برگزاری «ایران کانکت۲۰۱۶» با مشارکت وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت

غول‌های مخابرات دنیا،شهریوربه ایران می آیند

،  ،  (اخبار رسمی) : با لغو برخی تحریم های ایران وضرورت توسعه مخابراتی، سرمایه گذاران مطرح بین المللی ازشرکت های بزرگ مخابراتی دنیا به ایران خواهند آمد.

 

غول‌های مخابرات دنیا،شهریوربه ایران می آیند
کنفرانس ارتباطات ایران ۲۰۱۶

به گزارش روابط عمومی کنفرانس ایران کانکت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از صاحب نظران، سرمایه گذاران و شرکت های بین المللی مخابراتی به منظور معرفی وتوسعه فرصت های سرمایه گذاری در صنعت مخابراتی ایران دعوت کرده است تا درکنفرانس ایران کانکت ۲۰۱۶ به مدت ۲ روزدر تهران نشست داشته باشند.

بر اساس این گزارش،این کنفرانس با حضور غول های ارتباطی دنیا و با تاکید بر استفاده از ظرفیت های لغو تحریم های مالی و اقتصادی ایران برگزار خواهد شد؛ چرا که علاقمندی شرکت های بین المللی به منظور کشف و استفاده فرصت های سرمایه گذاری در صنعت مخابرات بیش از گذشته دیده شده است.

فرصت هایی که با بهره برداری و استفاده از آنها می تواند در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله تلفن همراه، ثابت و بخش های اینترنتی، رشد درآمدهای ارزی ناشی از جذب سرمایه گذاری خارجی را شاهد باشد.

برپایه این گزارش، ۱۶ الی ۱۷ شهریور سال جاری(۶و۷سپتامبر) کنفرانس ایران کانکت ۲۰۱۶ با حضور شرکت های مخابراتی بین المللی و سرمایه گذاران صنعت مخابرات برگزار می شود تا فرصت درآمدزایی وعلاقه بین المللی از سوی مسئولان و صاحبان صنعت مخابراتی کشورمان ارائه شود.

با توجه به افزایش علاقمندی خارج از مرزها، بحث سرمایه گذاری خارجی با رشد سریع ناشی از آزادسازی مورد توجه است و مقرر است تا صدور مجوز MVNO ها جدید، گسترش خدمات ۳G  و۴G  بررسی شود.

یکی از این نشانه‌های سرمایه گذاری را می‌توان درعلاقه، مذاکره و توافقات تولید کننده تجهیزات مخابراتی ایتالیایی Itatel ،شرکت حامل مخابراتی خارجی KT Corp ازکره جنوبی و قزاق تلکام قزاقستان دید که منجر به انعقاد توافقنامه های همکاری با شرکت مخابرات ایران (TCI)  شده  وبا انعقاد توافقنامه ای یک میلیارد یورویی ادامه یافت.

گفتنی است در این رویداد که با حضور چهره های مطرح جهانی در تهران برگزار می شود،  دستور کار موضوعاتی اعم ازچگونگی ارائه خدمات تحویل محتوا، گسترش داده ها، اتصال صدا و راه اندازی شبکه های ۵G  و … خواهد بود و اساتیدی همچون  محمود واعظی وزیر ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، نیکلاس هاپتون کاردار بریتانیا در ایران حمید رضا نیکوفر مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایل ایران، لیوچانگ های مدیر عامل شرکت مخابرات چین، علی اصغرزاده مدیرعامل شرکت حامل عمده فروشی اتصالات افغانستان، به تشریح این موضوعات می پردازند.
البته در کنار این مدیران و مسئولان نیز مارک بریت مدیر عامل شرکت iflix، استفانو پلیری مدیر عامل شرکت italtel، «ن مورل» حامل بین المللی orange، حسن شانه ساز زاده رئیس شاتل، «الساندرو تالوتا» مدیرعامل شرکت مخابرات ایتالیاsparkle، کان ترزیگلو مدیرعامل شرکت گروه ترک سل نیز به عنوان سخنران به تشریح فرصت‌های سرمایه گذاری مخابراتی اعم از سطح بین الملل و ایران خواهند پرداخت.

مطالب مرتبط اقتصادی

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
هرساله معمولا در آذر و دی ماه بودجه سال بعد توسط دولت به مجلس ارائه می شود.امسال هم این اتفاق افتاد اما یکی از مهمترین ویژگی هایی که در بودجه امسال وجود داشت یک تناقض آشکار در بودجه با منویات...
  تحریریه اقتصادی: بسیاری از مردم ما این گونه تصور می کنند که کشورهایی که امروزه جزو اقتصادهای برتر دنیا محسوب می شوند در تاریخ خود روزهای سخت و پرکاری را گذرانده اند روزهایی که مجبور بوده اند ساعت های زیادی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها