چهارشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۹
»   استان البرز, تیتریک, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   فرج اله ایلیات:لزوم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه مدیریت شهری
660 views
۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۵

مشاور شهردار کرج مطرح کرد:

فرج اله ایلیات:لزوم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه مدیریت شهری

کرج - مشاور شهردار کرج تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه مدیریت شهری را ضرورتی آشکار دانست.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر فرج‌الله ایلیات در گفتگو با خبرنگار  اظهار کرد: به‌طورکلی فعالیت‌های سالیانه مدیریت شهری در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، خدمات شهری و غیره خلاصه می‌شود و بر اساس این حوزه‌ها یک ضرورت آشکار وجود دارد و آن ارائه طرح‌هایی برای توسعه درآمد پایدار و الزامات آن است.

این کارشناس ارشد مدیریت مبنای راهبردها و آیتم‌های بودجه‌ای در مدیریت شهری را منوط به حضور آگاهان این حوزه در بستر مدیریتی دانست و افزود: طبق قوانین و قانون‌های مدون در بحث مدیریت شهری یکی از الزامات اساسی به‌منظور پیشبرد هرچه بهتر اهداف بحث درآمدزایی است که درعین‌حال اطمینان خاطر از این مقوله یک امر لازم و حتمی است.

ایلیات ارائه طرح‌هایی مبتنی بر توسعه اقتصاد پایدار را مورد تأکید قرارداد و گفت: یکی از ضرورت‌های موجود در بحث مالی همفکری و تبادل‌نظر کارشناسان و اهل‌فن است، ازاین‌رو ایجاب می‌کند در ابتدای هرسال پارلمان شهری از طرح‌های موردنظر آگاهی پیداکرده و تحلیل‌های کارشناسی ارائه شود.

اولویت‌های عمرانی و ضرورت پاسخ به شهروندان

وی بر لزوم ضرورت‌های اجرایی در حوزه مالی و اقتصادی شهرداری‌ها تأکید کرد و گفت: ارائه طرح‌هایی مبتنی بر توسعه درآمد پایدار شهری مقدم بر عملکرد چندگزینه‌ای است زیرا امروزه ضرورت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ترسیم‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ضرورتی آشکار است که باید برای این مهم طرح‌ها و لوایحی از سوی مدیریت شهری به پارلمان ارائه شود.

این متخصص اقتصاد شهری از دیگر سو به اولویت‌های عمرانی و ضرورت پاسخ به شهروندان در این زمینه اشاره کرد و گفت: هرساله بالغ‌بر میلیاردها تومان صرف‌ترمیم، آسفالت و روکشی خیابان‌ها می‌شود و این مهم در جریان درک نیاز مسئولان شهری از نیازهای عمرانی و زیرساختی مردم است.

این کارشناس ارشد مدیریت ادامه داد: تمرکز بر تکمیل و ارتقاء پروژه‌های اولویت‌دار که مورد انتظار پارلمان شهری است، یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های دیده‌شده در طرح‌ها می‌تواند باشد.

لزوم حمایت از ایده‌های خلاقانه 

به گفته معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری کرج، برنامه‌ریزی در چارچوب توسعه درآمد پایدار شهری یکی از مقدمات و سرفصل‌های ضروری در بحث مدیریت شهری است و الزامی که طی آن می‌توان از رکود سرمایه‌گذاری پیشگیری کرد.

این متخصص اقتصاد شهری با تأمل بر سازوکار جدی مدیریت شهری در بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال مطرح کرد: داشتن دید کلان به شکوفایی اقتصاد شهری کمک می کند.

ایلیات به ظرفیت‌های موجود در شهر کرج اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری این کلان‌شهر می‌تواند در حوزه اشتغال با تسهیل گری و توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا موفق ظاهر شود.

این کارشناس ارشد مدیریت نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی به‌منظور حمایت از ایده‌های خلاقانه را برای تحقق شعار سال ضروری دانست.

مطالب مرتبط استان البرز  , تیتریک  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها