پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
»   اجتماعی, استان البرز, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   مشاور شهردار کرج مطرح کرد: طراحی مسیرهای پیاده‌روی در کرج/بالا بردن سرانه‌ها در مناطق محروم
576 views
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۴

مشاور شهردار کرج مطرح کرد: طراحی مسیرهای پیاده‌روی در کرج/بالا بردن سرانه‌ها در مناطق محروم

کرج - مشاور شهردار کرج بر طراحی مسیرهای پیاده‌روی مناسب در این شهر تأکید کرد و گفت: بالا بردن سرانه‌های بهداشتی، ورزشی، فرهنگی و غیره در مناطق محروم ضروری است.

به گزارش اثرآنلای فرج اله ایلیات در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های شهری در کرج بر ضرورت فراهم شدن این مهم برای ایجاد شهری مدرن و مردم محور تأکید کرد و گفت: کلان‌شهری مانند کرج همیشه با چالش‌هایی چون رشد بی‌رویه جمعیت مواجه است به همین منظور نیازمند پایه‌ریزی تصمیمات اصولی در حوزه‌های مختلفی مانند بهبود زیرساخت‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و یا خدماتی هستیم.

ایلیات تأمین زیرساخت‌های شهری را پرهزینه‌ خواند و گفت: مدیریت شهری همواره به دنبال توسعه‌یافتگی شهر است و این مهم جز با ایجاد زیرساخت‌ها حاصل نمی‌شود.

این کارشناس ارشد مدیریت در بخش دیگری توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی را به‌عنوان راه‌حلی مؤثر در کاهش آلودگی هوا و ترافیک دانست و گفت: حرکت اتوبوس‌های درون‌شهری در خط ویژه باعث تسریع در سفرهای درون‌شهری شهروندان می‌شود.

ایلیات با اشاره به اینکه توسعه درآمد پایدار شهری مدیران اجرایی را به سمت برقراری توسعه متوازن هدایت می‌کند، گفت: تردد بیشمار خودروها که ترافیک و معطلی چندین ساعته را به همراه دارد، عامل مهمی در ترغیب شهروندان به سمت استفاده از پیاده راه‌ها یا تردد با دوچرخه در سطح شهر است.

مشاور شهردار کرج تأکید کرد: درصورتی‌که پیاده‌رو و مسیرهای دوچرخه‌سواری، محل عبور عابر پیاده، میدان‌ها و پارک‌های قابل‌دسترس وجود داشته باشند، ساکنان به بهره‌مندی بیشتر از فضاهای عمومی تشویق می‌شوند.

این متخصص اقتصاد شهری بر ضرورت طراحی مسیرهای پیاده‌روی مناسب در حاشیه معابر و خیابان‌های کرج تأکید کرد و گفت: اگر طراحی و ارائه تسهیلات در پیاده راه‌ها ضعیف باشد عابران پیاده هنگام استفاده از آن احساس ناامنی و عدم آسایش می‌کنند.

ایلیات در بخش دیگری به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی به‌عنوان دیگر فاکتورهای موردنظر در ایجاد شهری مطلوب اشاره کرد و گفت: بالا بردن سرانه ورزشی و فرهنگی در مناطق کم برخوردار مانند حصارک، اسلام‌آباد و یا آق تپه از اهمیت بالایی برخوردار است که این مهم نیازمند همفکری مدیریت شهری با ارگان‌های متولی همچون اداره کل ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا اداره کل کتابخانه‌ها است.

این کارشناس ارشد مدیریت با اشاره به اینکه بهبود امکانات فرهنگی و ورزشی همچنین مکان‌یابی نقاطی جدید برای احداث فضاهای نو مدنظر است، گفت: جوانان برای تفریح به ورزشگاه‌های مجهز و یا سالن‌های سینمایی و نمایشی تازه تأسیس نیاز دارند و در کنار آن کودکان و نوجوانان نیز برای گذران اوقات فراغت خود به فضاهای عمومی موردنیاز همچون پارک‌ها و یا فرهنگسراها چشم دوخته‌اند.

ایلیات گفت: شهرداری کرج با همفکری شورای اسلامی شهر و به‌منظور بهره‌برداری مفید و مؤثر از اراضی که در اختیار دارد می‌تواند به جبران کمبود سرانه‌های فرهنگی و ورزشی در مناطق مختلف شهری کرج ازجمله مناطق محروم بپردازد، بدیهی است این اقدام علاوه بر جلوگیری از هدر رفت سرمایه گامی مهم در توسعه شهر محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط اجتماعی  , استان البرز  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

درابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا درجهان وایران رفتارهای غیرعاقلانه ای از عده ای دیده شد که توسط علمای دینی ردشد و این افرادرا نه افراددیندار که افراد احمقی دانستند که برای مطرح شدن خوداز حربه دین می خواهنداستفاده کنند که...
مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها