پنجشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
»   ازدواج  »   مشخصات همسرخوب و مناسب
617 views
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۲۵

مشخصات همسرخوب و مناسب

همسر خوب باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

✳️ شخصیت؛ به دنبال شخصیتی باشیم که او را بپذیریم و بتوانیم سال های متمادی در کنارش احساس خوبی داشته باشیم.

✳️ هوش؛ به دنبال کسی باشیم که نه بهره هوشی کمتری از ما داشته باشد و نه خیلی از ما باهوش تر باشد. بهره های هوشی نزدیک به هم بهترین #انتخاب است.

✳️ شکل ظاهر؛ ظاهر میتواند در #انتخاب_همسر نقش داشته باشد، البته باید توجه داشت که اولویت و معیار اصلی نیست، ولی بهرحال باید از حداقل مشخصات تصویر ذهنی ما برخوردار است.

✳️ معنویت؛ تعهدات مذهبی و اعتقاد به یک دین و پیروی از آداب و رسوم معنوی مشابه برای #ازدواج اصل مهمی است که در موفقیت های زناشویی نقش اساسی دارد.

✳️ صداقت؛ بسیاری از ازدواج ها بر اثر دروغگویی، تقلب، فریب، بی مسئولیتی، بی احترامی و کاهلی متلاشی شده اند. برای ازدواج تحت هر شرایطی باید راست بگوییم، تقلب نکنیم و قابل اعتماد باشیم.

✳️ خلاقیت؛ خلاقیت مختص آدم های فوق العاده نیست. برای خلاق بودن الزاما نباید هنرمند بود. همسرما می تواند در زمینه پخت غذا، نظافت، کتاب خوانی برای فرزندان، داستان پردازی برای آنها، گل کاری باغچه و هر موضوع دیگری خلاقیت داشته باشد.

✳️ مراقبت از فرزندان؛ همسری انتخاب کنیم که دوست داشته باشد پدر یا مادر شود و به مسئولیت والدینی علاقه مند باشد و اهمیت رابطه شاد و خوب والد و فرزند را درک کند.

✳️ خود بودن؛ طرفین نباید در #زندگی_مشترک به ظاهر سازی، نیرنگ و فریب متوسل شوند و هیچ گاه نباید یکدیگر را به بازی بگیرند. بگذارید طرف مقابلتان همانی باشد که هست و اجازه بدهید عقیده اش را آزادانه ابراز کند.

🌸 برخورداری از صداقت، استقلال مالی و عاطفی، خوش قول بودن، هدفمند بودن، مسئولیت پذیری، اخلاق مناسب و ایمان کافی، داشتن توانایی و خلاقیت در کار های مفید از جمله خصلت هایی است که باید در همسر آینده جست و جو کرد

‼️‼️‼️‼️‼️
با مردان هوس باز، بیکار، لاف زن، دائم الخمر، خسیس، وابسته به مادر یا خانواده، دمدمی مزاج، بی اراده، حقه باز، گوشه گیر و بی خاصیت، بدبین و شکاک و سلطه جو نباید ازدواج کرد.

❌❌❌❌❌
با زنانی که فقط متکی به زیبایی خود یا متکی به مال و منال پدر خود هستند و زنان مدپرست، لوس و از خود راضی، وابسته به خانواده و جاه طلب نیز نباید ازدواج کرد.

مطالب مرتبط ازدواج

با توجه به مسائل موجود در زمینه ازدواج و طلاق جامعه ما در چندسال اخیر،با پدیده ای جدید به نام (ازدواج های اینترنتی ) که روز به روز در حال افزایش است رو برو شده ایم. طبق آخرین آمار مراکز مشاوره...
به گزارش گروه ازدواج اثرآنلاین در بسیاری از موارد ما شاهد افرادی هستیم که تک همسر هستند وبرای این امر هم معتقدند عدم تمایل به افراد دیگر باعث خوشنودی همسرشان ورضایت وی از زندگی مشتر ک با آنها می شود.اینگونه...
به گزارش گروه ازدواج اثر آنلاین،در خصوص اهمیت ازدواج باید گفت:متاسفانه امروزه ازدواج تحت شرایط حاشیه ای قرار دارد.وقتی می پرسیم برای چه باید ازدواج کرد درواقع به ازدواج های امروزی و عواملی که باعث ایجاد چنین سوال و تردیدی...
  به گزارش گروه ازدواج اثرآنلاین متاسفانه در بین جوانان ما این رایج است که فکر می کنند همین که به یکدیگر عشق بورزند زندگی بی مشکل خواهند داشت در بیشتر مواقع عشق خودش مانع شناخت درست وصحیح زوجین از یکدیگر...