پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
»   تیتریک, سیاسی, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   نشست هم اندیشی علی حاج کاظم با اقشارونخبگان کرج برگزار شد
1,029 views
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۵۵

نشست هم اندیشی علی حاج کاظم با اقشارونخبگان کرج برگزار شد

به گزارش اثرآنلاین  نشست هم اندیشی اقشار ونخبگان شهر کرج با حضورعلی حاج کاظم عضوشورای اسلامی شهر کرج عصر پنج شنبه ۱۴ بهمن ماه در دفتر اثرآنلاین  برگزارشد.

درابتدا علیرضاعبادالهی  مدیر مسئول اثرآنلاین معارفه ای از عضو شورای شهر کرج در جلسه داشتند .

وی گفت :علی حاج کاظم قبل از ورود به شورا در زمینه اشتغال زایی وکسب وکار فعالیت های  بسیار زیادی انجام دادند.

در ادامه علی حاج کاظم عضو شورای شهر فعلی کرج افزود:ما پروژ های زیادی را استارت زدیم ازجمله مهرویلا وبزرگراه همت که اولی الحمدالله به پایان رسید وپروژه بعدی هم در دست اقدام است تا ان شاالله  بتوانیم مشکل ترافیک را در منطقه پل فردیس از بین ببریم .

وی افزود:پروژه ملی رو گذر حصارک که در سه دولت اجرای آن میسر نبوددر دوره شورای چهارم اجرا شدکه بخشی از آن افتتاح شده ومقرر است بقیه پروژه نیز در ادامه افتتاح شود.

وی افزود : ماحجم کار بسیار بالایی داشتیم در زمان پروژه مهرویلا حتی به کارهای شخصی هم نپرداختیم با جدیت کاررا دنبال کردیم .اگر افراد انتقاداتی از ما دارند پذیرای این صحبتها هستیم چراکه ما انتقاد پذیر می باشیم.

عضو شورای شهر در ادامه گفت:معظل بیکاری بحث بسیار مهمی است که جوانان ما با آن روبرو هستند تا جایی که مقام معظم رهبری اشاره دارند که از فکر بیکاری جوانها شبها خواب ندارند.رشد بیکاری بسیار بالاست .متاسفانه ساخت وسازهایی که انجام می شود با سرانه های شهرداری به ۴۰۰ میلیون وحتی بالاتر هم رسیده.

حاج کاظم گفت:باید فاصله ها را طی کردوکارهارا مدیریت کرد.معظل اشتغال را باید ازبین بردتا بتوانیم مشکلات اعتیاد ودیگر جرمهارا کنترل نماییم .

ایشان در بحث ورزشی افزود:ما اعتقاد داریم در کرج شاخه های ورزشی زیادی در قالب قهرمانی ،در سطح کشوری وجهانی مدال دارند.دولت تصدی گری خود را کم نخواهد کرد ولی ما در شورای شهر حمایت خواهیم نمود.در شورای چهارم ما برای همه ورزشکاران ردیف بودجه داشتیم که البته در دوره قبل خبری از آن نبود.

وی در ادامه گفت:  خط چهار منطقه حصار که بنده شخصا به دنبال مشکل این منطقه رفتم .

حاج کاظم افزود:وقتی عضوی ازشورا موضوعی را از شهرداری می خواهد پیگیری از طریق شهرداری باید انجام شود واگر هم شهرداری این کار را انجام ندهددر قالب طرح سئوال که ما از ان داریم بایدپاسخگو باشد .

عضو پارلمان شهری افزود:در بحث آتشنشانان هم با حادثه ای که برای آتشنشانان پلاسکو پیش آمد ما تمهیدات زیادی را در خصوص آتشنشانی انجام داده ایم که بررسی شود و باید انجام گردد.کار گروهی تشکیل شود تا ساختمانهایی مثل پلاسکو که در استان داریم مورد بررسی قرار گیرند تا خدای ناکرده دچار ان مشکل نشوند.ضمن آنکه من طی نامه ای از آتش نشانی وشهرداری خواستم ضمن اعلام نیازمندی های خود مشکلاتشان را نیز بیان کنند تا ما در شورا پیگیرشویم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: دوستان می توانند دغدغه های خود را به صورت کتبی بنویسند وبه ما ارسال نمایندوما در اسرع وقت حتما پیگیری خواهیم کرد.

در حاشیه این جلسه علی رضا عبادالهی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی اثرآنلاین گفت: با جمعیتی که در سطح کرج وجود داردپتانسیل های زیادی در سطح این شهرو استان داریم که به طورکافی استفاده نمی شوند.

وی افزود:استان البرز در کشور بی نظیر است.نگاه انتخاباتی نداشته باشیم بلکه به عنوان خادم در خدمت مردم واستان باشیم.این اصل که در خصوص مشکلات شهری ورود کنیم واقداماتی را انجام دهیم بسیار مهم است.

عبادالهی در ادامه افزود: مدیران دولتی باید متعهد باشند ونیز بااشاره به  مدیریت شهری و مسئولیت شوراها در خصوص انتخابات مصداقهایی را مطرح کردو به رویکرد هایی  در این رابطه پرداخت.

وی اشاره کرد:بعداز صحبت ، دوستان در خصوص بحث مورد نظر پیشنهادات ونظرات خودرا ارائه نمایند چراکه برنامه ما این است که حمایتی برای اعضای شورای شهر در قالب چند طیفها ایجاد کنیم.

وی در خصوص عدم حمایت از معلولین گفت:معلولین قشر مظلوم جامعه هستند،در اداره های دولتی از این قشر حمایتی نمیشود در حالی که دو درصد از کارمندان ادارات باید از معلولین باشند.

مدیر مسئول  اثرآنلاین گفت:جلسات متعددی را با کاندیداهای مد نظر برای انتخابات شوراها برگزار خواهیم کرد ،برگزاری این جلسات منوط به پاسخگویی سئوالات اقشار مختلف جامعه می باشد(از جمله خبرنگاران،ورزشکاران،هنرمندان وفعالین رسانه).

ایشان با اشاره به جامعه هنری افزود:ما به قشر هنرمند هم باید توجه داشته باشیم در حال حاضر نمایندگان این قشرهم درجمع ما حضور دارند .ظرفیت دوستانی که دارای توانمندی هستندباید دیده وسنجیده شود به طور کل باید یک تیم شویم واگر کار را تیمی جلو نبریم به نتیجه نخواهیم رسید.

عبادالهی در پاسخ به سئوال خانم ریحانی مبلغ مذهبی واستاد حوزه ودانشگاه مبنی بر اینکه چرا افراد توانمند را تا بحال معرفی نکردید گفت:ارتباطها به زمان نیاز دارد وباید تخصصی کارکنیم این دوستان  نیازبه مشاور دارند.

عبادالهی گفت:قراراست سیزده  نماینده در این دوره به شوراورود نمایند،که هدف این است که افراد ی متنخصص ودست پاک ورود نمایند.

همچنین در بخش دیگر برنامه مژگان قانع کارشناس ارشدجغرافیای سیاسی دانشگاه خوارزمی طی سخنانی قانون را در رابطه با وظایف شورا ها ارائه کردند.

در بخش دیگر این  برنامه یکی از معلولان حاضر در جلسه دکلمه ای را اجرا نمود.

در قسمت بعد که به مطالبات قشرها اختصاص داشت سید صامد قریشی رئیس فدراسیون جی پی اف آسیاگفت:   ما حدودهشتصد الی هزار نفر ورزشکار داریم که فعالیت قهرمانی قدرتی دارندکه متاسفانه در سطح استان بسیار مظلوم واقع شده اند، هیئتها دید سیاسی به ورزشکار دارند بیشتربه صورت  ابزار حمایتی به ما نگاه میکنند . وتنها مارا در زمانهای انتخاباتی به عنوان قهرمان یا پهلوان می شناسند ونام می برند وبه محض تمام شدن برنامه ها دیگر خبری از دوستان نیست وهیچ پیغامی از انها به ما نمیرسد وجزو فراموش شده ها می باشیم.

وی در ادامه افزود:اینهمه در خصوص جرم وجنایت در سطح استان صحبت می شود به معتادان تسهیلاتی داده می شودمتاسفانه جایگاه ما با یک معتاد یکی است.  از هیچ حمایتی برخوردارنیستیم ،اگر بخواهیم وامی دریافت نماییم از هزاران در باید رد شویم تازه اگر داده شود یا مورد تایید قرار گیریم واین درد بزرگی است ما باآن روبرو هستیم.

قریشی گفت:ما پیشگیری را باید فرهنگ سازی کنیم .ورزشکاری که چندین برابر هزینه برایش صرف میشود تا به یک ورزشکار تبدیل شود متاسفانه باید با سرزنشهای بدی روبرو شود.بنده دارای بیست وسه مدال آسیایی هستم که شاید بنده را نشناسید هیچقدمی برای ما برداشته نمیشود.متاسفانه در ان سوی دنیا همه مارا قبول دارند ولی ما در شهرمان گمنام هستیم .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت مسئولین جامعه ورزشی نقش بیشتری را در جامعه ایفا کند.

گزارش:منیره تقی پور

3

4

2

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط تیتریک  , سیاسی  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها