دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
»   اجتماعی, مدیریت شهری  »   وظایف و شیوه فعالیت فرهنگسراهای حوزه اجتماعی کرج ابلاغ شد
268 views
۸ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۸

وظایف و شیوه فعالیت فرهنگسراهای حوزه اجتماعی کرج ابلاغ شد

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از ابلاغ دستورالعمل شرح وظایف و شیوه فعالیت فرهنگسراهای تخصصی حوزه اجتماعی خبر داد.

احمد خیری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شیوه فعالیت فرهنگسراهای تخصصی حوزه اجتماعی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد که پنج فرهنگسرای شاهد، کوثر، طبیعت، پایداری، آسمان نما و غدیر به عنوان فرهنگسراهای تخصصی حوزه معاونت اجتماعی فعالیت کنند.

وی افزود: در این راستا دستورالعمل شرح وظایف و شیوه فعالیت این مراکز با تدبیر معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از سوی معاونت اجمتاعی تهیه و تدوین و به فرهنگسراهای نام برده ابلاغ شد.

این مسئول ادامه داد: دستورالعمل ابلاغی ۱۶ بند دارد که در آن شرح وظایف ادارات مجموعه مشخص شده و انتظار می رود فرهنگسراها به عنوان نماینده حوزه معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، با نگاهی تمام شمول و بکارگیری فراگیر و شهری اقدام کنند.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع، انتظار می رود تمامی مدیران و کادر فرهنگسراهای مذکور در اجرای دستور العمل ابلاغی اهتمام و گزارش دقیق فعالیت ها به صورت هفتگی به این معاونت اعلام گردد.

وظایف مذکور به شرح زیر است:

۱)ساعت فعالیت تمامی فرهنگسراها در شیفت صبح از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ و شیفت عصر ۱۴:۳۰ لغایت ۲۱ تا پایان مهرماه اعلام می گردد.

۲) تمامی اختیارات معاون اجتماعی و شرح وظایف ادارات مجموعه به پیوست تقدیم و انتظار می رود به عنوان نماینده این حوزه با نگاهی تمام شمول و با کارکردی فراگیر و شهری اقدام نمایید.

۳)انتظار می رود نهایت تدبیر و دقت نسبت به حفظ و نگهداری اموال و بهبود و مناسب سازی مراکز با رویکرد مدیریت مشارکتی اقدام گردد.

۴)اطلاع رسانی تمامی فعالیت ها شامل چاپ بنر تبلیغاتی، تولید پیش خبر( قبل از آغاز برنامه یا دوره آموزشی) و گزارش تصویری و خبری پس از اجرای برنامه و دعوت از رسانه ها و عوامل روابط عمومی ضروری است و به صورت هفتگی گزارش کامل عملکرد کل مرکز به معاونت ارسال و زمانبندی دقیق برنامه ها جهت بازدید از قبل اعلام گردد.

۵)برنامه ریزی و ایجاد نظام پیشنهادات به منظور توسعه محلی و ارتقای مشارکت مردم و فعالان اجتماعی جهت گسترش فعالیت های مراکز ضروری است.

۶)ارائه گزارش به هنگام اتمام پایان قراردادها، کارکرد مدرسین، ارسال قبوض برق، آب و گاز ضروری می باشد.

۷)ایجاد تعامل سازنده با شهرداری منطقه و تمامی ادارات و نهادها از جمله (بسیج، مساجد، شبکه بهداشت، مدارس، آموزشگاه ها و…) در جهت پیشبرد اهداف سازمان و توسعه برنامه های مشارکتی همچنین تقویت سرمایه های فرهنگی و اجتماعی شهر با تکیه بر تعاملات و همکاری های فرهنگی با فعالان عرصه اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

۸)انتظار می رود اوضاع اجتماعی، فرهنگی و جمعیتی منطقه در جهت تعیین خط مشی فعالیتهای اجتماعی بررسی و اطلاعات لازم از طریق پژوهش های علمی جمع آوری گردد و مدیران مراکز در خصوص حل مشکلات و آسیب های اجتماعی در مناطق تحت پوشش و به منظور افزایش آگاهی عمومی شهروندان طرح و راهکار ارائه نمایند.

۹)تعظیم شعایر و برگزاری مراسم و مناسبت‌های مذهبی، ملی و انقلابی به منظور افزایش وحدت، همبستگی، انسجام و نوسازی معنوی جامعه در دستور کار قرار گیرد و طرح و برنامه ها از یک ماه قبل به صورت مکتوب اعلام گردد.

۱۰)انجام فعالیت‌های فرهنگی از جمله اکران فیلم، نمایش و فعالیتهای حوزه کودک و خانواده و همچنین برنامه های آمورشی جهت دست‌یافتن به اهداف، اجرای سیاست‌ها و ماموریت‌های سازمان به ویژه در عرصه‌های آموزش شهروندی، سبک زندگی و مهارت‌ها

۱۱)ایجاد زمینه و فضای مناسب برای حضور شهروندان و خانواده‌ها به‌ویژه جوانان در مراکز و برنامه‌های فرهنگی و فراهم‌سازی محیط مساعد برای رشد و تعالی فرهنگی آنان با طراحی و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های متعدد خیابانی و …

۱۲)تسهیل گری و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی سمن ها و موسسات فرهنگی و کانون های مساجد و … در راستای تقویت محله محوری در شهر

۱۳)برنامه ریزی به منظور تقویت احساس تعلق به شهر و ترویج الگوهای نوین مشارکت اجتماعی و جلب مشارکت شهروندان مسئول و داوطلب در برنامه ریزی ها و توسعه فعالیت های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی مراکز

۱۴)برنامه ریزی و تشکیل منظم جلسات اتاق فکر و هم اندیشی با اساتید و افراد کلیدی و موثر در خصوص بهبود وضعیت فرهنگسرا و تعامل و همکاری هدفمند با هنرمندان و فرهیختگان متعهد و بهره‌گیری از توان و تخصص آنان در پیشبرد ماموریت‌ها و وظایف

۱۵)با عنایت به مصوبه هیات مدیره، اختیار استفاده رایگان سمن ها و موسسات برای فعالیت های رایگان و برگزاری جلسات خود در فرهنگسراهای تخصصی حوزه اجتماعی به این معاونت تفویض گردید که مدیران می توانند با رعایت زمانبندی و نظارت بر محتوای جلسات ظرفیت های مراکز را به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار دهند.

۱۶)با توجه به ضرورت تحقق راهبرد مقام معظم رهبری در سال ۹۶ در خصوص توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال همچنین در راستای افزایش آگاهی های عمومی ضرورت دارد نسبت به طراحی و برگزاری دوره های عمومی از جمله کارآفرینی، امدادگری، تغذیه و سلامت اقدام لازم صورت پذیرد.

مطالب مرتبط اجتماعی  , مدیریت شهری

    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها