یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
»   انتخابات, انتخابات شورای شهر 96  »   پاسخ سخنگو وزارت کشور به فعالیت های سیاسی در گروهها
536 views
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۳۹

پاسخ سخنگو وزارت کشور به فعالیت های سیاسی در گروهها

🔴 به گزارش اثرآنلاین سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره فعالیتهای سیاسی اخیر افراد و گروهها در معرفی نامزد انتخاباتی و برگزاری مجامع انتخاباتی:

🔹بطور کلی حق فعالیت سیاسی، از حقوقی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران، نه تنها به رسمیت شناخته شده است، بلکه بر بستر سازی حاکمیت برای تضمین برخورداری ملت از این حق و مشارکت گسترده مردم در تعیین سرنوشت خویش تاکید شده است.

🔹وزارت کشور در این دوره، به عنوان متولی سیاست داخلی، از حقوق اساسی ملت صیانت نموده و مدافع هرگونه فعالیت سیاسی در چهارچوب قانون و منافع ملی می‌باشد.

🔹برخورداری کشور از نشاط سیاسی و حفظ منافع ملی، منوط به فعالیت آزادانه گروه‌ها و تفکرات مختلف، همراه با رعایت قوانین و مقررات و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

🔹قانونگذار در ماده ۱۳ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ضمن شفاف نمودن حقوق و مسئولیت‌های احزاب، معرفی و حمایت از نامزدهای انتخاباتی و ائتلاف با دیگر احزاب را از حقوق هریک از آنها دانسته و البته آن را منوط به رعایت سایر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نموده است که یکی از مهمترین آنها قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌باشد.

🔹در ماده ۶۶ قانون تصریح گردیده، فعالیت‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، رسماً از تاریخ اعلام اسامی آنان به وسیله وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای خاتمه می‌پذیرد.

🔹مشخص است که مطابق این قانون هرگونه فعالیت انتخاباتی، قبل از اعلام اسامی نامزدها (هشتم اردیبهشت‌ماه) تخلف و تمرد از قانون محسوب می شود.

مطالب مرتبط انتخابات  , انتخابات شورای شهر 96

رای حرام، رای حلال تعبیر و معنایی تازه از پیروزی و شکست در انتخاباتتحریریه سیاسی: در جریان انتخاباتی که گذشت. طرفداران و چهره های جریانات سیاسی بعضا در کش و قوس بازی با الفاظ، و تعبیر و تفسیر آرا قانونی...
طبق یک داستان نزدیک به افسانه، از سرنوشت جوجه تیغی ها( خارپشت ها) آورده اند که روزهای سختی بود.عصر یخبندان بود. بسیاری از حیوانات و پرندگان یخ زدند و از بین رفتند. و حتی اثری از آنها باقی نماند. خارپشت...
از سخنان اقای روحانی برای خوانندگان گرامی عرض بفرمایید آقای دکتر روحانی امروز با مردم ایران سخن گفتندو من هم به عنوان نماینده ایشان آمدم تا از نزدیک از همه ی مردم البرز و فعالان سیاسی و و ستادهای مختلفی که...
رای شگفتی ساز کرجی ها به شورای شهرامیدچه شد که همه اعضای شورای شهر دور چهارم برای دور جدید یعنی دور پنجم رای نیاوردند؟ شاید اولین علت این باشد که سقف آرا در دورقبل(دورچهارم) بیش از بیست هزار رای نبود.در واقع...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها