چهارشنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
»   اجتماعی, استان البرز, دانشگاه, علمی و فناوری, گزارش  »   پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
607 views
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۶

پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی از میان فارغ‌التحصیلان واجد شرایط مقطع کارشناسی ارشد تیر ماه ۹۴ به بعد دانشگاه‌های منتخب، دانشجوی دکتری بدون آزمون می‌پذیرد.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از پی اچ دی تست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از میان دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون در جهت چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق آیین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۴/۱۸ از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته‌های اعلام شده مندرج در جدول زیر در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجو بپذیرد.
رشته های مورد پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه خوارزمی
شرایط اختصاصی:
۱- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی
۲- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد (دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی بین نمره ۲۰- ۱۸) می‌باشند.
۳- تاریخ فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱ به بعد باشد.
۴- طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۵ نیمسال باشد.
۵- کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی می‌باشد. داشتن حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی یا ISI مستخرج از پایان نامه.
چنان چه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.
۶- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جدول ارزشیابی پیوست.
۷- پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های زیر انجام خواهد شد: دانشگاه‌های اصفهان، الزهرا (س)، شهید بهشتی، خوارزمی، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، یزد، صنعتی سهند، علوم پایه زنجان، کاشان، کرمان، گیلان و مازندران.
نحوه ارائه مقالات یا فعالیت‌های علمی برگزیده:
۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.
تبصره ۱: در صورتی که متقاضی، از بین شرایط اختصاصی، حائز شرایط در یکی از سه بند زیر نباشد، بند ۱ مربوط به داشتن حداقل معدل ۱۶ کارشناسی (حداکثر یک نمره پایینتر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول می باشد)، یا بند ۲ مربوط به داشتن حداقل معدل ۱۷ کارشناسی ارشد (حداکثر یک نمره پایینتر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول می باشد) و یا بند ۴ مربوط به طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (حداکثر یک نیمسال بیشتر از سنوات تعیین شده قابل قبول می باشد) مجاز به شرکت در فراخوان بوده و مدارک ایشان بررسی خواهد شد.
تبصره ۲: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.
تبصره ۳: منظور از پذیرش نهایی مقاله داخلی، پذیرش با ذکر شماره چاپ در مجله و زمان چاپ می‌باشد و برای مقاله خارجی، داشتن شماره DOI شرط پذیرش قطعی مقاله می باشد.
۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تائید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.
۳- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تائید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.
۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تائید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.
۵- مقاله، اختراع و یا کتابی معتبر خواهد بود که داوطلب در آن نفر اول و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نوسینده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد. در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
نکات مهم:
۱- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی  www.khu.ac.ir  صورت می‌پذیرد، لذا از هرگونه تماس تلفنی و یا مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان جدا خودداری نماید.
۳- دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ دانش‌آموخته می‌شوند.
۴- دانش‌آموختگان دانشگاه های پیام نور، آزاد، دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از این فراخوان نمی‌باشند.
۵- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته‌ها می‌باشد.
۶- تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم:
۱- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.۲- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.
۳- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی.
۴- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود).
۵- تصویر ریز نمرات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است).
۶- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی.
۷- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد.
۸- تصویر صفحه اول مقالات متقاضی که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقالات ISI , ISC به همراه مستندات رتبه مجله‌ای که در آن چاپ یا پذیرش شده باشد (تصویر جلد مجله الزامی می باشد).
۹- گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.
۱۰- گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی – پژوهشی بودن مجله ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
۱۱- تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها، کلیه تالیفات، کتب، فعالیت‌های پژوهشی داوطلب.
۱۲- گواهی دال بر احراز حدنصاب یکی از آزمون های زبان معتبر (در صورت دارا بودن) مطابق با جدول شماره ۴٫
۱۳- معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره های علمی.
۱۴- معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای دانشجویی کشور برای دانشجویان دارای رتبه در المپیاد.
۱۵- تصویر فیش واریزی جهت هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون و دویست هزار ریال) به شماره حساب ۰۱۰۳۰۳۳۹۳۹۰۰۰ بانک ملی شعبه اقبال کد ۵۰۱ به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه خوارزمی واریز گردد. ضمنا هزینه ی دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.
۱۶- ارائه اصل و یک کپی از فیش واریزی همراه مدارک الزامی می باشد.
۱۷- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اولیه
۱۸- تکمیل فرم تعهد مخصوص دانشجویان سال آخر.

اثرآنلاین

مطالب مرتبط اجتماعی  , استان البرز  , دانشگاه  , علمی و فناوری  , گزارش

رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها