پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی

چاپ

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از پی اچ دی تست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از میان دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون در جهت چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق آیین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۴/۱۸ از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته‌های اعلام شده مندرج در جدول زیر در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشجو بپذیرد.
رشته های مورد پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه خوارزمی
شرایط اختصاصی:
۱- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی
۲- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد (دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی بین نمره ۲۰- ۱۸) می‌باشند.
۳- تاریخ فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱ به بعد باشد.
۴- طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۵ نیمسال باشد.
۵- کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی می‌باشد. داشتن حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی یا ISI مستخرج از پایان نامه.
چنان چه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.
۶- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جدول ارزشیابی پیوست.
۷- پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های زیر انجام خواهد شد: دانشگاه‌های اصفهان، الزهرا (س)، شهید بهشتی، خوارزمی، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، یزد، صنعتی سهند، علوم پایه زنجان، کاشان، کرمان، گیلان و مازندران.
نحوه ارائه مقالات یا فعالیت‌های علمی برگزیده:
۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.
تبصره ۱: در صورتی که متقاضی، از بین شرایط اختصاصی، حائز شرایط در یکی از سه بند زیر نباشد، بند ۱ مربوط به داشتن حداقل معدل ۱۶ کارشناسی (حداکثر یک نمره پایینتر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول می باشد)، یا بند ۲ مربوط به داشتن حداقل معدل ۱۷ کارشناسی ارشد (حداکثر یک نمره پایینتر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول می باشد) و یا بند ۴ مربوط به طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (حداکثر یک نیمسال بیشتر از سنوات تعیین شده قابل قبول می باشد) مجاز به شرکت در فراخوان بوده و مدارک ایشان بررسی خواهد شد.
تبصره ۲: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.
تبصره ۳: منظور از پذیرش نهایی مقاله داخلی، پذیرش با ذکر شماره چاپ در مجله و زمان چاپ می‌باشد و برای مقاله خارجی، داشتن شماره DOI شرط پذیرش قطعی مقاله می باشد.
۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تائید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.
۳- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تائید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.
۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تائید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.
۵- مقاله، اختراع و یا کتابی معتبر خواهد بود که داوطلب در آن نفر اول و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نوسینده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد. در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
نکات مهم:
۱- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی  www.khu.ac.ir  صورت می‌پذیرد، لذا از هرگونه تماس تلفنی و یا مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان جدا خودداری نماید.
۳- دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ دانش‌آموخته می‌شوند.
۴- دانش‌آموختگان دانشگاه های پیام نور، آزاد، دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از این فراخوان نمی‌باشند.
۵- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته‌ها می‌باشد.
۶- تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم:
۱- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.۲- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.
۳- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی.
۴- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود).
۵- تصویر ریز نمرات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است).
۶- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی.
۷- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد.
۸- تصویر صفحه اول مقالات متقاضی که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقالات ISI , ISC به همراه مستندات رتبه مجله‌ای که در آن چاپ یا پذیرش شده باشد (تصویر جلد مجله الزامی می باشد).
۹- گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.
۱۰- گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی – پژوهشی بودن مجله ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
۱۱- تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها، کلیه تالیفات، کتب، فعالیت‌های پژوهشی داوطلب.
۱۲- گواهی دال بر احراز حدنصاب یکی از آزمون های زبان معتبر (در صورت دارا بودن) مطابق با جدول شماره ۴٫
۱۳- معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره های علمی.
۱۴- معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای دانشجویی کشور برای دانشجویان دارای رتبه در المپیاد.
۱۵- تصویر فیش واریزی جهت هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون و دویست هزار ریال) به شماره حساب ۰۱۰۳۰۳۳۹۳۹۰۰۰ بانک ملی شعبه اقبال کد ۵۰۱ به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه خوارزمی واریز گردد. ضمنا هزینه ی دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.
۱۶- ارائه اصل و یک کپی از فیش واریزی همراه مدارک الزامی می باشد.
۱۷- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اولیه
۱۸- تکمیل فرم تعهد مخصوص دانشجویان سال آخر.

۰