شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
»   ازدواج, گزارش  »   چالشهای مبتنی برهمسریابی اینترنتی
466 views
۳ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۴۶

آسیبهای ناشی از ازدواج اینترنتی ورا هکار درست انتخاب در فضای مجازی

چالشهای مبتنی برهمسریابی اینترنتی

را هکار های انتخاب همسر در فضای مجازی چیست؟

به گزارش گروه ازدواج اثر آنلاین با توجه به این که ۹۸درصد کاربران اینترنتی با یکدیگرچت        می کنند این سئوال پیش می آید آیا افراد در این فضا می توانند اقدام به انتخاب همسر نمایند وبرای زندگی مشترک با یکدیگر به توافق برسند.

البته در اینجا احکام اسلامی را نباید نادیده بگیریم زیرا برای آماده شدن در خصوص تشکیل زندگی مشترک باید درایت وآگاهی لازم را داشته باشیم .

دیدگاه پسران در خصوص ازدواج اینترنتی

دختران در فضای اینترنت بیشتر در قالب انتخاب همسر چت می کنند در صورتیکه پسران با نگرش تفریح وسرگرمی وارد فضای مجازی می شوند.

در این میان می توان گفت که شناخت اینترنتی شاید بتواند مقوله بالا رفتن سن ازدواج را کاهش دهد،اما این کار زیاد مورد حمایت نیست چراکه فضای مجازی در اکثر مواقع دور از واقعیت است که این امر می تواند مقوله ای باشد برای آسیب های که در زمان تشکیل زندگی مشترک نصیب افراد    می گردد.

آسیب های ازدواج اینترنتی

زوجینی که در فضای مجازی با یکدیگر آشنا می شوند از لحاظ اعتماد نسبت به یکدیگر سست هستندزیرا اینطور می پندارند همسرشان همانطور که با وی در فضای مجازی آشنا شد چه بسا دوستان مجازی دیگری در این فضا دارد وهر لحظه امکان خیانت از طرف مقابل را برای خود در نظر می گیرند.آشنای در این فضا برای افراد چالشهایی را در زندگی ایجاد می کندزیرا آنها در مراحل آشنایی اولیه مجبور هستند خود را ایده آل جلوه دهند.که این امر زمان زیادی نمی برد.

افرادی که از طریق فضای مجازی مجبور به انتخاب همسر می شوند افرادی هستند که مشکلاتی را دارند ازجمله مشکلات شخصی ، خانوادگی ،ظاهری ،فرهنگی که این موارد در زندگی آنها برای انتخاب درستشان موانع ایجاد می کند ومجبور می شوند به فضای مجازی مراجعه کنند.

بسیاری از افرادبه دلیل عدم اعتماد به نفس واینکه توانایی صحبت چهر ه به چهر ه را ندارند از    فضا ی مجازی برای انتخاب استفاده می کنند، این حسن مثبت چون بدون مدیریت درست انجام  می پذیرد به چالش کشیده خواهد شد.

در فضای مجازی طرفین چهره به چهره نیستندوامکان هرگونه خیانت از طرفین وجود داردوزوجین سعی می کنند اطلاعات دروغ وکذبی از خود ارائه دهند.

به هر حال نمی توان گفت که همه ازدواج ها در اینترنت به جدائی می انجامد بلکه باید صحیح ودرست وبا درایت عالی این کار انجام پذیرد.

راهکار مناسب برای همسریابی اینترنتی

برای رسیدن به یک تصمیم درست ورود به این فضا را باید مجاب به داشتن مراجع ذی صلاح واستفاده از دید گا ه های مشاورین متخصص در امر ازدواج کرد.در این میان حمایت خانواده ها از فرزندانشان می تواند بسیار تاثیر گذار باشداگر والدین فرزند خود را منع کنند وی راه دیگری برای اینکار پیدا خواهد کرد بدون اینکه خانواده را در جریان برنامه های خود قرار دهد.

در پایان می توان گفت که مسئولان نظارتی در این امر باید با آموزش والدین برای همکاری وهمیاری با فرزندشان در امر انتخاب را ه های خوبی در اختیار آنها قرار دهندهمچنین با برپایی مشاوره قبل از ازدواج زوجین را از آسیبهای انتخاب در فضای مجازی آگاه کنند.

 

 

گلبرگ ازدواج

مطالب مرتبط ازدواج  , گزارش

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از کمالشهر علی صفری رئیس سال دوم شورای شهرپنجم کمالشهر به جهت استفاده از تجارب اعضای ادوارگذشته شورا از آنها جهت برگزاری جلسه مشترکی دعوت کرد. در این جلسه هرکدام از...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها