دوشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
»   اجتماعی, ازدواج, گزارش  »   چرا باید ازدواج کنیم
814 views
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۷:۲۳

ازدواج از شروع خلقت جهان هستی از جمله قوانین آفرینش بوده است

چرا باید ازدواج کنیم

در جامعه متاهلین از اعتبار بیشتری برخوردارندحتی در میان اقوام ودوستان افراد متاهل از جایگاه اطمینان زیادی برخوردارند علاوه بر این، متاهل ها از مزایای بیشتری هم برخوردارند.

به گزارش گروه ازدواج اثر آنلاین،در خصوص اهمیت ازدواج باید گفت:متاسفانه امروزه ازدواج تحت شرایط حاشیه ای قرار دارد.وقتی می پرسیم برای چه باید ازدواج کرد درواقع به ازدواج های امروزی و عواملی که باعث ایجاد چنین سوال و تردیدی در جوانان شده توجه داریم؛ نه به ذات و ماهیت چنین اتفاقی.

اصلا چرا باید ازدواج کنیم؟چند عامل مهم برای تاثیر ازدواج

 

ازدواج موجب تکامل ورشد انسان می شود

وقتی ازدواج می کنیم ودر سایه تاها قرار می گسیریم مسئولیت بسیار را برگردن می گیریم واز خود ودیگران انتظار بیشتری داریم همین باعث می شود رشد کنیم و استعدادهایمان در خیلی از زمینه ها شکوفا شود.

ازدواج موجب سلامتی وخوشنودی است

ارتباط درست وصحیح با همسر سیستم دفاعی بدن را به میزان قابل توجهی تقویت می کند و واین که غم افرادی که با همسر شان ارتباط خوبی داند زود تر التیام بخشیده می شود. ازدواج در سلامت روان بسیار تاثیر دارد طبق یک بررسی نشان داده است که:افراد متاهل کمتر در بیمارستان روانی بستری هستند مگر اینکه شکست در رابطه داشته باشند ویا طلاق وجدایی داشته باشند.

ازدواج امری طبیعی است

ازدواج از شروع خلقت جهان هستی از جمله قوانین آفرینش بوده است .از ازدواج دو انسان به نام آدم وهوا انسانها بوجود آمدند واگر این اتفاق رخ نمی داد جهان خلقت انسانی در خود نداشت.قوانین زوج برای تمامی موجودات در عالم وجود دارد از انسان گرفته تا اتم ومولکول وانسانها برای رسیدن به کمالو کامیابی باید خودرا با قوانین هستی تطبیق دهند.

عشق واقعی را در ازدواج باید جستجو کرد

طبق مطالعه کونتز در ایالات متحده که در سال ۲۰۰۰انجام شده مهم ترین چیزی که مردم از ازدواج انتظار دارند عشق ورزیدن و مورد عشق واقع شدن است.زندگی بدون عشق ودوستی معنایی ندارد.

معنای زندگی با ازدواج کامل می شود

مارک تواین می گوید: “ازدواج دو خط شکسته را یکی می کند، به دو زندگی بی هدف، کار می بخشد و نیروی هرکدام را برای انجام آن کار دوبرابر می کند”. به دو سرشت جست و جوگر دلیلی برای زندگی کردن می دهد و چیزی که به خاطر آن زندگی کنند.ازدواج باعث می شود هدفمندتر زندگی کنیم. اگر پیش از ازدواج هنوز بچه مامان و بابا بودیم، حالا دیگر همسر کسی هستیم و به زودی هم ممکن است پدر یا مادر کسی شویم و این یعنی زندگی ما بیشتر از آن ارزش دارد که بخواهیم سرسری آن را بگذرانیم. بعد از ازدواج دیگر مال خودمان نیستیم بلکه مال همسر و فرزندانمان هم هستیم. به خاطر همین باید بیشتر به فکر زندگیمان باشیم. مسوولیتی که ازدواج برای فرد همراه دارد باعث می شود زودتر خودش را جمع و جور کند و آینده نگری بیشتری داشته باشد.

ازدواج باعث ایجاد اعتبار است

در جامعه متاهلین از اعتبار بیشتری برخوردارندحتی در میان اقوام ودوستان افراد متاهل از جایگاه اطمینان زیادی برخوردارند علاوه بر این، متاهل ها از مزایای بیشتری هم برخوردارند.

جامعه بهتر با ازدواج داریم

بحث خانواده رکن اصلی جامعه بسیار متداول است باید این را دانست با ازدواج می توان کانون خوبی ایجاد کرد برای پرورش کودکان وفرزندانی که می خواهخند جامعه را بسازند.آدام اسمیت می گوید: «نخستین نشانه تمدن بشر، ازدواج و تشکیل خانواده است».

خوشبختی را بازدواج بدست آوریم

در مطالعه اخیر که در ۱۷ کشور پیشرفته دنیا صورت پذیرفت نتیجه ای که حاصل شده این بود که  «افراد متاهل بسیار خوشبخت تر ازافراد مجردهستند». طبق نظر کارشناسان ومستندات موجود، دو عاملی  که بیشترین نقش را در خوشبختی تمام انسان های کره زمین ایفا می کنند عبارتند از: ۱ – ایمان به خدا و ۲ – ازدواج.

با ازدواج به خودشناسی بهتری دست پیدا خواهیم کرد

افراد با ازدواج ودر زیر سایه تاهل می توانند خود را بهتر بشناسند مثال اینکه مؤمن آیینه مؤمن است در اینجا باید گفت همسر آیینه همسر است.افراد در شرایط تازه وجدید می توانند به خودشناسی کافی برسندونقاط ضعف وقوت خودرا پیدا نمایند.البته فقط نقاط ضعف نیست که طی ازدواج برای ما آشکار می شود بلکه بسیار از توانمندی های و قدرت هایی که در وجود ما نهفته بوده و تا به حال شرایطی برای بروز پیدا نکرده بود نیز برایمان روشن می شود. شاید تا پیش از ازدواج با غرور فکر می کردید که از پس خیلی چیزها برمی آیید یا خیلی از کارها را به خوبی بلدید، اما بعد از ازدواج وقتی در موقعیتش قرار گرفتید پی ببرید که به این سادگی ها هم نیست یا برعکس، شاید اصلا فکر نمی کردید که بتوانید از پس بسیاری از کارهایی بربیایید که ازدواج شما را در موقعیت انجام قرار داد.

 

ازدواج موجب آرامش می شود

وقتی ازدواج می کنیم رابطه با کسی که به او عشق می ورزیم مداوم است و این عامل ما را از استرس ها و تنش های یک رابطه عاشقانه نجات دهد. با ازدواج رابطه هااستوارتر می شود و دیگر نگران از دست دادن عشقمان نیستیم. عشق آرامش را به همراه دارد.ارامش مهمترین دلیل زندگی برای ماست. خداوند هم در قرآن مجید نقل به مضمون فرموده است: «برای شما همسرانی از جنس خودتان آفریدیم تا به واسطه آنها به آرامش برسید و بین شما محبت و دوستی برقرار کردیم.»

موفقیت

مطالب مرتبط اجتماعی  , ازدواج  , گزارش

    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
شهردار جدید شهر گرمدره در جلسه معارفه خود که باحضور اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل شوراهای استانداری البرز، اعضای شورای شهر بود با اعلام آمادگی در بحث فعالیت های عمرانی گفت:در فرمانداری همیشه سعیمان آن بود که در...
  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد. عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه صبح یکشنبه هیجدهم شهریورماه نودوهفت نشست تخصصی بررسی و هماهنگی ویژه ماه محرم درکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گرمدره برگزار شد. این جلسه با حضوررئیس شورای شهر،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا،...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • کلان داده ها

    کلان داده ها

    کلان داده ها پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۶ دانشگاه خوارزمی
    علمی و فناوری
  • آخرین خبرها