کارگاه ۲ روزه طراحی پوستر با محوریت زیباسازی شهری در کرج

چاپ

به گزارش  گروه اجتماعی اثرآنلاین ، روزهای یکشنبه هشتم و دوشنبه نهم اسفند ماه جاری کارگاه ورک شاپ دو روزه طراحی پوستر به همت سازمان زیباسازی در باشگاه میلاد برگزار شد.

بنابراین گزارش، افزایش سطح شناخت دانشجویان نسبت به دغدغه های مدیریت شهری، فرهنگ سازی و تاثیر گذاری مثبت بر جامعه با استفاده از غنای محتوایی آثار تولید شده، خلق آثار هنری در جهت زیبا سازی شهر و تشویق وهمکاری  مراکز دانشگاهی و مدیریت شهری استفاده از اید ه های خلاق  و آثار هنری دانشجویان با شیوه های بیانی متنوع و متناسب با محیط شهری از جمله برنامه های هدفمنداین کارگاه اعلام شده است.

در بخش دیگری از این گزارش موضوعات مختلفی در خصوص این ورک شاپ ازجمله ، “زشت و زیبای شهرمن”، “شهر دوست داشتنی من”، “هر خانه یک نما از شهر است”، “سیمای شهر من معرف فرهنگ من است” بوده است.

موضوعاتی از جمله پاکیزه بودن  برطرف نمودن برچسب های تبلیغاتی ازدیوارهای شهر از به منظور  زیباتر شدن نمای شهر، هم چنین برطرف کردن  زوائد بصری از نمای شهر و خانه ها به جهت زیباتر شدن فضاهای شهری و استفاده مناسب از گیاهان در تزئین بالکن و فضای شهر از دیگر موضوعات ورک شاپ بود.

در بخش پایانی این گزارش مقررات اجرایی و ضوابط با این موضوعات  یاد شده است:

پوسترهای پیشنهادی باید جهت استفاده بر روی سازه های شهری (استند، بیلبورد، عرشه پل) طراحی شوند و از بکار بردن حروف انگلیسی و یا متون مغایر شئونات وقوانین هم چنین بکار بردن تصاویر اینترنتی با کیفیت پایین خودداری شود همچنین به نفرات برگزیده جوایز نفیسی از سوی سازمان زیباسازی تعلق می گیرد.

لازم به ذکر است، آثار تولیدی توسط اساتید دانشگاه و کارشناسان سازمان بررسی و پس از ارزیابی در کارگاه ۲ روزه انتخاب و در نهایت در سطح شهر در قالب کمپین مصادف با روز زیباسازی نوزدهم تا بیست و یکم اسفندماه جاری اکران می شوند همچنین سازمان زیباسازی شهرداری کرج در بهره برداری و استفاده از تمامی آثار ارسالی صاحب اختیار می باشد.

 

۰