شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
»   مدیریت شهری  »   کاویانی:ارتقاء رفاه کارکنان شهرداری کرج نیازمند تدبیر و اصلاح رویه ها است
690 views
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۱۲

کاویانی:ارتقاء رفاه کارکنان شهرداری کرج نیازمند تدبیر و اصلاح رویه ها است

امور رفاهی مجموعه عملیاتی است که باعث حل مشکلات کارکنان شده و نیازهاي داخل و خارج سازمانی آنها اعم از نیازهاي مادي و معنوي و روانی را مرتفع می سازد و آنها را از نظر جسمانی و روانی سالم نگاه می دارد.

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سازمان های مختلف نسبت به نیاز کارکنان در حد توان خود برنامه های رفاهی مختلفی را اجرا می کنند که بی شک با ایجاد رفاه نسبی و رضایت کارکنان، انگیزه آنان برای ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت که اثرات آن زمینه ساز فعالیت های شهرداری می باشد، بیشتر می شود.

هر ساله مبالغ قابل توجهی در بودجه جهت پرداختن به موضوعات رفاهی پرسنل شهرداری و سازمان های تابعه در نظر گرفته می شود که لازم است متناسب با آن خدمات ارائه شود.

یکی از دلایلی که موجب عدم تناسب هزینه و خدمت رسانی می شود هزینه نگهداری از مجموعه های رفاهی از جمله استخرهای شهرداری است که برای مثال مبلغ پیشنهادی استخر گلشهر ماهیانه مبلغی نزدیک به ۶۰ میلیون تومان و یا استخر میلاد که نزدیک به ماهیانه یکصد میلیون تومان می باشد.

بدیهی است این مبالغ بنام رفاه پرسنل هزینه شده وآنگونه که باید در افزایش رفاه این قشر تاثیر گذار نیست.

لذا نیازمند یک تغییر رویکرد در این زمینه از طریق برون سپاری خدمات هستیم ، به این صورت که هزینه های رفاهی به صورت سرانه به پرسنل پرداخت شود تا خود بتوانند به صورت آزادانه در مورد نحوه استفاده تصمیم گیری نمایند.

در این صورت می توانند هر زمان بدلخواه برنامه ریزی نموده و یا از خدمات رفاهی استفاده نمایند همچنین خدمات رفاهی توزیع عادلانه برای همه پرسنل خواهد داشت.

مجید کاویانی
عضو شورا و رئیس مزکز پژوش و مطالعات راهبردی
شورای اسلامی شهر کرج

مطالب مرتبط مدیریت شهری

رضا سلگی رئیس شورای شهر گرمدره در مصاحبه با خبرنگار هفته نامه جاذبه با اشاره به عملکرد یکسال گذشته شوراگفت:در یک سال گذشته طراحی و انجام کارهای تحقیقاتی را با توجه به آنکه نیاز است کارها در شهر به صورت...
داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال 83 با تجمیع 5 روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت...
یاسرسلگی رئیس کمیسیون عمران شورای شهرگرمدره طی سخنانی با حضورفرماندارکرج و مسئولین شهرستانی با اشاره به مشکلاتی که مردم گرمدره با آنها مواجهه هستند گفت:بجزاداره مخابرات، گاز و آب اداره دیگری در شهرگرمدره مستقر نیست، که این موضوع مشکلات زیادی...
به گزارش اثرآنلاین وبه نقل از هفته نامه جاذبه رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهرکرج به خبرنگاران گفت :وزارت کشور با شهردار شدن سیروس شفقی گزینه منتخب شورا برای این پست موافقت نکرده است . وی افزود:درجلسه علنی روز یکشنبه درباره...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها