یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   استان البرز, تیتریک, سیاسی, گزارش  »   گزارش رئیس ستاد انتخابات کشور از آمار نهائی ثبت نام انتخابات شوراها
881 views
۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۱۳

گزارش رئیس ستاد انتخابات کشور از آمار نهائی ثبت نام انتخابات شوراها

علی اصغر احمدی؛ معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، در نشست خبری با حضور رسانه های مختلف، گزارش وضعیت نهائی ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را اعلام کرد.

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رئیس ستاد انتخابات کشور با اعلام آمار نهائی ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا براساس اطلاعاتی که وارد سامانه شده از ثبت نام ۲۸۷ هزار و ۴۲۵ نفر در مدت یک هفته ای اعلام داوطلبی خبر داد.
احمدی با یادآوری ثبت نام حدود ۲۵۶ هزار نفر در دوره قبل این انتخابات در سال ۹۲، از رشد ۱۴ درصدی ثبت نام این دوره از انتخابات شوراها نسبت به دوره قبل خبر داد.
احمدی، رئیس ستاد انتخابات کشور در این نشست خبری گفت: از ابتدای ثبت نام تا ساعت ۲۴ یک شنبه ششم فروردین ماه، ۲۸۷۴۲۵ نفر شامل ۱۷۸۸۵ خانم معادل ۶٫۳ درصد و ۲۶۹۵۴۰ آقا معادل ۹۳٫۷ ثبت نام و برای حضور در انتخابات شوراها اعلام آمادگی کردند.
معاون سیاسی وزیر کشور در مورد تفکیک ثبت نام زنان و مردان ثبت نام شده برای شوراهای شهر و روستا در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کشور گفت: از کل ثبت نام شدگان، ۵۴ هزار و ۸۸۸ نفر معادل ۲۰ درصد کل برای شوراهای شهر و ۲۳۲ هزار و ۵۳۷ نفر معادل ۸۰ درصد کل برای شوراهای روستا ثبت نام کردند.
احمدی افزود: تعداد کل داوطلبان زن برای شوراهای شهر ۶ هزار و ۷۴۳ نفر و تعداد کل داوطلبان مرد برای شوراهای شهر ۴۸ هزار و ۱۴۵ نفر است. همچنین تعداد کل داوطلبان زن برای شوراهای روستا ۱۱ هزار و ۱۴۲ نفر و تعداد کل داوطلبان مرد برای شوراهای روستا ۲۲۱ هزار و ۳۹۵ نفر است.
وی در مورد آمارکل ثبت نام داوطلبان برای شورای اسلامی تهران، ری و تجریش گفت: کل داوطلبان شرکت در پنجمین انتخابات شورای شهر تهران ۳۰۰۰ نفر هستند که شامل ۵۲۳ خانم و ۲۴۷۷ آقا می باشد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه بیشترین داوطلبان شرکت کننده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دارای میانگین سنی ۳۰ تا ۳۵ سال هستند، گفت: ۵۱ هزار و ۹۹۲ نفر در این رده سنی قرار دارند. همچنین کمترین سن داوطلبان شرکت کننده در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مربوط ۲۵ سال است و ۱۸۸۹ نفر از ثبت نام شدگان بالای ۷۵ سال سن دارند.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها در ۱۲۴۴ شهر، منتخبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر را شامل ۶۷۵۶ عضو اصلی و۲۷۵۴ عضو علی البدل برشمرد.
احمدی همچنین با یادآوری برگزاری انتخابات شوراها در حدود ۴۰ هزار روستا گفت: مردم در این روستاها، ۱۲۶ هزار عضو اصلی و ۴۲ هزار و هفتصد عضو علی البدل شوراها را انتخاب خواهند کرد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با تقدیر از مراجع چهارگانه استعلام در خصوص صلاحیت داوطلبان بر اجرای مرّ قانون از سوی هیات های اجرائی در همه مراحل انتخابات از جمله بررسی صلاحیت ها تأکید کرد.
احمدی با سپاسگزاری از همه هموطنانی که برای شرکت در این انتخابات اعلام داوطلبی کردند و با اشاره به تعدادی از ثبت‌نام‌ها که که به دلیل برخی نوسانات سامانه به صورت دستی تا قبل از ساعت ۱۲ یک شنبه شب در بخشداری‌ها شکل گرفت و در نتیجه برخی آمارهای وارد نشده در سامانه جامع انتخابات، تأکید کرد، جمع بندی این موارد از سوی دبیر ستاد انتخابات کشور به استحضار ملت شریف خواهد رسید.

مطالب مرتبط استان البرز  , تیتریک  , سیاسی  , گزارش

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها