پنجشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
»   استان البرز, بررسی عملکرداعضای شورای شهر, تیتریک, سیاسی, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   گزارش عملکردروح الله کیان عضو شورای اسلامی چهارم شهرکرج
1,382 views
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۵۸

گزارش عملکردروح الله کیان عضو شورای اسلامی چهارم شهرکرج

در ادامه سلسله مصاحبه ها با اعضای شورای شهر کرج به سراغ روح الله کیان عضو شورای اسلامی چهارم کرج رفتیم که در ادامه مصاحبه اثرآنلاین با ایشان را مشاهده می فرمایید.

بیوگرافی کلی از خودتان بفرمایید ؟ و بفرمایید از کجا شروع کردید؟

روح االله کیان هستم متولد سال ۱۳۴۳در طالقان و اصالتا البرزی هستم .از۸ سالگی تا حدود ۳۵سال درحصارک بودیم .تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه آزاد کرج رشته حقوق درمقطع فوق لیسانس به پایان رساندم.درزمان دانشجویی هم سرتمام کلاسها حاضرمی شدم چون فوق لیسانس معمولا پنج شنبه وجمعه بود ومن هم خیلی منظم بودم وهمچنین با اساتیدم هم خیلی درگیر می شدم وچالش زیادی داشتم برای حضوربنده حتی یک جلسه غیبت را هم قبول نمی کردند.بیشترمرخصی من برای دانشگاه بود.پاسدار کمیته بودم و بعد از جنگ وارد شهرداری مهرشهرشدم .دارای ۴فرزند هستم دوپسر ودودختر.من اعتقادی به شعار ندارم هدف من این است که سه کار انجام دهم شفافیت،صداقت،راستگویی یک جوانی گفت :راست گویی وصداقت را متوجه می شویم ولی شفافیت یعنی چه؟نزدیک به ۵۰ %مشکل مردم هم این است که کارهای ما دستی انجام می شود عامل انسانی باعث مشکلات می شود،هم من ارباب رجوع پیشنهاد می دهم وهم طرف مقابل وسوسه می شود واین مشکلات را زیاد می کند.شفافیت یعنی راه اندازی اتوماسیون.هر لحظه دسترسی دارید.برای گرفتن گذرنامه باید می رفتیم تهران آقای قالیباف اتوماسیون را راه اندازی کرد دیگر آسان شده توسط پست  درب منزل می آید.در واقع با این سیستم کار شفاف می شود که در کرج هم پیگیر شدیم تا به این مهم دست یابیم.

اولین مسئولیت شما در شهرداری چه بود؟

من اواخر سال ۱۳۶۹به عنوان مسئول شهرسازی انتخاب شدم، البته در این خصوص هیچ چیزی هم نمی دانستم صرفا به واسطه اطمینانی که شهردار مهرشهر آقای تفرشی به بنده داشتند به این سمت گمارده شدم .چون از کارم چیزی نمی دانستم وسررشته نداشتم به نظرم آمد “که خیلی عالی است معاون شهردار” خواهم شد.یکی از دوستان به بنده گفت شما کار شهرداری را بلد نیستی واحتمالا باید جوابگو باشید.بنده هم ده روز با شهردار صحبت کردم که چون کار بلد نیستم اجازه دهید بعداز کسب تجربه پستی را بگیرم .ایشان فکر کردند که بنده می خواهم اززیربار مسئولیت شانه خالی کنم قبول نمی کردند بعدازده روزبا نارضایتی قبول کردند.صرفا فقط چون تخصص نداشتم راضی نبودم که این کار را به بنده بسپارند.

شروع کاربنده ازشهرداری مهرشهربودوبعدازادغام شهرداری به دلیل اشراف داشتن به مسایل شهرداری وشهربه عنوان مسئول بازرسی سازمانهای شهرداری در همه مناطق انتخاب شدم . چون آن موقع دو شغله بودن ممنوع نبودگاهی با حفظ سمت معاون شهر سازی ،خدمات شهر،مسئول کارپردازی هم بودم .ولی بیشتر فعالیت بنده در بازرسی بوده چون علاقه خاصی هم به این حوزه داشتم.وبه دلیل اینکه در بازرسی بودم ۱۷ بار من راعوض کردن.بنده بیشترتلاشم این بود که طرفدار حق مردم باشم .

دوره چهارم وقتی اعلام کردم کل هزینه بنده برای انتخابات ۵۵ میلیون تومان بوده کسی باورنمی کرد.بنده بواسطه اینکه ۳۵ سال در حصارک بودم وهمه من وخانواده را آشنایی داشتندبه دلیل همین ارتباط با مردم با کمترین هزینه وکمترین وقت توانستم انتخاب شوم.

حال آنکه ما از ابتدای دوره چهارم که آمدیم به نوعی با عملکرد خوب خود در واقع  کار تبلیغاتی انجام می دهیم و با مردم ارتباط تنگاتنگی دارم .

 چندتا از فرزندانتان را درسیستم وارد کردید؟

فقط دختر بزرگم را مشغول به کار کردم .

گفته می شود که مسئولین نباید اقوام خودرا وارد سیستم کار نماینداگرانجام شود تخلف است به نظر شما آیا این کار تخلف محسوب می شود یاخیر؟اگر نیست پس چطورمی شود؟

اگر فرد مورد اطمینان نباشد ضربه بزرگی ازنظرحیثیتی ومالی برما وارد خواهد کرد.بالاجبار باید فردی باشد که کاملا شناخت داشته باشیم برمسند کاربگذاریم .بالاخره فرزندان ماهم جزو افراد این شهر هستند.دو پسربنده مهندس عمران هستند که یکی فوق لیسانس عمران دانشگاه تهران است حال آنکه هردو بیکارهستند .دختر بنده هم به درخواست من آمده چون خودش زیاد تمایل نداشت .خواهرزاده بنده هم که الان اینجا هستند مهندس مکانیک هستندبا توجه به علاقه ای که داشت به تبریزبرود درکارخانه تولید آسفالت مشغول شود بنده در اینجا ماندگارش کردم تا کمک من و مجموعه باشد .علت اینکه این افرادرا آوردم ومسئول دفترخودم کردم بحث اعتماد بوده است.

شما که خواهرزاده ودختر خودتان راآوردید آیا کسان دیگری راه برمسند کار گذاشته اید؟

بله حتما این کاررا کردم ما درمواقعی که شهرداری برای نیرو اعلام نیاز می کردومعمولا مراجعات به ما برای کار بسیار زیاداست با اینکه وظیفه مستقیم ماهم نبودولی با این حال ما نیروها را به شهردارمعرفی می کردیم .

برای معرفی اولویت هایی داشتید؟چه کسانی در اولویت بودند؟

بله متاهل بودن ،دارای فرزند،مردبودن ومتخصص درکار از اولین اولویت های بنده برای معرفی به کاربوده است.زیرا مردان ،متعهد به نفقه هستند ولی خانم ها نفقه برگردن ندارند.معاش خانواده با مرداست .خانم ها معمولا کمک خرج زندگی هستند.اگرشهرداری ۴ نفر نیرو می خواست ما ۴۰ نفرمعرفی می کردیم ومی گفتیم هرکس که خوب بود انتخاب نمایند.این افراد به جزرفاقت وهم شهری بودن هیچ نسبتی با ما ندارند.به بنیاد شهید نامه زدیم وپیگیری کردیم خانواده شهدا، جانبازان بالای ۲۵%را معرفی کردیم متاسفانه عده ای از مردم فکرمی کنند ما فقط به خانواده خود برای معرفی کار اکتفاء کرده ایم بلکه ما به فراخورحال افراد آنها را معرفی می کنیم .حتی دریک دوره معرفی نابینایان را داشتیم .

آیا شما عضو سازمانهای زیرمجموعه شهرداری مثل همیاری های شهرداری هستید؟

ما برطبق قانون نمی توانیم عضوهیت مدیره بشویم .اساسنامه ای وجود دارد ولی خلاف قانون است .من حتی مسئول بازرسی که بودم در سازمان قطار شهری به رییس وقت گفتم دراساسنامه نوشته شده است که یکی ازاعضا شوراعضوهیئت مدیره بشود این کار دخالت محسوب می شودوغیر قانونی می باشد.اگرتا بحال به دلیل نداستن انجام شده اشکالی نداردولی الان باید اصلاح شود.حتی چند وقت پیش هم که بحث داشتیم مجدد خواستند که این کارانجام شودبنده گفتم خلاف قانون است ونباید انجام بپذیرد.

شورای شهرچهارم چه چیزی داشت که آقای کیان خواست وارد شورا بشود؟

چون بنده درمقطعی درشهرداری بودم وجزء بچه های رزمنده وجانباز وانقلابی این شهربودیم واینکه بنده نظرم این بود که فردی بدون داشتن هیچ سابقه ای بیاید ورئیس کمیته فرهنگی شورای شهربشود برای شهر هزینه منفی خواهد داشت.از همین رو به بنده گفتند حرف نزن اگر مرد میدان هستی پاپیش بگذاروبیا ییدوارد میدان شوید.گفتم اگررای نیاوردم چه کنم؟گفتند وظیفه ات را انجام می دهی .دوستان معتقد بودند وقتی ادعا داری باید جلوبیای وقدم برداری.بنده چون شهر را به خوبی می شناختم واین را می دانید که ۹۹% کار شورای شهردر واقع امور مربوط به شهرداری می باشد.واین که به کارشهرداری کامل اشراف داشتم .۲۵ سال هم سابقه شهرداری داشتم .وخدارو شکر در عرض این مدت پرونده سالمی هم داشتم.افرادی بودند که الفبای شهرداری را هم بلد نبودند کاندید می شدند وعضوهم می شدوبرای شهرتصمیم می گرفتند.ما این اولویت را در اینجا برای خودقائل بودیم که برای خدمتگزاری به مردم قدم برداریم.

روح-الله-کیان

در خصوص دغدغه هایتان که باعث ورود شما به شورا شدصحبت کنید؟

دغدغه ما این بود که بتوانیم کارا به دست کسی بسپاریم که درحوزه مدیریت شهری آگاهی لازم را داشته باشد.وبتوانیم شهررااز نظر معضلات ترافیکی ،زیست محیطی،فضای سبزو مسائل شهرسازی  سرو سامانی دهیم .

چند هزار رای آوردید؟

حدوداپانزده هزاررای آوردم.

بعداز ورود به شورا برنامه شما چه بود؟شخصا چه کارهایی انجام دادید؟گزارشی از عملکرد چهارساله خود بدهید؟

من برعکس برخی ازدوستان که جزیره ای فکرمی کردنددیدم منطقه غرب کرج خیلی مظلوم است در صورتی که هیچ گاه در خصوص کلاک،فردیس ، آق تپه نیز چشم پوشی نکردم وپیگیری کردم متاسفانه درآن منطقه آقای صادقیان بود که به حواشی برخورد کردو نتوانستند کارهای خاصی انجام دهند.

البته کارمابرای پروژه های بزرگ به گونه ای است که تمام شهررا شامل می شود.مثل پل شش مقطعی حصارک،ادامه بلوارماهان تا بلوارخوارزمی ،بزرگراه شمالی ،تعیین تکلیف اراضی خیابان شهید ایرانی .

این ها کارهای کلی هستند وهمه اعضاءبه آنها اشاره داشتند وچون می دانم که شما کارهایی را شخصا پیگیری کردید می خواهیم اشاره به آنها داشته باشیم.

با توجه به اینکه بنده در این چهار سال یکی از ناظرین مناطق ۵،۴،۱۲ ،۶هستم بیشتر پیگیردراین مناطق بودم .

چه چیز هایی را پیگیری کردید وبه چه نتایجی رسیدید؟

از جمله پیگیری ها ادامه بلوارماهان ،پل حصارک،زمینهای قولنامه ای شهید ایرانی واینکه ما درغرب کرج پارک بزرگ مثل جهان نما وچمران نداشتیم .

ما در حصارک بالا  می بینیم که پارک ها به تعداد مناسب نیست در این مورد چه کردید؟

قرار شده که پارکی موازی خیابان آقا رضائی احداث شود.

البته درختها هم در آنجا غیر مجاز بریده شده است اطلاع دارید؟

هر درختی را شما نمی توانیدسالهای سال نگه دارید.ویا برخی درختان وقتی سن شان می گذرد باید احیا شوندشما کارشخصی نمی توانی در شورا انجام دهید .زمین های شهیدایرانی روبروی امام زاده محمد  ۱۲۰۰۰هکتارپارک است .وقتی شما یک پارک بزرگ مثل شهید چمران را احداث می کنیدکل شهر منتفع می شوند.

ما یک تراکنش توسعه شهری داریم که باید در گستره ۱۲ منطقه شهرداری بشود. مقاله ای در همین مورد در اثرآنلاین نگارش شده است که تراکنش گرفتیم تجمع پارکها از این سبک درمناطق بالای شهر است.

می دانید چرا مناطق بالای شهرزیرا ما زمینهای خالی درآنجا زیاد داشتیم نه اینکه این هارا ویژ ه ببینند.مادرحال حاضر۵۰۰ هکتار پارک جنگلی باغستان را درختکاری کردیم که این درشهرداری کرج وحتی شهرداری تهران هم انجام نگرفته بود . درسالهای آینده هم بهتر می شود.اگر تخصصی نگاه شود می گویند آن جا ربطی به پارک داخل شهرندارد.ولی ما فعلا درنظرداریم نداشته ها را بیاوریم .نمودار نیاز درست کردیم.

حدود ۶۰%الی۷۰%از مناطق محروم به دلیل قولنامه ای بودن هیچ گونه عوارضی به شهرداری پرداخت نمی کنند،مگر در صورتی که درملک، تجاری داشته باشند.ولی در جاهایی مثل عظیمیه ،مهرشهر،رجایی شهرکه سند دارند ۶۷%در آمد را از منطقه می گیریم.

یعنی یکی از دلایل امکانات آنجا برگشت سرمایه از آن مناطق است؟

نه این طورنیست بلکه مثلا اگر منطقه یک ۱۰۰میلیارد درآمد دارد ۷۰میلیارد را از آن می گیریم.با آن ۳۰% درصد باید هزینه های جاری را مدیریت کند.درحصارک جاهایی که قول نامه ای است اگر بخواهند عوارض دهندبهترین منطقه می شوند.ولی درحال حاضرما تمام امکانات را مساوی تقسیم کرده ایم .بابت پل حصارک ۶۰ میلیاردتومان برای احداث آن پرداخت می کنیم چندسال پیش ۶۰ میلیارد بودجه یک سال منطقه پنج  و یا شش بوده است. چون این ها فرا منطقه ای است.

از طرف  مردم مطالبات مردمی خیلی پیگیری شده وقتی این مطالبات به دست ما می رسداز نگاه تجربه به آن می نگریم و برآیند آن چیزی می شود مثل پروژه ای تحت عنوان پل شهدای حصارک این ها پروژه های بزرگ است ومردم دیدنداین برایند کلان نگاه به مشکلات آنها  است .ضمن آنکه ما به سراغ برآیند های کوچک هم می رویم.یکی ازمعضلاتی که در تمام مناطق کرج ما شاهد آن هستیم بحث دست فروشان است حتی ما به خاطر این قشربرای رفت وآمد مردم که درمعابرمشکل داشتندبا مامورین شهرداری لفظی درگیر شدیم .دروسط کا رجمع آوری شدندزیرا آنقدر دست فروشان در کرج زیاد هستندساماندهی غیرقابل امکان است. البته جدیدا دوستان مرکز پژوهش برنامه ای راطراحی کرده اند(طرح ساماندهی دست فروشان)که بنده خودم طرح را مطالعه کردم چون خود بنده اعتقاد داشتم که دست فروش حالت تکثیری داردوباید جمع شود، در صورتی که درمرکزپژوهش این طرح مطرح شد به کسانی که واقعا احتیاج دارندمجوز دست فروشی داده شود.یک مکان را به افراد اختصاص می دهندهروز دریک جا باید باشد.مبلغ خودرا پرداخت نماید وازحالت دائمی در می آید.

برای دستفروشان جایگاه در نظر گرفته نمی شود؟

جایگاه ثابت مشکل ایجاد کردومعظل بزرگی شد.برای نمونه جلوی امام زاده محمد جایی که در تعریض خیابان ماهم هست ملک برای اوقاف است آمدند یک سال اینجا ساماندهی نمایندمنتها بنا ساختند وفردمی گوید می خواهی تعریض انجام دهی باید ملک را بخری .کلا پیگیری من برای مدیریت مشکلات کاسبان بود که سامان داده شود.

معظل دیگرما دفن زباله است که روزانه حدود ۱۲۰۰ تن زباله جمع می شودجدیدا شرکتی پیدا شده نماینده کشورخارجی که روزانه ۱۰۰۰تن زباله را تحویل می گیرد وبه صورت گازوئیل ،کربن،دوده صنعتی بازیافت می کند ودفن را به صفرمی رساند.در حال حاضر در مرحله امضاءتفاهم نامه هستیم .

در روز چندبار زباله توسط شهرداری جمع آوری می شود؟

شبی یک بار جمع آوری می شود.مردم عادت کرده اند که شبی یک بار این کاررا انجام دهند.ما متاسفانه در تولید زباله که باید کم شود فرهنگ سازی نداریم. اگرما یک شب درمیان اقدام به جمع آوری زباله کنیم مردم سعی می کنند تولید زباله را کمترکنند.با انجام کاری که پیگیری می کنیم مشکل زیست محیطی حل خواهد شد.

یک استارت آپی درالبرز طرحی را آماده کرده که مردم می توانند زمان دقیق نزدیک شده ماشین جمع آوری زباله را به وسیله آلارمی که می دهد بفهمندکه اپلیکیشن آن هم روی مبایل نصب می شودحتی نیاز به این نیست که زباله درخیابان گذاشته شود.البته طرح را گفتند با شهرداری کرج مطرح کردیم رقبتی نشان داده نشده است.

تایمر چراغ راهنمایی رانندگی را یک جوان کرجی اختراع کرد، حدود ده الی پانزده سال پیش بود که تلاش زیادی کرد واز طرح وی کسی استقبال نکرد لاجرم به جای دیگر رفت وطرح را ارائه کرد وکرج بعدها ازجای دیگر آن را تهیه نمود.

ما زباله هارا توسط یک پیمانکار که آنهارا دفن می کند انجام می دهیم ویک نفرهم تفکیک می کند که کلی هزینه دارد ویک درآمدی هم برای ما دارد.ولی ازطرفی وقتی زباله زودتر از موعد بیرون گذاشته شودافراد زباله دزد می آیند آنها را جمع آوری می کنندوشهررا آلوده تر می کنند.

شهرداری تهران یک کار فرهنگی انجام داد وآن اینکه زباله ها ساعت خاصی بیرون گذاشته شود.جواب خوبی هم گرفت حال باید کاری کرد که مردم با علاقه زباله را تفکیک شده به شما تحویل  دهند. هزینه می تواند به تولید کننده زباله برسد.

متاسفانه این طرح را چندین بارانجام دادیم ولی چون به ارزونی مواد نفتی وکاغذی برخورد کردیم هزینه را آنقدربالا می بردکه بخش خصوصی هم بی خیال شد واز کاردر این حوزه کنار رفت .

دردوره بعد چه خواهید کرد؟

در خصوص قطار شهری خیلی پیگیری کردم که یکی از منتقدین شرکت  بودم ولی الان توانستیم فسخ را انجام دهیم لذا از جهت قانونی نتوانستیم کاری انجام دهیم .ما اگرقطارشهری را ۵ سال دیگر بتوانیم راه اندازی کنیم خیلی هنرکرده ایم .

 برای دوربعدی مردم به چه دلیل باید آقای کیان را انتخاب کنند؟

مابا اینکه خودمان را متخصص شهرمی دانستیم ولی متخصص شورا نبودیم .همه همکاران ازلحاظ تخصصی شورایی رشد داشته اند.بنده دوره بعدی انتخاب شوم بیشتر روی مسائل ترافیکی ،شهرسازی و فضای سبزکارمی کنم .

می توانید به جای کلی گویی تیتروار مطرح کنید؟شما باروند مدیریت ترافیک فعلی موافق هستید؟

درحال حاضریکی از دلایلی که مردم با پل سازی مخالف هستنداین است که پل ها همه باهم ساخته نمی شودساخت پل ها در نقاط مختلف شهرموجب ترافیک شده است.دردوره بعد  ساخت پل روگذررابا روال دیگری پی میگیریم.

جای این پلها چه چیزی جایگزین خواهد شد؟چون قانون می گوید به جای آن زیر گذر باشد.

پل سرحد آبادنزدیک به ۲۰ الی ۳۰ سال پیش توسط وزارت راه ساخته شده است .خیلی ازورژن های ایمنی رارعایت نکردند ونظارت هم مشکل داشته است .نه اینکه ما بگوییم پل نمی زنیم سعی می کنیم تخصصی ترعمل کنیم .ما باتوجه به اینکه دوست داریم برای مردم کارانجام دهیم تعجیل مان برای کارهای عمرانی بزرگ زیاد است.فکر می کردیم پروژه های بزرگ در شهر کمتر انجام شده است .وچون خیلی دوست داشتیم به مردم بگوییم ما می خواهیم کارکنیم وخدمت گذارآنها باشیم حالا یا انتخاب کنند یا خیر.دوست دارم چندتا کاربزرگ در این دوره انجام دهم.دراین دوره یاد گرفته ایم که با تحمل بیشترعمل کنیم وبه مسائل تخصصی ترنسبت به قبل نگاه کنیم .

اگر بخواهید تخصصی ترببینید چه می کنید آیا شریانهارا ازشهر بیرون می برید؟بزرگراه شمالی وجنوبی را پیگیری می کنید؟داخل شهررا محله سازی می کنید؟

بله دقیقا همینطوراست ما درحین احداث پروژه های بزرگ که انجام دادیم بزرگراه شمال ، جنوبی ، هم پیگیربودیم وشهرداری هر طور که امتیاز خواست تا ما مصوب کنیم انجام دادیم تا شهر را از بن بست خارج کنیم .چون می دانید که کرج به دلیل نزدیک بودن به پایتخت محل عبور ۱۴ استان است با جمعیت دو میلیون نفری که داریم .

در خصوص محله سازی قوی کردن محله ها وترافیک به بیرون انتقال پیدا کندچه نظری در این رابطه دارید؟

با توجه به مشکلاتی که آلودگی ودود به دنبال آورده با احداث پیاده راه سازی باید فرهنگ پیاده روی را درمردم ایجاد کنیم.متاسفانه یک زمانی درمساجد می رفتیم همه نشسته یا ایستاده نمازشان را می خواندند ولی الان مساجد شده مثل کلاس کنکور چون پر شده از صندلی .

ماقبلا معروف بودیم به باغ شهرمن بارها در جلسات مطرح کردم که جاهایی که باغ هست را توانمند سازی کنیم طوری عمل شود که مالک هم منفعت ببرد هم بتواند باغ را نگه دارد.که این مسئله درحال پیگیری است.

بنده چون مدیر بحران شهرداری بودم دغدغه اصلی من بافت فرسوده است.از نظردولت بافت فرسوده جایی است که دسترسی راحت ندارد.بیشتر جاهای شهرکرج بافت فرسوده است ولی متاسفانه به عنوان بافت فرسوده شناخته نشده است .ما یک مسئله را دربودجه هرساله شهرداری اصرارکردیم ولی متاسفانه دراین قضیه درعین این که درمسائل عمرانی ،ما باسرعت وشتاب پیش رفتیم ولی در این کاری که ما پیشنهاد دادیم توجهی نشد در صورتی که دربرخی ازشهرهای کشوراین کارانجام شده است .ما گفتیم خودشهرداری در هرمنطقه اگربودجه مالی ندارد دردو منطقه به وسعت دوهکتاربافت فرسوده را در نظر بگیردوتملک کند وتخریب نماید.خیابان ها ومسائل خدماتی را انجام دهد سپس تحویل بخش خصوصی برای ساخت بدهد.این کارهم درآمد برای شهرداری می باشد هم اشتغال عالی ایجاد می کند.سرمایه درگردش اتفاق می افتد.

باید گفت که ۸۰% از ساختمانها کرج ناایمن هستند.بنده این بحث را درکنفرانس متروپلیس که در مشهد برگزار شدمطرح کردم که کلانشهرما ۸۰% بافت فرسوده دارد.با خودم گفتم شاید مسخره کنند اما نمایندگان مشهد وتبریزوکلان شهرهای دیگربا نظربنده موافق بودند .همان طور که می دانیم درزلزله بم درعرض چند ثانیه ۳۰ هزارنفرهموطن ما کشته شدند.

الان چیزی که بحران نیست در کرج بحران ایجاد می کند.با آمدن باران سیل ایجاد می شود.

مقام معظم رهبری در رابطه با این قضیه مطالبی را فرمودند وآن اینکه بعضی اوقات این یک حادثه است مابا بی تدبیری آنرا تبدیل به بلا می کنیم .

من در سازمان بازیافت که مسئول بازرسی بودم یک پاک سازی گذاشتم ودرکوه برای بچه ها مسابقه برگزارشد، وقتی در حال گشتن بودیم دختر کوچک من گفت بابا من می خواهم  زودترظرفم را پرکنم گفتم برو سیل بند ی که پشت هست درعرض ۲ ساعت ۲۰ گونی زباله جمع کردم .

یکی از دلایلی که ما مشکل آب داریم این است که بالادست چون شیب است تمام گل ولای را باخود به پایین می آورد وموجب بحران می شود.

با تجربه ای که شما دارید در حوزه مدیریت بحران چه کارهایی انجام داده اید؟

یکی از کارهای من این است که بالادست کرج را که شیب هم دارد.رودخانه دلمبر که از کوه کرج شروع می شود وتا حصارک بالا ، شاهین ویلا،باغستان رد می شود وبه سمت قزل حصار وکیان مهرو علی آباد می رودآن را لوله گذاری کردیم .

شهرداری جدیدا توافق هایی بامنابع طبیعی انجام داده که درحین احداث فضای سبزخودبه خود این قضیه را پوشش خواهد داد.وجلوی فرسایش را می گیرد.

خیابانهای شهری را چه می کنید؟آسفالت زیر سازی نمی شود.جوب ها استاندارد نیست .مدیریت فاضلابی نداریم .وسط خیابانها استاندارد درست نشده است .

در حال حاضر یکسری کارها برای انتقال آبهای سطحی درحال انجام است.در اسلام آباد،براغان ، قسمتی ازجهانشهراین کاردرحال انجام است.معظل مالی باعث شده کارکند پیش برود.

طبق شنیده ها قراراست یک مرکزخدمات الکترونیک برای شهرداری احداث شود اگرصحت دارد چطورامکان پذیر می باشد؟

زیر ساخت ها آماده نیست ، پرونده ها باید کاملا اسکن شوند.اتوماسیون مناطق باید لینک شوند.فیبرنوری انجام شود.بعید است تا آخر دوره چهارم مجوزآماده شود.

چه کسانی می توانند این مجوزرا دریافت نمایند؟فقط به اعضای خودشهرداری ظاهرا داده می شود.

این کارممنوع است که مجوزبه اعضای شهرداری داده شود،مگر اینکه بازنشسته باشند.اگرنیروی شهرداری باشد برابرماده قانونی دخالت کارمندان دولت در بخشهای خصوصی جرم می باشد وتخلف محسوب می شود.

آیاقرار هست راه اندازی شود؟

بله قرار است راه اندازی شود.

مصاحبه:علیرضا عبادالهی

مطالب مرتبط استان البرز  , بررسی عملکرداعضای شورای شهر  , تیتریک  , سیاسی  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها