سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
»   استان البرز, بررسی عملکرداعضای شورای شهر, تیتریک, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   گزارش عملکردچهارساله غفور قاسم پور عضوشورای شهرکرج
1,283 views
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۰۰

گزارش عملکردچهارساله غفور قاسم پور عضوشورای شهرکرج

شورای شهر چهارم کرج را که به عنوان یک شهروند هم ببینیم بسیار از شوراهای قبل متفاوت است هم از نظر تعداد اعضا و هم از نظر تعدد پروژه ها که البته پروژه های عمرانی آن بیشتر از سایر پروژه ها بوده است.اثرآنلاین برای پوشش گزارش عملکرد اعضای این شورا از همه آنها دعوت کرد تا در مصاحبه ای اختصاصی به تشریح عملکرد خود بپردازند غفور قاسم پور یکی از اولین ها بود که با علاقه به این پیشنهاد پاسخ مثبت داد.هنگامی که برای مصاحبه به دیدنش رفتیم اولین نکته ای که توجه را به خود جلب می کرد صداقت لهجه او بود. آذری زبانی که با آرامش خاطر خاصی به پس زمینه حقیقت گویی سخن می گفت.در ادامه مصاحبه اثرآنلاین با غفور قاسم پور عضو شورای شهرکرج در دور چهارم را می خوانید.

خودتان را معرفی نمایید؟

غفورقاسم عضوشورای  اسلامی چهارم شهرکرج هستم  و از سال هفتاد در بدنه اجرایی شهرکرج در حوزه استانداری وفرمانداری به مدت سی سال  مشغول به فعالیت وخدمتگزاری می باشم . در این مدت سمتهای متعددی ازجمله ریاست اداره سیاسی واجتماعی فرمانداری ،کارشناس برنامه ریزی ،معاون مدیر کل شهری وروستایی وآخرین سمت قبل از شورای شهرمدیرکل اتباع خارجی استانداری البرز را داشتم. ۲۷سال سابقه دروزارت کشوردارم که با۴سال شورا حدود سی سال به مردم خدمت رسانی نمود ه ام .

از زندگی خصوصی بگویید؟

متاهل هستم ،دارای یک دختر۱۷ ساله وپسر۹ساله هستم دخترم کلاس سوم دبیرستان است و همسرم خانه دار می باشد.

امروزه در برابر قبول مسئولیت در هرکاری ما دروهله اول باید هرکاری بسیار سنگین است وهمه ما باید در جهت کسب رضایت الهی وحل مشکلات مردم تلاش کنیم.حضور همه ما که الان درهر مقام وشغل ومنصبی هستیم حاصل رشادتها ،جانفشانی هاوفداکاریهای شهدای عزیزمان بوده،چه بسا انقلاب جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی رحمت الله علیه به وقوع نپیوسته بودموقعیت کنونی برای خیلی از افراد مثل بنده حقیر مهیا نبود لذانباید به این پستها ،شغلها که در منصب آنها هستیم به عنوان غنایم جنگی نگاه کنیم.همه ماباید تلاش کنیم در هر شغلی هستیم در برابر خداوند تبارک وتعالی وجدان خودمان را در مقابل مردم عزیز پاسخگو باشیم .از هر کاری که باعث رنجش وآزارمردم می شود پرهیز کنیم.خداوند  توفیق خالصانه نصیب همه ما بگرداند.اگر کارها خالصانه وبرای رضای خدا باشد جامعه قطعا در اوج خواهد بود.و همچنین موفقیتهای پی در پی حاصل خواهیم کرد که این موفقیت در نهایت منجر به رضایتمندی عموم مردم می باشد.

با توجه به اینکه در سطح استانی بودید ومسئولیتهای کمی هم نداشتیدشاید خیلی ها آرزوی این مسئولیت را داشتند و استانی بودید

چرا در شورای شهر عضو شدید؟وخودرا ازشرایط انتصابی به مرحله انتخاب رای مردم گذاشتید؟

از منظربنده خدمت بالا وپایین نداردانسان در هرجا می تواند خدمت کندو منشاءاثر باشدمن به جایگاه مدیریتی بالاویا پایین اعتقادی ندارم،من همیشه اعتقاد داشتم نزدیک مردم باشم،جایی بتوانم خدمت کنم که منشاءخیرو برکت باشم ،برای آخرت صالحاتی از خود برجای گذارم.به همین دلیل با توجه به تجربه اجرائی سی ساله که داشتم اعتقادم این بود که می توانم در شورای اسلامی شهر کرج باتوجه به اینکه حوزه وسیع وگسترده ای دارد مثمرثمر باشم با درخواست مردم وبسیاری از گرو ه های مختلف از جمله صنفی وسیاسی وارد این حوزه شدم.احساس کردیدتجربه  در حوزه قانونگذاری ونظارت در پارلمان لازم است.

چقدر شما رسانه ای هستید برعکس همه که فرار می کنندشما خوب استقبال می کنید.توضیح دهید چرا؟

من در ابتدا عرض کردم اعتقادم این است که حضور رسانه ومطبوعات می تواند کمک کند به روند گسترش توسعه وآبادانی شهروهم چنین نگاه تیز بینانه ونقادانه ای که دارندمی توانند  در موفقیت شهرثمر بخش باشند.به همین دلیل بنده از حضور اصحاب رسانه ومطبوعات استقبال می کنم .نگاه خیلی از دوستان در حوزه مطبوعات ورسانه به سمت وسویی بود که چرخه سازندگی  در شهر رابه سمت توسعه هدایت کرد.

به اعتقاد بنده رسانه نقش بسیار مهمی در روند توسعه ویکپارچگی ملی دارد و باتوجه به دید نقادانه اصحاب رسانه می توانیم چرخه سازندگی شهر را بهسازی  نماییم ،انتقادهای سازنده ومفیدرا پذیرا هستیم وبا سعه صدرپاسخگوی دوستان درحوزه رسانه ومطبوعات می باشیم.

زیر سئوال بردن مطبوعات را چطور می بینید؟

ما نقد های سازنده را که در جهت مصلحت شهر باشد با جان ودل می پذیریم وبا سعه صدر درخصوص این انتقاد های سازند ه که باعث آبادانی وعمران شهر می شودپذیرا هستیم وپاسخگوی این عزیزان در این حوزه هستیم.

از اقوام کسی را وارد سیستم اداری کردید؟

بالاخره افراد خانواده هم جویای کار هستند در این کشور زندگی می کننداز ۱۲ نفر نمی توانم یک نفر از برادر خودم را معرفی نمایم؟در تمام سازمان ها چنین کاری انجام می پذیردمن برادرم را اگر معرفی کردم پدربنده جانباز ۲۵%است و۵۰ ماه هم جبهه دارد اولویت هم دارد من شاید دخیل نباشم ، بلکه قانون تعریف دارد برای اینگونه افراد تسهیلات ویژه در نظر گرفته شود.وباید استخدام شوند. البته ۳سال هم استخدام نبود بعداز سه سال بصورت قراردادکارگری موقت بود که یک ساله است.

قانونی است که اعضا شورا نمی توانندبه انتصاب واشتغال مستقیم فامیل خود اقدام کنند؟

این مربوط به انتصاب عزل ونصب ها می شود

پس اعضا شورا حتی قوم وخویش خودرا می توانند برای اشتغال معرفی کنند؟

قوم خویش که معرفی نکردند این یک توافقی هست دراستخدام دوستان دارند اشتباه می کننداستخدام تابع شرایط وضوابطی است که قانون آن را تعیین می کند،باید از سازمان شهرداریها مجوز بگیریدکارهارا انجام دهید بعد بیایید برای اشتغال اینها یک مصوبه ای است به نام قرارداد کارگری معین وموقت که تا پایان سال قرارداد تمام می شود،به هیچ عنوان استخدامی نیست طبق توافق شورای اسلامی شهر ۱۲ نفر معرفی کردندکه یک نفر از آنها برادر بنده بوده.

کلا به سفارش کردن معتقد هستید؟

با سفارشی که برای  روند توسعه شهرمان باشد موافق هستم.سفارش صددرصد در چارچوب قانون است شما می توانی ادعا کنی  در کشور کسی سفارش نمی کند؟سفارش نیروهایی که انگیزه زیادی دارندو می تواند تاثیر گذار باشد در جایگاهی که قرار می گیردومنجربه تغییر وتحول در منطقه شود،پیشنهاد می کنیم برابر قانون اشتغال وی را انجام دهند.

دوره قبل چقدر هزینه کردید برای انتخابات؟آقای قاسمپور خودرا چگونه تعریف می کند؟

من هزینه ای از خودم نپرداختم،دو سه گروه برای من هزینه کردنددر انتخابات دوستان واقوام بودند.کل هزینه خرج انتخابات بنده صد وبیست میلیون تومان شد.

در این دوره چقدر خرج خواهید کرد ؟

همین مقدار هزینه خواهم کرد.چون اعتقادی به زیاد خرج کردن ندارم لازم هم نمی بینم خرج هنگفتی کنم شاید دردوره قبلی هم اگر ببینید به گفته خیلی ها که به بنده گفتند کمترین تبلیغات از لحاظ بنروپوستر متعلق به بنده بوده است.

بیشترین قشری که در انتخابات شرکت می کنند وفعالیت دارند خانمها وجوانان هستندجایگاه این دوقشر وافراد بی بضاعت در بحث مدیریت شما چیست؟جوانها از شعاردستگا های دولتی خسته هستندشما چگونه دیدگاه خودرا به انها القاء می کنید که دوست دارند؟حق مطلب در خصوص بانوان ادا نشده دیدگاه خودرا بفرمایید.

طبیعتا یک سری مشکلات در جامعه ما وجود دارد،نمی توان گفت بی مشکل هستیم خیلی از مشکلات هم حل نشده مثل بیکاری که امروزه واقعا اثرنامطلوبی بروی جوانهای ما گذاشته واکثر جوانها باآن روبرو هستند. با شعار هم نیست ما طبق قانون نمی توانیم تولید اشتغال بکنیم ،باید همه دستگاهها دست به دست هم بدهیم از جمله مجلس،دولت،برای اینکه بخواهیم جوانها وبانوان حضور پرشوری در اجتماع داشته باشندوتاثیر بسیاری در حوز ه های سیاسی و انتخابات دارندواینکه کشور ما جوان است بنده در حوزه تخصصی خود می توانم اظهار نظر کنم خیلی از مردم ما برای اشتغال به ما مراجعه می کنند ولی بنده  ابزار قانونی برای تولید اشتغال ندارم .ولی به اعتقاد بنده ما هرچق