شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
»   بررسی عملکرداعضای شورای شهر, تیتریک  »   گزارش عملکرد چهارساله علی حاج کاظم عضوشورای چهارم شهرکرج
769 views
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۵۶

گزارش عملکرد چهارساله علی حاج کاظم عضوشورای چهارم شهرکرج

 

در ادامه مصاحبه های اثرآنلاین با اعضای شورای شهر کرج در دور چهارم به سراغ علی حاج کاظم عضو همیشه حاضر و خندان شورا رفتیم که در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با مسئولیت ها و عملکرد های وی در رابطه با وی اطلاعات بیشتری را به نظرتان می رسانیم.

در شورا چه مسئولیت های داشته اید؟

علی حاج کاظم  هستم.متولد سال ۱۳۴۷،در حال حاظرعضو شورای شهر و عضو هئیت رئیسه شورای شهر کرج ضمن آنکه از ابتدای شورای چهارم خزانه دار شورای شهر کرج بوده ام.عضو کمیسیون فرهنگی،عضو کمیسیون معاملات،نماینده شورای شهر در کمیسیون پزشکی نظام وظیفه،عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر وناظر سازمان زیبا سازی شهرداری کرج هم هستم.

چرا با توجه به سطح مسئولیت هایتان که استانی بوده است به شورای شهر که یک نهاد شهری است ورود کردید؟

وقتی دیدم می شود در شورا اثر گذار بود به عنوان یک نهاد اجتماعی وبا توجه به رویکرد تربیتی و اصلاحی خود و چون دغدغه های مردم را دیدم و براساس مدل کارم به دغدغه های مردم و مناطق کم تر برخوردار و ضعیف تصمیم گرفتم بیایم و یک سری کار برای آنها انجام دهم.ضمن آنکه قبل از شورا در قوه قضاییه مسئولیت داشتم و وظیفه ام اصلاح و تربیت بوده است.

شعارتان چه بوده است؟

به نظرم اینکه کسی شعار بدهد بیاید در شورا آن را انجام می دهد اشتباه است.اکنون در بعضی از رسانه ها میبینیم بعضی از اعضای شورا را زیر سوال می برند و می گویند اینکه به شعارش عمل نکرده است برخلاف آن هم عمل کرده است یعنی مثلا گفته  درب کار می گذارم حالا آمده است و دیوار کشیده است.در حالی که این نگاه درست نیست.به هر حال شورا یک سری قوانین و دستورالعمل هایی دارد و لایحه های که شهرداری به شورا می دهد.این مسائل در شورا بررسی می شود و چکش کاری می شود در کمیسیون های مربوطه و ساعتها در کمیسیون بررسی می شود و تازه بعد از آن وارد صحن علنی شورا می شود.چه آنکه پیش آمده است طرحی در کمیسیون رای آورده است اما در صحن شورا رای نیاورده است.عده ای گمان می کنند شورای یک مجموعه سیاسی است در حالی که شورا یک مجموعه اجتماعی است و رویکردش اجتماعی و خدماتی است.در واقع اگر وظیفه شهرداری را ببینید از حیات تا ممات(از بدو تولد تا فوت) است و در ارتباط است.

سمت و سوی کارهایی که شما بیشتر پیگیری کردید چه بوده است؟

تاکید من در اول شورا این بوده که شورا را صنفی و منطقه ای نکنید.و نگاه خود را بزرگ کنید به عنوان امنای شهر و تصمیم گیری برای شهر که اولین وظیفه آن تصویب بودجه و بعد نظارت بر استفاده از آن است.و کاراصلی ما نظارت و سیاست گذاری در سطح کلان است.هرکس هم که می گوید من فردی کاری را کردم بعید است چون تا اعضای شورا رای ندهند شدنی نیست. یک روز بودجه ما چهارصد میلیارد تومان بوده است الان دوهزار و دویست میلیارد تومان است.کار بزرگی انجام شده است بودجه فرهنگی ما برای مثال رشد بسیار زیادی داشته است.الان هم مشخص است.ما حتی در بحث سرویس بهداشتی محلات کار کردیم.الان آرامستان (قبرستان) بهشت سکینه در حال پر شدن است.ما این موضوع را پیش بینی کردیم و در جاده اشتهارد زمینی به مساحت ۲۶۰ هکتار را آماده سازی و غسالخانه آن را هم آماده کردیم و حتی می تواند دفن در آنجا صورت بگیرد.

شورای چهارم شورای بسیار پر جنب و جوشی بوده است.ما حتی در بسیاری از مناطق شهرداری هم نداشتیم اما در این دوره ساخته شده است.در بحث دغدغه مردم مثلا حصارک پایین جوی و جدول درست شده است.در منطقه شهید ایرانی یک پارک بسیار بزرگ توافق شده است.یا در جای دیگر بحث بازار روز،چندین پروژه افتتاح پارکینگ و …. هرچقدر کارکنیم جای کار هست چون شهرکرج شهربزرگی است.ما بسیاری از کارها نگاه کلان داریم حتی پروژه های داریم که تاثیر ملی دارد مثل  پل شهدای حصارک.یا مثلا پل میدان سپاه و میانجاده گره های کور ترافیکی را

می بینیم عده ای از الان برای شورای پنجم تلاش می کنند ما می گوییم کسی که الان عضو شورااست تا مرداد ماه عضو شورا است.کسی که الان عضو هست بی توجه است بعدا چه خواهد کرد.

به شهرداری(مدیریت شهری) چه نمره ای می دهید؟

۱۷ از ۲۰

علت حضور دوباره تان برای شورای شهر چیست؟

من تلاشمو کردم و تجربه خودم را به شورا منتقل کردم و از نزدیک با خیلی مسائل درگیر بودیم و تجربه های گران سنگی رو بدست آوردم و امید دارم بتوانم کارها رو برهمین اساس که انجام دادم ادامه بدهم.وتوانستم در خیلی مسائل تاثیر مثبت بگذارم.از جمله توسعه شهری در مناطق کم تر برخوردار.کارهای بزرگ و پروژه های بزرگ رو انجام دادیم ان شاالله کارهای نیمه تمام رو تمام کنیم و در مناطق ضعیف که کافی کار نشده کار بکنیم که هم سطح بشن امکانات و شرایط.

آیا از نزدیکان خود کسی را به سیستم وارد کردید؟

به هر حال در هر کاری آدم سعی می کند از آشنایان خود که به آنها بیشتر اعتماد دارد استفاده کند.شایعاتی هم که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است در مورد مجید فرجی قبل از ما بوده است و این که می گویند با لایحه آمده که این موضوع کذب است.اگر خیلی موضوعات سوال بشود رفع ابهام می شود اما متاسفانه سوال نمی کنند.ضمن اینکه به هرحال رهبری گفته اند من شبها بخاطر بیکاری جوانان خوابم نمی برد. حال اگر کسی در سیستم شهرداری وارد شده است یک باری از شهر برداشته است و یک خانواده ای دارد می چرخد به هر حال همه اینها مال همین کشورهمین نظام اند.عرف هم هست در دستگاهها می گوید می خواهید بازنشست شوید اولویت با خانواده تان است.ضمن آنکه از شورای اول هم بوده است.

متاسفانه عده ای هم چون توانایی ندارند می آیند و دست به تخریب می زنند.بهتر است به جای زیر سوال بردن دیگران از دستاوردهای خود بیشتر صحبت کنیم.بهتر است این گونه مسائل هم شفاف سازی شود و شائبه ها هم رفع شود و بدترین ایراد بی تقوایی است.اگر تقوا رعایت شود ما بسیاری از مشکلات را نخواهیم داشت نه تنها در شورا که در جامعه مشکل نخواهیم داشت.

 

1395-11-12-30494688[1]

 

مطالب مرتبط بررسی عملکرداعضای شورای شهر  , تیتریک

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها