سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
»   اجتماعی, اقتصادی, دانشگاه, کارآفرینی  »   گشایش دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران
381 views
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۶

معاون رییس جمهور در بحث اشتغال گفت:هنر آن است که اشتغال را در خصوص بیشترین سهم بیکاران کشور که عمدتا دانش آموختگان دانشگاه هستندقرار دهیم

گشایش دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

درحال حاضر در تلاش هستیم که ستادهای توسعه فن آوری را ه بردی که بالغ بر 124 اولویت در نقشه جامع علمی کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است تشکیل دهیم.

به گزارش گروه اجتماعیاثرآنلاین معاون رییس جمهوردرمراسم گشایش دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران۱۶تا ۱۸ فروردین طی سخنانی گفت:درواقع رشته های علمی وفن آوری کشور جزو ده جایگاه اول دنیا می باشندو درحال حاضر در تلاش هستیم که ستادهای توسعه فن آوری را ه بردی که بالغ بر ۱۲۴ اولویت در نقشه جامع علمی کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است تشکیل دهیم .آخرین ستادهایی که ما تشکیل داده ایم ستادفن آوری لیزر فوتونیک وهمچنین ستادتوسعه فن آوری موادوساخت پیشرفته می باشد.

وی در ادامه افزود:امیدوارم روزی این شعار تحقق پیدا کند روزی برما خرده می گرفتند که ما فرار مغز ها راداریم که این واژ ه درستی نیست خیلی از عزیزان به خارج از کشور سفر می کنند تا یا فته های علمی وفن آوری جهان را به داخل منتقل نمایند.خوشبختانه فقط در یکی از دانشگاه های ما فقط در یک شرکت ۱۶ عضو محترم شرکتهای دانش بنیان داریم .که این افراد از دانشگاه های استند فورد ،سیلیکن ولی ،ویچ کلمبیا،هاروارد،ام آی تی ،از دانشگاه های معتبر دنیا مهاجرت بر عکس دارند، بیش از ۳۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه هارا شاهد هستیم که یک سال از طریق بنیاد ملی نخبگان که این افراد می توانند فر صت مطالعاتی را داخل داشته باشندبا  دانشگاه های داخل همکاری نماینداگر هم دانشگاه به خدمات وی نیاز داشته باشدوفرد علاقه مند به ماندن درآن دانشگاه باشدمی تواند از مزایای این تسهیلاتی که بنیادملی نخبگان دارد استفاده نماید.

معاون رییس جمهور تصریح کرد:نکته قابل توجه این است که چار ه ای جز این نیست که ما اقتصاد متکی بر منابع خام را به سمت اقتصاد مقاومتی که ازاین جنس می باشدببریم این راهی است که همه کشور های پیشرفته و توسعه یافته پیدا کرد ه اندکه بر اساس این فن آوری هم محیط زیست مد نظر قرار گرفته شودو هم با توجه به مشکلاتی که مربوط به کره زمین از جمله مسئله آب می توجه شود.

وی گفت:چیز هایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است از جمله موتور سیکلت وخودروهااز جنس اقتصاد مقاومتی هستند.وشاهد جذب وماندگاری دانش آموختگان دانشگاه را هستیم .اشتغال دانش آموختگان در سالی که مزین به اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال است .

ایشان در ادامه افزود:هنر آن است که اشتغال را در خصوص بیشترین سهم بیکاران کشور که عمدتا دانش آموختگان دانشگاه هستندقرار دهیم ،این برازنده هیچ کشوری نیست که فرهیختگان ودانش آموختگان علمی و فن آوری آن کشور بیکار باشند .واقعیت این است که باید ایمان آورد فارغ از جهت گیر ی های سیاسی به ظر فیت های ملی توجه نماییم.

وی در خصوص نسبت تعریف پروژ ه ای مشتر ک بین المللی برای استفاده از فن آوری رباتیک وهوش مصنوعی تصریح کرد: برای شناسایی ورفع نیاز های ضروری جامعه بشریت فارغ از مرز های میهنی وملی وکشوری ما از هر نوع فن آوری که برای رفع نیاز های کشور باشد حمایت می کنیم ،هم چنین مردم مزایای فن آوری را ببینندو مسائل زیست محیطی را رعات کنند.

وی در خصوص بحث امداد ونجات که یکی از ضر ور تها می باشد افزود: کمتر از ۲۰ دقیقه شما می بینیدکه یک سیل ویرانگر ۲۰۰۰میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می کند،پیش بینی سیل وزلزله نکاتی است که فقط فن آوری می تواندآسیب های طبیعی ناشی از این مواردرا کاهش دهدآسیبهایی که ما به دست خودمان انجام می دهیم مثل تخریب جنگلها که باعث رانش زمین می شود.

معاون رییس جمهور درپایان درخصوص توسعه فن آوری گفت: فن آور ی هایی که توسعه پیدا کرد ه است به خصوص خودروهایی که هم چهار چرخ هستندوموتورسیکلت که دولت یازدهم موانع را درخصوص آن برطرف نموده وبحث شماره گذاری آن هم خوشبختانه حل شده است .ما در معاونت علمی وفن آوری ریاست جمهوری ازهرگونه فن آوری که بخواهدایجاد اشتغال نمایدوبتواند آسیب های اجتماعی کشور را کم کند وایجاد اشتغال نمایدحمایت خواهیم کرد.

۱
اثر آنلاین

مطالب مرتبط اجتماعی  , اقتصادی  , دانشگاه  , کارآفرینی

  فضای سبز به‌ویژه پارک‌های شهری، به‌عنوان عصر اصلی در اوقات فراغت و آرامش بخشی به شهروندان حیاتی است. از سوی دیگر، یکی از راههای رسیدن به توسعه پایدار و ایجاد سرزندگی، داشتن رفاه و آسایش در زندگی جامعه می‌باشد که...
به گزارش اثرآنلاین از کرج اکبر سلیم نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در برنامه تجلیل از المپیون ها و مدال آوران المپیک البرز که در سالن میلاد شهرداری کرج با تقدیر از جوانان و ورزشکاران گفت:ورزشکاران افتخاران البرز...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز؛  حجت الاسلام شمس الله فلاح مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز به همراه علی معدنی پورمعاون اداری مالی و جمعی از کارشناسان اداره کل...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز؛ نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی اقشار کتاب‌خوان ویژه شعرا در سالن آمفی تئاتر کتابخانه امیرکبیرکرج برگزار شد. به همت اداره کل کتابخانه های عمومی...
عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها