یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
»   استان البرز, کرج, گزارش, مدیریت شهری  »   تقویت مشارکت و تعاملات مردمی تاثیر مستقیم بر رشد یکپارچه شهر دارد.
342 views
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۱۰

تقویت مشارکت و تعاملات مردمی تاثیر مستقیم بر رشد یکپارچه شهر دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: تقویت مشارکت و تعاملات مردمی باعث ایجاد رقابت و توازن زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می شود که از این طریق زمینه رشد یکپارچه شهرها به وجود می آید.

به گزارش اثرآنلاین  و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ غفور قاسمپور ضمن بیان این مطلب افزود: نظام مدیریت شهری مانند دیگر نهادها در تبادل و تعامل با جامعه و شهروندان معنا پیدا می کند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح و دقیق در حوزه شهری اظهار داشت: وجود مشکلات در برنامه‌ریزی‌ها، باعث بروز ناهنجاری‌های اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی، نارضایتی‌های اجتماعی خواهد شد.

این مسئول وجود برنامه‌های مدون راهبردی توسعه شهر از دیگر ملزومات کلانشهر ها دانست و گفت: استفاده و بهره‌گیری از تجربیات ملی، برنامه‌ریزی شهری، افزایش مشارکت مردمی در مدیریت شهری، تبیین وظایف و مسوولیت‌های شوراهای اسلامی شهرها برای رسیدن به جایگاه پارلمان شهری از الزامات تدوین برنامه راهبردی توسعه کلانشهر کرج  می‌باشد.

قاسمپور به نقش رسانه ها در این خصوص اشاره کرد و افزود: عملکرد رسانه ها نسبت به رویدادهای مدیریت شهری از یک سو منعکس کننده نیازها و تقاضاها و مطالبات مردم است و از سوی دیگر عامل اطلاع رسانی فعالیت های انجام گرفته از سوی مسؤولان عرصه مدیریت شهری است که باعث آگاهی مردم از این فعالیت ها، استفاده از خدمات ارائه شده و یا مشارکت در آنها می شود و در مجموع ارتباط مستقیمی با این مقوله دارد.

وی در پایان عنوان کرد: موثرترین راه برای تسهیل مشارکت شهروندان، آگاه کردن آنان از مسایل و ارائه اطلاعات به روز و جامع ازطریق رسانه ها است.

اثرآنلاین

مطالب مرتبط استان البرز  , کرج  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها