اولین اتاق فکر خانه صمت البرز
اولین اتاق فکر خانه صمت البرز

  به گزارش اثرآنلاین و به نقل از روابط عمومی خانه صمت استان البرز اولین اتاق فکر خانه صمت در استان البرزبرگزار شد. دکتر رضا رضایی رئیس هیئت مدیره خانه صمت البرز در این نشست گفت:اهمیت اتاق های فکر در دنیا بسیار زیاد است و تصمیم گیری ها براساس خرد جمعی صورت می گیرد و […]

 

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از روابط عمومی خانه صمت استان البرز اولین اتاق فکر خانه صمت در استان البرزبرگزار شد.

دکتر رضا رضایی رئیس هیئت مدیره خانه صمت البرز در این نشست گفت:اهمیت اتاق های فکر در دنیا بسیار زیاد است و تصمیم گیری ها براساس خرد جمعی صورت می گیرد و از همین رو است که در شانزدهمین جلسه هیئت مدیره خانه صمت استان البرز از شما بزرگواران دعوت کردیم تا درکنار هم اتاق فکری تشکیل دهیم تا برای مشکلات صنعت استان راهکار بیندیشیم.

وی افزود:خانه اساسنامه ای برای خود دارد و براساس آن انجمن های همگن نیز همینطور هستند که جمع آنها خانه ها را شکل می دهند و بر همین اساس قرار شد خانه های صمت در استان ها تشکیل شود

رئیس هیئت مدیره خانه صمت استان البرز ادامه داد: در کنار این موارد حل مشکلات فعالان اقتصادی موجود در استان از جمله اولویت های مدنظر ماست از مسائل مالی بیمه مالیات،توسعه دانش بنیان تا حتی مهارت های مدیریتی و مسائلی که بشود در شرایط انقلاب صنعتی نسل چهارم و پنجم باید بتوانیم فاصله خود را از علم در دنیا کم کنیم چرا که فاصله ما زیاد است و این در همه مسائل شرکت ها تاثیر گذاشته است و مقیاس کمی زیاد است. چه در صنعت،کشاورزی،دانشگاه و غیره و از همین رو است که شاید با بروز نشدن تکنولوژی حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد بهای تمام شده از همه جای دنیا گران تر است که باید بتوانیم این مشکلات را با دانش و تکنولوژی برتر حل کنیم.

رضارضایی گفت:در استان البرزبه نسبت واحدهای صنعتی تکنیکی تر و دانش بنیان تر است.

ایشان گفت:در ۱۵ جلسه ای که گذشت تمام تلاشمان را کردیم تا بتوانیم برای تولید و صنعت استان مثمر ثمر باشیم و سازمان صمت استان البرز هم سعی کردند پبرو تفاهم نامه با انتقال بخشی از وظایف خود به خانه صمت مسائل و تصمیم گیری ها را بیشتر به خانه به عنوان نماینده بخش خصوصی منتقل کنند.

رئیس هیئت مدیره خانه صمت گفت:متاسفانه بعضا اطلاعات حقوقی در بین مردم و حتی بخش تولید ما کم است و از همین رو گاهی دچار مشکلات حقوقی می شوند به همین دلیل در خانه کمیسیون حقوقی را برای حمایت از تولید کنندگان راه اندازی کردیم و برای اطلاع رسانی ایشان چند کارگاه هم برای مدیران و تولیدکنندگان استان البرز برگزار کردیم.

رضایی افزود:خانه غنا و قوام پیدا نمی کند جز با حضور صنعت گران،صاحب نظران و انجمن های استان البرز و از همین رو است که بنا داریم اتاق فکر پر قدرتی را در استان داشته باشیم و بتوانیم با راهنمایی شما فعالیت ها را پیش ببریم.

وی ادامه داد:ما ادعای آن را نداریم که در این خانه همه مشکلات را حل کنیم اما امیدواریم بتوانیم دو یا سه مشکل عمده و کلیدی در استان را با همفکری و همراهی هم حل کنیم.

رضایی گفت:ما در اولین گام برای دیداربه شهرک صنعتی اشتهارد رفتیم تا از نزدیک شاهد مشکلات این شهرک باشیم که از جمله آن بحث فاضلاب شهرک صنعتی،پساب غیرمعتارف برخی کارخانه ها،دلالی زمین توسط برخی سودجویان و … است/

وی افزود:مقدماتی بعد از جلسه در شهرک صنعتی اشتهارد پیگیری شده است و با برخی مسئولین مربوطه هم رایزنی شده است تا ان شاالله بتوانیم مشکلات این شهرک را حل کنیم. و این نگاه را برای کل استان داریم تا بتوانیم برای حل مشکلات آن ها قدمی در کنارهم و باهم برداریم.

لازم به ذکر است اولین اتاق فکر صنعت استان البرز با همت خانه صمت استان البرز با حضورتولیدکنندگان،صاحب نظران،مدیران و مرتبطین صنعت استان صبح سه شنبه اول آذر در محل خانه صمت استان برگزار شد.

همچنین در این نشست هر کدام از شرکت کنندگان به بیان دیدگاه،نظرات و مسائل مد نظر خود پرداختند و مهمترین مشکلات صنعت استان البرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.