یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, تیتریک, کارآفرینی, گزارش  »   باهم سفر کنیم ارزان وایمن
1,761 views
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۵۶

با نرم افزاربا همسفر:

باهم سفر کنیم ارزان وایمن

استارت آپ البرزی با تولید نرم افزار با همسفرامکان به اشتراک گذاشتن صندلی های خالی خودروهای سواری را با دیگران ممکن کرد.

به گزارش اثرآنلاین مهرداد صیرفی بنیانگذار استارت آپ با همسفرگفت: وب سایت را بانام” bahamsafar.com”ارائه دادیم کار ما این است که صندلی خالی اتومبیل شخصی  داخل شهری ،خارج شهری وبین شهری را به مسافران وصل می کنیم.

وی گفت:سیستم کار به این صورت است که افرادی که قصد سفربه داخل شهریا خارج شهردارند سفرشان را ثبت می کنند،تعداد صندلی خالی،قیمت،هزینه، سیگارکشیدن ممنوع ،بخاری سالم ،پخش موسیقی ،سیستم صوتی داردیاخیر خلاصه هر چیز ممکن که رادر این آگهی ثبت می کند وما  آن را دروب سایت ونرم افزار اندروید منتشر می کنیم ، به این صورت کاربران آگهی مورد نظرشان راپیدا می کنند درخواست خود را اعلام می نمایند، بعداز تایید درخواست می توانند باهم همسفر شوند.

صیرفی گفت:ازآنجایی که کار ما بحث زیست محیطی است دنبال منفعت مادی مستقیم از این سیستم نیستیم هیچ پورسانتی برداشت نمی کنیم.این در حالی است که برای به وجود نیامدن ذهنیت منفی  که ما چیزی برداشت می کنیم یا خیردر حالی که می دانید سیستم های اسنپ که در حال حمل ونقل مسافرهستند  ۱۳ درصد  برداشت می کنند . در نهایت بحث کرایه هم مابین راننده ومسافران رد وبدل می شود.

وی در ادامه افزود:ما روی تمام کاربران ازجمله رانندگان ومسافران احراز هویت خوبی را انجام می دهیم ،راننده ومسافر را بایک دید نگاه می کنیم،همه کاربر ما هستند، زیرا ممکن است کسی امروز راننده باشد وروز دیگر مسافرکسی شود به همین دلیل با یک دید نگاه می شوند.ما یک اپلی کیشن داریم وراننده ومسافر جدا نیست.

بنیانگذار استارت آپ با همسفر گفت: احراز هویتمان به این شکل است که ما در بدو ثبت نام پیامک  فعال سازی ارسال می کنیم ،مرحله دوم  نام ونام خانوادگی کاربر وارد می شود سپس سیستم ما شماره شانزده رقمی کارت بانکی کاربررادریافت می کند با سیستم بانکی چک می کنیم که با ان نام ونام خانوادگی که اعلام شده یکی هست یا خیر،بنابراین تا اینجا احراز هویت خیلی خوبی پیاده کرده ایم.

صیرفی در ادامه افزود:برای اینکه راننده بتواند آگهی بزند اطمینان بیشتری وجود داشته باشد مشخصات اتومبیلش را دریافت می کنیم پلاک اتومبیل ،رنگ نوع اتومبیل ،مدل اتومبیل ما همه این هارا به مسافران اعلام می کنیم.وقتی می خواهند سوار شوندازوی می خواهیم که فقط این اتومبیل را سوارشوند، وسیله مغایر با مشخصات داده شده را سوار نشود وآن راننده را برای ما ریپورت کند .ما خانمها را هم به صورت مستقل وجداگانه به صورت تلفنی احرازجنسیت می کنیم ،کسانی هم که در این بین خطا کنند ازرده خارج می شوند.

صیرفی گفت: سیستم ما رایگان است .کمک مستقیم،کمک مالی نمی خواهیم ولی اگر هم دادن که خیلی خوب می شود.توسعه وگسترش کار را هم خودمان انجام می دهیم ،ممکن است از قبل درآمد هایی داشته باشیم ، در خصوص کمک ما نیاز به کمکهای غیر مادی داریم البته از بیشتر نقاط پیشنهاد کمک داشته ایم. در حال حاضر بسیاری از سازمانها مارا حمایت کرده اند وبرخی هم در آینده قرار است مارا مورد حمایت قرار دهند.

وی گفت: بنده بسیار خوشحالم که این کار مفید واقع شده .روزنامه همشهری نصف صفحه را به ما اختصاص دادند،رادیو مارا حمایت کرد وما در آن برنامه داشتیم .همه به صورت رایگان است ما هیچ هزینه ای پرداخت نکردیم.

گزارشگر:علی رضا عبادالهی

مطالب مرتبط اقتصادی  , تیتریک  , کارآفرینی  , گزارش

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها