یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   استان البرز, تیتریک, گرمدره, مدیریت شهری  »   سعیدیان:گرمدره در مسیر پیشرفت و طرقی است
1,037 views
۱۱ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۱۰

سعیدیان:گرمدره در مسیر پیشرفت و طرقی است

داود سعیدیان نائب رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره در مصاحبه با هفته نامه جاذبه گفت:با توجه به آنکه گرمدره در سال ۸۳ با تجمیع ۵ روستا به شهر تبدیل شد و از بافت سنتی آماده شدیم جهت بسترسازی برای یک بافت شهری فراز ونشیب های زیادی را پشت سر گذاشتیم.در یک سالی که درشورای پنجم گذشت انتخاب شهردار و جایگزینی شهردار بخشی از انرژی های ما را گرفت هرچند جلوی کار ما را نگرفت و در یک سال گذشته سعی کردیم زیرساخت ها را راه بیندازیم که ان شاالله امسال آنها را جهت حصول نتیجه پی می گیریم.

وی افزود:شهرگرمدره به نام دیگری هم که معروف است شهرحرائم است که با شهرهای مختلف تهران،کرج،شهرقدس،فردیس دارای حریم هایی است که محل اختلاف است باید نهایی شود و یکی از پیگیری های اعضای شورای شهر تعیین تکلیف این موضوع است.ضمن آنکه سرفصل های دیگری هم مثل آب شرب،پیگیری مراکز بهداشتی و غیره است.

نائب رئیس شورای شهرگرمدره ادامه داد:یکی از علت هایی که آقای قدوسی به عنوان شهردار انتخاب شد پتانسیل های ایشان از جمله در ارتباط با شهرداری ها و عملکرد ایشان در معاونت فرمانداری بود که متوجه شدیم کسی است که می تواند سیاست های شورا را در گرمدره پی بگیرد.

سعیدیان بااشاره به پیگیری پروژه های گرمدره گفت:زیرگذر امیرآباد که ارتباط چهار منطقه پایین به بالا و همت است.و حریم هایی شهری گرمدره ،پیگیری ساکنین حریم راه آهن که جدیدا راه آهن خطی را اضافه کرده است که البته موظف شده اند املاکی که در حریم ریل هستند را تملک کنند را پیگیر هستیم.

این عضو شورای شهرافزود:در حوزه فرهنگی از ابتدای شورا پیگیر یک فرهنگسرای جامع بودیم که تمام نیازهارا پوشش دهد که زمین آن فراهم است طرح آن طراحی شده است و ماکتی هم ساخته شده است اکنون به دنبال یک سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم تااین مجموعه هرچه زودتر کار ساختش آغاز شود.

وی افزود:همچنین پیگیر راه اندازی یک مرکز مطالعات فرهنگی هستیم که پیشنهادخوب آقای صحافی مشاورفرهنگیمان بود که لایحه آن هم تصویب شده است و ان شاالله بعد از نهایی شدن در هیئت تطبیق فرمانداری کار اجرایی می شود.

سعیدیان افزود:در بحث سرمایه گذاری در شرح گرمدره باید به فرصت هاو ظرفیت های بسیار این شهر بالاخص در شمال شهرگرمدره و دامنه کوهستان اشاره کرد.

وی درادامه گفت:اکنون تردد هفده استان از شهرگرمدره است،اینجا قطب گل و گیاه غرب استان تهرانه،قطب ورزشی استان البرز در رشته جودو،پیشانی استان البرزه و شاهد تردد روزانه صدها هزار خودرو است و ناحیه شمالی شهر فرصت های بسیار گردشگری در قالب پارک های کوهستانی،باغ وحش،شهربازی می تواند موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

نائب رئیس شورا گفت:ضمن آنکه ما برنامه هایی را هم جهت تدوین یک الگو سرمایه گذاری به صورت عام داریم.درنهایت از شهروندان می خواهیم تا پیشنهادات و طرح های خود را به شورا ارائه کنند.

داودسعیدیان گفت:برای مشارکت مردم برای ارائه طرح های اجتماعی فراخوان هایی را اعلام کردیم که بانوان در این زمینه فعال تر بوده اند.گروه هایی به نام ذره بین شهر،هوشیارزنان. کارگروه فضای سبز،کارگروه آموزشی،کارگروه عمرانی و غیره، جوانان هم طرحی رو تحت عنوان اندیشکده جوانان که ان شاالله همه این ها را در قالب مرکز مطالعات فرهنگی فعال خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط استان البرز  , تیتریک  , گرمدره  , مدیریت شهری

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها