یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   استان البرز, گرمدره, گزارش, مدیریت شهری  »   هومن قدوسی به عنوان شهردارجدید گرمدره معارفه شد
877 views
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۱

صبح پنجشنبه برگزار شد:

هومن قدوسی به عنوان شهردارجدید گرمدره معارفه شد

هومن قدوسی معاون سابق عمرانی فرمانداری کرج باانتخاب اعضای شورای شهرگرمدره و ابلاغ استاندار البرز به عنوان شهردارجدید شهرگرمدره معارفه شد.

 

به گزارش اثرآنلاین و به نقل از هفته نامه جاذبه از گرمدره مراسم معارفه هومن قدوسی شهردار جدید گرمدره صبح پنجشنبه بیست و دوم شهریورماه نودوهفت در سالن جلسات شهرداری گرمدره برگزار شد.

عزیزاکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: مردم گرمدره مردمی فهیم و بزرگوار هستند که به خاطر قرارگیری بین دوکلانشهرتهران و کرج درگیر مشکلات بسیاری هستند که لازم است توجه ویژه ای به آنها شود که ما به عنوان نمایندگان مجلس همیشه پیگیر و کمک حال بودیم.

وی افزود:ما همیشه از منتخبین حمایت می کنیم و البته این حمایت تا وقتی است که اشتباهی نباشد وگرنه درمواجه با اشتباه اینطورنخواهد بود.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی افزود:از شورا می خواهم با شهردار جدید همراهی کنند و اگر مثلا فردا چیزی به آقای قدوسی گفتید و گوش نکرد سریع نروید برگه استیضاح پر کنید چراکه استیضاح آخرین راه است.

وی افزود: ان شاالله هم شما شهردار را درک کنید و هم شهردار شما را درک کند و باهمراهی هم کارها را پیش ببرید.

اکبریان در ادامه گفت:در بحث حریم های شهر گرمدره دو معاون استاندار قول هایی دادند ولی اجرایی نشد و من حتی برای بحث ریل با وزیر راه صحبت ویژه داشتم که ایشان هم دستورات لازم را صادر کرد که لازم است شهردار جدید پیگیری کند و هرجا نیاز به کمک داشت ما هستیم.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:شهردار باید جرئت اجرای کار داشته باشد و منتظر بودجه نباشد و از بدهکاری نترسد چراکه بسیاری از پروژه ها اگر درزمان خودش انجام نشود باید با چندین برابر بودجه تصویب شده اجرا شود که به نفع شهر نیست.

وی افزود:اینجا زمینه های وجود دارد که شهردار می تواند از ظرفیت سرمایه گذارها در این مورد استفاده کند که ده برابر عوارض برایتان خروجی خواهد داشت.

سیروس شفقی فرماندار شهرستان کرج نیز در این جلسه با اعلام رضایت ازانتخاب صورت گرفته گفت:شورا حلقه واسط بین مردم،مدیریت شهری،شهروندان و دولت است و اگر اهل شفافیت،اطلاع رسانی و سلامت باشد می تواند مشارکت مردم را فراهم کند.

وی افزود:ان شاالله درراستای تعامل و هم افزایی نتایج خوبی را در گرمدره شاهد باشیم.

عسگری مدیرکل شهری وشوراهای استانداری البرزگفت:از اعضای شورای شهر گرمدره تشکر می کنم فردی را انتخاب کردند که مورد اعتماد است و باتوجه به اینکه اولین تجربه شهرداری ایشان است ان شاالله شب و روز تلاش خواهند کرد.

وی افزود:مردم در گرمدره انتظارشان این نیست که شهرداری فقط به امور جاری و پرداخت حقوق کارمندان بپردازد ،بلکه مردم انتظار کارعمرانی و خدماتی را ازشهرداری دارند.

عسگری افزود:مردم از شهرداری انتظار پاکدستی و مدیریت صحیح امور مالی را دارند.

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری البرز خطاب به اعضای شورا گفت:اعضای شورا منتظر نباشند لایحه ای از سوی شهرداری ارائه شود بلکه پابه پای شهرداری تلاش کنند تا امور مربوط به شهر را پیش ببرند.

وی افزود:راه برون رفت از مشکلات در این شهر استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران است که این موضوع با همدلی همه اعضای شورا،شهردار و مسئولین شهر بدست می آید ضمن آنکه شهردار باید ارتباطات اجتماعی خوبی را با مسئولین شهر و مردم برقرار نماید.

عسگری در رابطه با افزایش رتبه شهرداری از پنج به هشت هم این موضوع را منوط به تکمیل و ارائه مدارک لازم از طرف شهرداری نمود.

وی در پایان به اختصاص وام پنج میلیاردتومانی با بهره چهاردرصد و با تنفس یکساله برای شهرداری اشاره کرد که شهرداری می تواند پیگیرآن از سازمان همیاری شهرداری ها باشد.

رضا سلگی رئیس شورای اسلامی شهر گرمدره هم که به عنوان میزبان جلسه بود طی سخنانی گفت:گرمدره در واقع گنج دره است این شهر چه ازنظر موقعیت جغرافیایی و قرارگیری بین دوکلانشهرتهران و کرج و چه کسب و کارهای این منطقه موقعیت ممتازی دارد.

رئیس شورای شهرگرمدره افزود:ان شاالله با درایتی که از شهردار جدید سراغ داریم شهری سبز،پاک و پیشرفته برای مردم فراهم کنیم .

وی افزود:اولین درسی که در شورا یاد گرفتم این بود که شهردار نباید در اجرای کار بترسد و منتظر بودجه باشد و بادل وجرئت کار کند ضمن آنکه ما در شورا هم قول می دهیم تا آخرین روز پشتیبان شما هستیم.

هومن قدوسی شهردار جدید شهرگرمدره نیزدر جلسه معارفه خود گفت:هدف ما این است که بار دولت را کم کنیم و از پتانسیل سرمایه گذاری استفاده کنیم.

وی افزود:من در اینجا قول می دهم در ۲۲ بهمن شاهد افتتاح پروژه های عمرانی در شهرباشیم.

شهردار شهر گرمدره گفت:سعی دیگری که به آن اهتمام خواهیم داشت ارتقا رتبه شهرداری گرمدره از ۵ به ۸ است و همچنین استقرار ادارت در شهر گرمدره هم مورد بعدی است که پیگیری خواهیم کرد.

هومن  قدوسی افزود:بحث ترافیک هم از جمله موضوعاتی است که پی خواهیم گرفت.

گفتنی است این جلسه با حضور مسئولین شهری،انتظامی،سپاه،بسیج ، رئیس شورای شهرشهرستان کرج ،خانواده شهدا،معمتدین،رسانه ها و رئیس شورای شهر ماهدشت و مردم شهرگرمدره برگزارشد.

گزارشگر:علیرضا عبادالهی

مطالب مرتبط استان البرز  , گرمدره  , گزارش  , مدیریت شهری

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم،...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    زندگی خوب موسسه ای مردم نهاد است که فعالیت های متعدد اجتماعی در کرج با نام آن گره خورده است.هفته نامه جاذبه پیرو رویکرد اجتماعی خود به سراغ حسین بابازاده مقدم و گروهش رفت تا از فعالیت های آن بیشتر...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها