یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   استان البرز, تیتریک, کارآفرینی, گزارش  »   پروژه اشتغال محور با اولویت فرصت های شغلی موجود اجرا می شود
254 views
۴ مهر ۱۳۹۹ , ساعت ۹:۰۰

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز:

پروژه اشتغال محور با اولویت فرصت های شغلی موجود اجرا می شود

اولویت ارائه آموزش های مهارتی و تخصصی براساس مشاغل و فرصت های شغلی موجود در طرح پروژه اشتغال محور فنی و حرفه ای اجرا می شود.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در تشریح پروژه اشتغال مهارت محور گفت: رویکرد ما در ارائه آموزشهای مهارتی این است که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم، یعنی بر اساس فرصت های شغلی و کسب و کارهای اولویت دار، مهارتها را طراحی، تدوین و اجرا نماییم.

به به گزارش اثرآنلاین از کرج و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز؛ تقی غیاثی تبار مدیرکل در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، یکی از چالش های اصلی امروز کشور را فرهنگ غالب مدرک گرایی عنوان و افزود: بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانش آموختگان فاقد مهارت بوده و همین موضوع موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه اشتغال شده است.

وی با اشاره به اینکه آموزشهای مهارتی زمینه ساز خودکفایی، افزایش بهره وری و کاهش حوادث ناشی از کار می باشد، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ترویج فرهنگ مهارت آموزی از طریق آموزش های مهارتی می باشد و در همین راستا پروژه اشتغال مهارت محور با محوریت سازمان فنی و حرفه ای، استانداری البرز و مشارکت دستگاههای اجرایی استان البرز عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

غیاثی تبار بیان داشت: یکی از رویکردهای اصلی ما ارائه هدفمند آموزشهای مهارتی در حوزه اشتغال بوده و تغییر نگرشی که در آموزشهای مهارتی صورت می گیرد بر این اساس  می باشد که از فرصت های شغلی به مهارت برسیم، یعنی بر اساس فرصت های شغلی و کسب و کارهای اولویت دار، مهارت ها را طراحی، تدوین و اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به طراحی و  راه اندازی سامانه اشتغال مهارت محور در استان البرز اشاره و اظهار داشت: این سامانه با قابلیت اخذ نیازهای واحدهای متقاضی جذب نیروی کار ماهر، ثبت نام کارجویان به تفکیک نوع اشتغال، اطلاع رسانی، ارتباط با دبیرخانه و… با هدف اجرای فراگیر پروژه با سرعت و دقت بالا و خصوصاً در شرایط کنونی که رعایت فاصله گذاری اجتماعی از الزامات اصلی فرآیندهای اجرایی پروژه می باشد طراحی و از طریق نشانی soe.alborztvto.ir قابل دسترس بوده  که هم کارجویان و هم بنگاههای اقتصادی، واحدهای صنفی ، صنعتی و تعاونی های نیازمند نیروی کار ماهر می توانند در سه مسیر یادشده تقاضای خود را در آن ثبت نمایند.

خاطرنشان می شود: پروژه اشتغال مهارت محور با هدف ایجاد راهی جدید و مطمئن برای اشتغال پایدار کارجویان و آموزش و تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز واحدها و بنگاههای اقتصادی در سه مسیر استخدام محور، خوداشتغالی محور و کارآفرینی محور با محوریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استانداری البرز به صورت پایلوت در استان البرز در حال اجرا می باشد و پس از موفقیت طرح، در کل کشور قابلیت اجرا خواهد یافت.

مطالب مرتبط استان البرز  , تیتریک  , کارآفرینی  , گزارش

مشکل اشتغال یا درواقع در ایران را شاید بتوان یکی از مشکلاتی دانست که خودباعث بسیاری از مشکلات دیگر ازجمله، اعتیاد، فقر، طلاق، خیانت، سرقت، افزایش سن ازدواج وبسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی شده است.در واقع شاید بتوان با...
چند مدت پیش مستندی می دیدم که در رابطه با دانشگاه رفتن در آلمان بود. در این مستند گفته شد که یک فرد تا قبل از دیپلم گرفتن سه بار هدایت می شود تا رشته مورد نظرش را انتخاب کند،دررشته...
به گزارش اثرآنلاین و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شاه حسینی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و پژوهشگر تاریخ و فرهنگ نواحی شمال ایران، در یادداشت اختصاصی "تیتریک"، به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی...
رستمی در پاسخ به سؤالات هفته‌نامه جاذبه به بیان تاریخچه تشکیل بازرسی اصناف پرداخت و گفت: در سال 1386 و  بر اساس الحاقیِ ماده 45 قانون نظام صنفی مقرر گردید تا واحدی بنام واحد بازرسی و نظارت اصناف در اتاق‌های...
    عنوان اسلایدر
  • اقتصادی

  • آخرین خبرها